Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbüntethetnek, ha nem úgy...

Megbüntethetnek, ha nem úgy fogom a kormányt, ahogy tanították?

Figyelt kérdés

Azért "tanították" a szóhasználatom, mert nem tudom, hogy vonatkozik-e rá szabály. Valahol azt olvastam, hogy ez nincs meghatározva, csak így tanítják, mert így tettre kész állapotú egy sofőr leginkább.


Ne vegyétek a fejem, még csak most készülök KRESZ-tanfolyamra. Köszönöm a válaszokat.



#vezetés #szabályzat #kormányfogás
2015. máj. 18. 17:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Amíg tanulsz vezetni és le nem vizsgázol, addig igen (illetve nem büntetnek meg, de jó esetben csak szól az oktató, ha ezt vizsgán játszod el, akkor mehetsz újra). Utána már csak te leszel és az autó (meg a többi közlekedő). A kutya nem fog rád szólni, ha nem úgy fogod a kormányt.
2015. máj. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Aki minden nap vezet, az senki sem fogja úgy a kormányt ahogy kéne, főleg hosszabb utakon nem :)

Meg ugye senki nem tudja ellenőrizni, mire a rendőr megállit, már úgysem kapaszkodsz a kormányban (elméletileg kéne...)

2015. máj. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
44%
A vizsgán bukással büntetnek érte... :) Szerintem a sofőrök kevesebb, mint a fele tarja a 2:10-es szabályt. Rendőr ezért még nem büntetett senkit.
2015. máj. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Büntetni legfeljebb csak a fizika büntet. Mindenki igyekszik a lehető legkényelmesebben vezetni, főleg gyorsforgalmi utakon. Városban sokat kell dolgozni, de ha felmész a pályára, s ötszáz kilométer után jössz le, az ujjaidat úgy kell lefejteni, ha végig a úgy tartod, ahogyan kellene.
2015. máj. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A sikeres vizsga napja után gyakorlatilag senki nem fogja az "előírásos" módon.
2015. máj. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy a suliban a 2 óra 10 percet tanitják, ami szerintem egy nagy hülyeség. Ha már két kézzel fogod a kormányt, akkor 9 óra 3 óránál kell fogni, igy lehet a legbiztosabban kormányozni ha kell, és sokkal kényelmesebb is.
2015. máj. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tehát a rendőrt nem érdekli, csak tanulóként kötelező, meg a szabály szerint.


Nem tudom ki pontozgatott le, de tőlem mindenki zöld kezet kapott. :)

2015. máj. 18. 20:38
 8/12 anonim ***** válasza:
94%

A tanulóautóban sem viccből kell a kormányt 10 óra 10 percnél vagy 9 óra 15 percnél fogni, és egyszerre két kézzel. Senki nem fogja számon kérni, ha nem így teszel, csak - mint már írtam - adott esetben a fizika.

Ez a kormányfogás a legbiztonságosabb.

Amikor irányt változtatsz, annak is megvan a technikája. A tuszkolása nem jó.

Amíg arra megy az autó, amerre szeretnéd, addig az orrod hegyével is kormányozhatsz. De ha valami megdobja a kocsit, megcsúszol, más marhaságát kell elhárítani, akkor a "szabályos" kormányfogás nagyon sokat számít.

Apróságnak tűnik, de arra is érdemes figyelni, hogyne markold át teljesen a kormányt, hanem a hüvelykujjad a keréken pihenjen, ne dugd be.

Ha őrült pörgésbe kerül a kocsi (mert mondjuk oldalról neked jöttek), könnyen eltörhet az ujjad, kezed.

Képzeld el, miközben vészhelyzetet kell tompítani, hogy ne legyen még nagyobb baj, eltörnek a kezeid!

Nem egy baleset lett végzetes a rossz kormányfogás miatt.

Nem riogatás ez. Lazán lehet lenne, de egészen más az, amikor úgy lazul, hogy tudatában vagy annak, hogy ezt most megengedheted magadnak, s más a vagánykodás, felelőtlenség.

2015. máj. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%
Remélem, akik lepontozták a 8-ast, csak naplót vezetnek. Jobban nem is lehetne leírni, miért is tanítják úgy a fogást, ahogyan. Kérdező! Ez egy 100%-os válasz!
2015. máj. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vezetéstechnikai oktatáson a 3-9 órát mondják; én inkább ezt követem, mint a 25 éve kőbevésett oktatóanyagot.


Büntetést nem fogsz kapni, bárhogy is fogod.

2015. máj. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!