Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mindig minden esetben a...

Mindig minden esetben a sofőrt bünteti meg a rendőr?

Figyelt kérdés

Annyi mindent hallottam már, annyi embertől,hogy most már inkább megkérdezem.


Kit büntet meg a rendőr HA:

1.

plusz egy utas van az autóban? (5 személyes autó esetén 6-an)


2.

Ha a csomagtartóban találják meg a hatodik utast?


3.

az utasok nincsenek bekötve?


4.A hátul utazóknak is be kell kötniük magukat?


Egyenlőre ezek jutottak eszembe, tudom,hogy utánanézhetnék, de azért van az oldal,hogy megkérdezzem ha erre lusta vagyok.

Én úgy tudom,hogy a sofőrt büntetik meg mindenért, és mindenkinek be kell csatolnia magát.Eddig ehhez tartottam magam, remélem helyesen.


2015. jún. 2. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első kettő a sofőr felelőssége. Az ő autója, annak van egy forgalmija, abban van leírva hány személyes az autó.


Biztonságiövnél az kapja a büntetést, aki nincs bekötve konktéran. Hátul utazóknak is be kell kötniük magukat, igen.

2015. jún. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kiegészíteném annyival, hogy a biztonsági öv esetében csak akkor felelős az utas, ha nagykorú. HA kiskorúakat szállítasz és ők nem kötik be magukat, akkor is te a sofőr fizetsz.
2015. jún. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. A sofőrt

2. A sofőrt

3. Mindenkit

4. Igen

2015. jún. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

igen,itt írhatunk mindenféle szabályos(nak tűnő) esetet..

de ha baleset után bíróságra kerül az ügy, ott bizony a sofőrt fogják mogyorózni..a bíró nem szarozik, hogy ki kicsoda, és miért nem?

-sofőr! álljon fel! ítéletet hírdetek..na, akkor figyelj...

2015. jún. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!