Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autósként figyelsz a motorosra...

Autósként figyelsz a motorosra vezetés közben?

Figyelt kérdés
Nem a robogósokra gondolok.
2015. jún. 30. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel kötelező, gondolom elég sokan figyelnek rájuk. Furcsa kérdés. Hogyne figyelnék, az életéről beszélünk.

Nyílván legtöbben mindent megtesznek, hogy könnyebben észrevegyem őket.

2015. jún. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért, a robogósra nem figyelsz?
2015. jún. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hogyne figyelnék, nekik is elsőbbséget kell adni, meg minden. Főleg hogy én is motorozok.
2015. jún. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Torlódásnál ha időben észreveszem a tükörben akkor félrehúzódok, ha erre gondolsz.
2015. jún. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezt inkább fordítva kellene megkérdezni...
2015. jún. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha észreveszem, figyelek rá. De mondjuk sávon belüli mozgásnál pl. aknafedél kerülésekor nem mindig nézek a tükörbe, pedig néha jön egy-egy donor kèt autó közt átbújva. Ahogyan pirostól elinduláskor sem mindig nézek mindkét tükörbe.
2015. júl. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A rakparton a dugóban állva rendszeresen a padkához húzódok, hogy kitudjanak kerülni ha szemből folyamatosan jönnek.

A tükröt rendszeresen használom, így szinte mindig észreveszem őket (is).

2015. júl. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Vannak akik gyűlölik őket, és sokszor direkt nehéz helyzetbe hozzák a motorost, nem egyszer megesett már velem is hogy ki akartam kerülni az előttem lévő autóst aki viszont direkt arra húzta a kormányt amerre én próbáltam előzni, ezért kénytelen voltam követni hosszú méterekig.
2015. júl. 1. 15:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdésre válaszolva: igen.


"Hogyne figyelnék, nekik is elsőbbséget kell adni, meg minden. Főleg hogy én is motorozok."


Ez úgy hangzik mintha a motorosnak mindig elsőbbsége lenne ( szerintem nem így akartad írni, de így érthető). Tudomásom szerint a motorra is hasonló kresz szabályok vonatkoznak az elsőbbség szabályoknál, mint az autókra.


"nem egyszer megesett már velem is hogy ki akartam kerülni az előttem lévő autóst aki viszont direkt arra húzta a kormányt amerre én próbáltam előzni, ezért kénytelen voltam követni hosszú méterekig."


Nem köteles elengedni. Ez van. Kénytelen voltál követni hosszú métereken át? Oh my god! Hát ez aztán iszonyú.


Srácok, olvasva a kommenteket néhányotok szálljon már magába légyszives. Mielőtt jönnek a háborgások közlöm, hogy literes, majd 200LE-s sportgépet vezetek és igen találkoztam rosszindulató autóssal, meg magát szabályon magát kívülállónak gondoló motorossal is. Ez utóbbival többször is és - sajnos - halálnak is voltam tanúja.

2015. júl. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ez úgy hangzik mintha a motorosnak mindig elsőbbsége lenne ( szerintem nem így akartad írni, de így érthető). Tudomásom szerint a motorra is hasonló kresz szabályok vonatkoznak az elsőbbség szabályoknál, mint az autókra. "


Félreértelmezted a mondatomat, arra gondolta, hogy ugyanúgy figyelek a motorosokra is mint az autósokra is, vagyis ha kell elsőbbséget adok, nem szoritom le, stb. Ugyanis sokan még elsőbbséget sem adnak nekik, mert vagy nem látják őket, vagy látják, de ba*nak rá.

2015. júl. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!