Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyesek miért csak bámulnak...

Egyesek miért csak bámulnak és nem indulnak meg, ha indexelek kifelé a körforgalomból?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben tapasztaltam,hogy felveszik a szemkontaktust, és hiába indexelek jó előre, csak néz és áll amíg ki nem hajtok.

Már annyiszor előfordult,hogy ellenőriztem az index lámpáimat,hogy működnek e, de nincs velük semmi gond.

Bezzeg mikor én akarok behajtani, 10/7 alkalommal olyan jön aki nem indexel kifelé...

Értem én,hogy nem játék, és nem akar kockáztatni,de aki csak "üres" körforgalomba mert behajtani, az tényleg ne vezessen...


2015. júl. 15. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

De sok időd van, hogy emiatt kiírtál egy kérdést! :)

Mit érdekel téged, hogy miért nem indul?

2015. júl. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, az anyósról én is gyakran találkozok a jelenséggel.
2015. júl. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

"Értem én,hogy nem játék, és nem akar kockáztatni,de aki csak "üres" körforgalomba mert behajtani, az tényleg ne vezessen..."

Én nem csak üres körforgalomba merek behajtani, de mindig megvárom, míg a kifelé indexelő autó ténylegesen megindul kifelé a kijáraton. Sokan ugyanis még így, több évtized után sem tudják megszokni, mikor merre kell indexelni a körforgalomban és vadul villogtatnak mindenfelé. Behajtáskor jobbra, utána balra, kihajtáskor semerre, esetleg kihajtáskor balra, a jobbra indexelés meg sokszor nem azt jelenti, hogy kimenne az illető, hanem azt, hogy beleakadt a keze a bajuszkapcsolóba. Jó párszor láttam már vadul jobbra indexelőt elhúzni előttem, így inkább nem kockáztatok. A jogosítványomat nálad adjam le vagy elég, ha beviszem az okmányirodába?

2015. júl. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem is olyan régen még tanulókocsiban ülve bátran megindultam befelé a körforgalomba, mert a közeledő kisteherautó kitette az indexet. Gondoltam, mehetünk. Mit ne mondjak, szerencsém, hogy mellettem ült az oktató, így volt, aki reagált a mégsem kanyarodásra. Azóta inkább megvárom, hogy mozduljon is kifelé a kocsi... tudod, már nincs, aki fékezzen mellettem :o
2015. júl. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tehát főúton is megállsz a mellékutcáknál?Mert én már láttam olyat,aki körültekintés nélkül kikanyarodott.

Ő lesz a hibás, ha indexel és nem megy ki, ő a hunyó.

De én például összesen egy olyanra emlékszem aki össze-vissza indexelt a körforgalomban, nem gondolnám gyakorinak, de tudom,valamit írni kellett.

A jogosítványodat meg ott add le ahol akarod.

2015. júl. 15. 21:20
 6/10 A kérdező kommentje:
Meg egyébként az esetek 80%-ban látható az autó "dőléséből",hogy merre fog menni, még akkor is amikor teljesen bent van a körben, a legtöbb ki is húzódik a szélére, mielőtt kimenne, vannak ilyen apróságok.
2015. júl. 15. 21:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd kérdező, körforgalomban nagyon nem lehet bizni az indexelésekben, meg a KRESZ is úgy irja, hogy mikor balról nincs semmi, csak akkor mehetsz. Indextől függetlenül.
2015. júl. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hiába ő lesz a hibás: nekem nem lesz autóm akár hetekig, kivéve ha én kifizetem előre a javítást, de akkor meg csomó pénzt ki kell fizetni, amit a másik biztosítója vagy megtérít nekem, vagy nem - ha egyáltalán van biztosítása, mert ha nincs akkor kezdhetek bele egy akár évekig tartó polgári perbe, aminek a végén még ha megítélik, akkor is a papíron nem létező jövedelméből tudják letiltani számomra a nagy semmit.


Szóval kitörölhetem a fenekemet, hogy "ő a hibás", inkább vigyázok és vesztek fél-egy másodpercet minden körforgalomnál.

2015. júl. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mert nem bíznak az indexbe ,tegyük hozzá ,jogosan! Sok majom pl behajtásnál kiteszi jobbra aztán az úgy is marad és jobbra indexelve kőröz a körforgalomba végig ,aztán gondol egyet és kihajt.

Nagy tévedés hogy ha összetörnek neked lenne igazad! A rendőr kijönne, látná hogy te jöttél kintről ,a védett úton lévő kocsi elé behajtottál,és te lennél a hunyó. Hiába mondanád ,hogy "dehát indexelt" egyrészt csípőből letagadná a másik és nem tudnád bizonyítani hacsak nincs oldalra is néző kamerád ,másrészt az kevés az üdvösséghez,azt mondanák hogy attól még nem hajthatsz elé, meg kell várni míg lefordul.. Ezért okos ember vagy olyan aki már megjárta néhányszor az kivár és nem bízik az össze vissza indexelőkbe.

2015. júl. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát ez az. Az ilyenek miatt a folyamatos, gördülékeny haladás mint olyan, megszűnik teljesen.

Nem elég, hogy a birka táblákkal eltakarják a körforgalomban haladókat, evvel is lassítva a haladást, még sok bamba, megfáradt nyugger is tötymörög körülötte.

2015. júl. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!