Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan tudnék ellazulni...

Hogyan tudnék ellazulni vezetés közben?

Figyelt kérdés
Most vagyok tanuló vezető, de azonnal befeszülök, amint elkezdenek torlódni mögöttem az autók, ilyenkor olyan görcsösen, izomból váltok, hogy be se tudom rakni sebességbe az autót, és nehezen tartom sávban a kocsit. Nagyon rossz így eljárni a tanfolyamra, mert az oktató már teljesen elvette a kedvem az egésztől! Segítsetek, kérlek hasznos tanácsokkal. Nagyon szeretnék jobb lenni

2015. jún. 24. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az oktatónak az a dolga, hogy tanítson, segítsen, és felkészítsen az ilyen helyzetekre is, hogy pl szűk utcán hátrafelé parkolnál, közben meg torlódik a sor mögötted. abszolút életszerű helyzet.

Ezt csak az az ember tudja a fejedben rendbe tenni, aki a kocsiban ül, amikor tanulod, vagyis te és az oktatód.

2015. jún. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem kell foglalkoznod a többi autóval, majd megelőznek, ha túl lassú nekik, te szabályosan mész. A kormányt ne szorítsd (erre figyelj szándékosan), az ülést állítsd be úgy, hogy ne kelljen tartani a hátad vezetés közben, kényelmesen. Hát, a váltáshoz nem tudok tanácsot adni, ha nem leszel feszült, sikerül könnyedén.


"...az oktató már teljesen elvette a kedvem az egésztől!"


Ha pedig ez a gond, akkor válts oktatót. Hidd el, sokkal jobb lesz vezetni, és jobban meg is tanulsz vezetni, ha olyan oktatód lesz, akivel jó viszonyban vagy, nem szorongasz a társaságában, és jó hangulatban telik az vezetés közben az idő.


Meg talán az is akadály lehet, hogy nagyon szeretnél jobb lenni. Alapvetően jó tulajdonság, de görcsössé válhat, ami nem segít. Szóval vedd lazábbra, az elején senkinek sem megy. Sok sikert!

2015. jún. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én ma többször is ellazultam vezetés közben. (bocs, nem bírtam kihagyni)
2015. jún. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

hallgass zenét, de egy spangli is csodákra képes! ;)

viszont ha ez sem segít, akkor jobb, ha inkább hanyagolod a vezetést. nem szeretnék egy ilyen stresszes p*cs miatt sem tolószékbe, sem hullaházba kerülni...

2015. jún. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Gondolom te is elkezdted valahol, mint ahogyan a kérdező van most ebben a helyzetben. Biztosan te is voltál tanuló, hacsak nem megvásároltad a jogosítványod..


Hogy a kérdésre válaszoljak:

Elsősorban a legfontosabb, hogy szeresd a vezetést! Nagyon sokat számít az oktató hozzáállása, én már csak tudom, hiszen nekem is váltanom kellett annak érdekében, hogy haladjak is valamerre!

Ha úgy érzed, hogy nem jól tanít, vagy bármilyen komolyabb nézeteltérésetek van, nyugodtan keress egy megbízhatóbb oktatót!

Ha nála maradsz, gondolj arra, hogy ha odafigyelsz mindenre, és minél többet vezetsz, egyre jobban fog menni, és mire a forgalmi vizsgára kerül sor, már nem lesz benned ez a félelem! Minden csak gyakorlás és akarat kérdése! :)

2015. jún. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 veterán vas ***** válasza:

Ha lazulni szeretnél, mondhatnám, hogy dőlj hátra, hunyd be a szemed és igyál meg egy sört.....na jó, mégsem. :)

Ha azt vesszük, hogy tanuló vezető vagy, akkor ne lazulni akarjál, inkább próbálj meg a vezetésre összpontosítani, és a zavaró tényezőket kizárni.

2015. jún. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy az oktató elvette a kedved. Hagyd ott a p.csába. Te fizetsz ezért jogod van eldönteni, hogy sz.r az oktatód és kérsz másikat akár 10-t is. Ha nem átmész máshoz. Egy autósiskola egyáltalán nincs monopolhelyzetben.
2015. jún. 26. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nem megy a vezetés akkor ne erőltesd. Ön és közveszélyesek a béna sofőrök akik 60-al tötyögnek.
2015. jún. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2015. jún. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Teljesen hülyének éreztem magam az oktatóm folyamatos dumálásai miatt.... Meguntam kiszálltam egy kereszteződésbe zöldnél :) rácsaptam az ajtót :)

Oktatót váltottam ez a lényeg és le is vizsgáztam.

Már 8 éve vezetek baleset mentesen napi szinten.

2015. jún. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!