Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Parkoló autómnak valaki...

Parkoló autómnak valaki nekitolatott és megkarcolta. Járt má így már is? Ha igen mit csináltatok?

Figyelt kérdés
2015. jún. 17. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Első körben próbálj kamerát keresni ami felvehette, aztán szólj a rendőrségnek, ők tudják kikérni a felvételt. Ha szerencséd van rajta lesz az eset + a rendszáma a másik kocsinak. Onnantól lesz mire feljelentést tenned, a jogcímet nem tudom, de a rendőrök úgyis segítenek.
2015. jún. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
58%

Rég történt, de... Nekem "rommá" törték a hátuljának az egyik felét. Kis falu, késő éjjel, természetesen nem állt meg, nem keresett meg, reggel láttam mi történt. Rendőrt hívtam, helyszíneltek. És annyit mondtak, hogy 60 nap múlva kapok egy határozatot, miszerint ismeretlen tettes, lezárják a nyomozást. Nem így lett, mert találtam az ellenfél autójából darabokat, amiből kb egyértelműen beazonosítható volt egy ritka típus, és véletlen volt is a környéken, ami a megfelelő helyen össze volt törve... Beismerte. Tehát nekem nagyobb szerencsém volt.

Szerintem azonnal rendőr, helyszíneljen, ha nincs is tettes, a MABISZ-nak elvileg fizetnie kéne ilyenkor is. Persze ők meg nem nagyon akartak (nekem is ők fizettek, de nagyon húzták mivel nem volt egyértelmű a károkozó autó tulajdonjoga - se biztosítás, se átírás, se jogsi, 1 héttel később az ittas állapot már nem volt bizonyítható).

2015. jún. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Hívtam rendőrt, közben elmentem a bavásárlóközpont biztonsági őréhez a kamera felvétel miatt, aki tájékoztatott, hogy ezek csak álkamerák. Feljelentést tettem ismeretlen személy ellen és ennyi,nem lett meg a rongáló.
2015. jún. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3%

Ha tudod, ki tette, akkor sem érsz el sokat, ha rendőrt hívsz.

Csavarhúzó elő, és egy ugyanolyan karcolást neki is, aztán ha pofázik, akkor megelőlegezni neki, hogy az a csavarhúzó az egyik szemgolyójából fog kiállni.

2015. jún. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
#4 zseniális ötlet, biztos sokra menne vele a kérdező, ha börtönbe menne ilyen miatt...
2015. jún. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
8%

Börtönbe ilyen miatt? Na ne b.ssz!

Amit írtam azt arra az esetre, ha tudod ki volt, de nem ismerné el. Ha elismeri és rendes veled, akkor nem történik semmi különös, rendezitek ahogy kell.

De ha nem ismeri el és még neki áll feljebb...

A kérdezőnek is az ilyennel van baja, mert különben nem tette volna fel a kérdést.

Nekem egy az igazságszolgáltatás felsőbb szintjén dolgozó ember tanácsolta, hogy ilyen esetekben vágjam nyugodtan szegycsonton az illetőt, csak ne legyen szemtanú.

Ehhez képest az, hogy sérülésért ugyanakkora sérülést okozok az autójának "véletlenül", teljesen korrekt nem? Ha nem ismeri el és nem téríti meg a káromat. Még ő fog feljelenteni, az odáig rendben van, de én sem ismerem majd el.

2015. jún. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi hülyeséget!


Ott kezdődik, hogy a KRESZ nem ismeri el közlekedésben részt vevő járműnek a parkoló autót, így a kötelező felelősség biztosítás sem terjed ki rá.

Velem az történt, hogy hazaérkezett a csávó, a kedves felesége (az a büdös paraszt) meg úgy baxta ki a jobb első ajtót, hogy az olyan szinten állt bele a kocsink oldalába, hogy megszólalt a riasztónk.

Kinéztem, láttam, hogy blattyog fel a két gyökér.

Reggel megyek a szekérhez, látom ám, hogy baxom nagy fehér csík éktelenkedik az ajtón. Azt hittem felrobbanok, mert tudom, láttam, hogy az a két fostömlő volt.

Szépen faragtam egy levelet, melyben kértem, tájékoztasson, hogy miként kívánja rendezni a kárt.

Pár óra múlva hívott is, mézes-mázos hangon ecsetelte, hogy észre sem vették és ne haragudjak. (érted? ott ordít a 120dB-es riasztó és észre sem veszed!)

Mondom neki, adjon betétlapot, hajlongva, mint valami pisztolyorrú kereskedő mondta, hogy mi sem természetesebb.


Ezt követően elvittem a szekeret, ahol tájékoztattak, hogy a biztosító elhajt a csába, mert nem volt a jármű forgalomban... és tényleg.

Megjött a levél 3 hét múlva.

65e Ft-ot fizettem az ajtó újrafényezéséért, ezért ha láttok egy Mazdát két hely közepén parkolni, az én vagyok és mindenki bekaphattya.

2015. jún. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!