Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy van ez a kuplungolassal?

Hogy van ez a kuplungolassal?

Figyelt kérdés

Jopar orat levezettem mar, de a vegere mar nem ertem. Eddig ugy csinaltam kanyarok elott, hogy lassitottam, visszavoltattam 2-esbe, mentem, majd ramszolta az oktato parszor, hogy a kuplungon kellene mar legyen regota a labam.

Mostugy csinalom, hogy lassitok, valtok 2esbe, es rajtahagyom a labam a kuplungon, amit nem tovig nyomok, hanem csak felig, es kozben nyomom a gazt(mint elindulasnal), a multkor pedig azt kerdezte tolem, hogy miert nyomon a kuplungot, azzal nem lassitom az autot.

Most akkor hogy kell?


2015. jún. 27. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:

valszeg fos oktatód van ha erre se képes, hogy elmondja.


(utcai kanyarról van szó és nem kanyarodó útról)


Kanyarhoz közeledve gázt elveszed, amikor helyén érzed, fékezel, a kanyar előtt, vagy ha alacsony a fordulat, akkor kuplungot kinyomod.

A kanyar előtt visszaváltasz 2-esbe, közben nyomod a féket a kellő sebességig. Még a kanyar előtt elkezded engedni a kuplungot és lényegében csúsztatva kanyarodsz, mire bekanyarodtál, valszeg már teljesen fent lesz a kuplung és nyomhatod is neki a gázt ha gyorsítani kell.

2015. jún. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Öööö, hát az oktatód valamit nem jól magyaráz.

Kuplungon elméletileg csak váltáskor és elinduláskor, illetve megálláskor kellene legyen a lábad, msáképp hibapontokat kapsz a vizsgán.

Amúgy lehet arról van szó, hogy 50-ről lassitasz 4-ben, és nagyon leesik a fordulat, ezért kell benyomni a kuplungot. Ebben az esetben lehet igaza van. Ja és az sem normális hacsak félig "nyomod" a kuplungot, azzal csak leégeted.

2015. jún. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt kér probléma merült fel.


Az első: az oktatód nem oktat. Levezettél pár órát, de fing fogalmad sincs, hogy mit, miért és hogy kellene csinálni. Erről elbeszélgetnék az oktatóddal...


A második: lövésed sincs mi az a kuplung és mire való :D


Levezettél pár órát, kifizettél érte nem kis lóvét feleslegesen.. Azt majd jön a kérdés augusztusban, hogy ciki háromszor megbukni? :D


Amikor azt mondta: régóta a kuplungon kellene lennie a lábadnak, akkor arra gondolt szerintem, hogy már oda kellett volna készíteni, hogy ha szükséges ki tudd nyomni.

2015. jún. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy kuplungot valtasnal kell hasznalni, de van, hogy a kanyarban/utkeresztezodesben annyira lelassul az auto, hogy alacsony fordulaton megy, akkor pedig nem tudom benyomni a feket ha szukseges, ugy, hogy nem kuplungolok.
2015. jún. 27. 16:27
 5/5 A kérdező kommentje:

Oszinten szolva nem tudom, az elejen rendes volt, minden, de az utobbi idoben elegge furan viselkedik. Par diakot folyamatosan dicser, en meg egyszeruen nem tudom, hogy mikor csinalom jol, mikor nem, mert eddig volt, hogy folyamatosan mondta, de az utobbi idoben mar nem.

Annyit mondott, hogy addig mondja, mig nem csinalom ugy, ahogy kell, de ujabban nem tudom, hogy mikor csinalom jol, mikor nem/

2015. jún. 27. 16:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!