Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha kerekesszékkel nem a...

Ha kerekesszékkel nem a zebrán megyek át hanem 20 méterrel odébb akkor azért a rendőr szólhat vagy büntethet?

Figyelt kérdés

Nos a falunkban van egy zebra de én hosszabb távon sajnos csak ilyen elektromos kerekesszékkel tudok közlekedni, a kerekesszékben meg nincs lengéscsillapító a zebra ahol van meg nagyon ráz, a túloldalon meg ráadásul ilyen kockakövek vannak amik nem egyenesek mint a bicikliút amiről átmennék a túloldalra... Azon a részen ahol át szoktam menni ott két bolt van egymással szemben és mindkét oldalról a kövesútig van beton és ott rázkódás nélkül át tudok kelni az úton. A rázkódással meg azért van bajom mert izombeteg vagyok és nagyon lazák az izmaim ez miatt meg minden végtagom kiugrál a helyéről, és ezért kerülöm a legnagyobb mértékben a rázkódásokat...


Szóval ezért szólhat/büntethet a rendőr ha ez miatt nem használom a zebrát?



2015. júl. 7. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen, de nagyon meglepődnék, ha ezért büntetne.
2015. júl. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a rendőr mindenért szólhat..

namost ha vonalas a rendőr, akkor említsd meg, hogy a kijelölt út alkalmatlan kerekesszékkel közlekedésre..

ha szívóskodik, akkor jelentsen fel, de ne írd addig alá, amíg az nincs a feljelentésben, hogy a lehetetlen útviszonyok miatt kerülte ki a zebrát...


reméljük idáig nem fajul el..

...mindenesetre vesztenivalód nincs...menj a sima úton, oszt jónapot.

2015. júl. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem a rendőrrég lehet gondod. A zebrán elsőbbséged van, 20 méterrel távolabb már nincs, és sokan nem fogják megérteni, miért ott mész át. Az önkormányzatnál megérne egy bejelentést a zebra akadálymentesítése. Amúgy saját felelősségre kelhetsz át a zebra mellett, balesetés is kockáztatva
2015. júl. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy mivel nincs benne lengéscsillapító a legkissebb zökkenő is olyan mint ha kalapáccsal vernék a derekamat és a csípőim, plusz még ki is ugranak a csípőim a helyükről...
2015. júl. 7. 11:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha bicikliútról mész át, akkor biztosan van kint tábla az autósoknak, hogy fokozottan figyeljenek a biciklisekre.

Nálunk a városban az úton sokszor szoktak ilyen kis kerekes kocsival menni. Szerintem mindenki figyel rájuk, mert mindenki tudja, hogy sok helyen rossz az út.

A környékünkön is lakik egy nő, aki ilyet használ. Ő sem tudja a zebrát használni, ami nálunk a bolt, buszmegálló környékén van, mert úgy akadálymentesítették, hogy tök meredek lett. Ő is mellette megy kicsit odébb.

Ha a rendőr szól, akkor te meg jelzed neki, hogy a zebra számodra használhatatlan, úgyhogy intézkedjen vagy vigyen át :)

2015. júl. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elméletileg megbüntethet, de szerintem egy hétre rá sűrűn kérnének elnézést a túlkapásért a Blikkben.


Mindenesetre szerintem is jelentsd be az önkormányzatnál a problémát. Ha nem teszed, tuti nem történik semmi. Ha megteszed, akkor is a fiók mélyére kerülhet az ügy, de legalább megpróbáltad.

2015. júl. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg tehet bármiért feljelentést ,te nem ismered el a dolgot ,hivatkozva a betegségedre és az akadálymentesítés nélküli gyalogátkelőre.Aztán a rendőrségi ügyintéző elsimítja a dolgot,ha van egy kis esze. De szerintem rendőrök közt alig akad ennyire bunkó ,aki ezzel szívózna.
2015. júl. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!