Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Azt elnézik a rendőrök, hogy...

Azt elnézik a rendőrök, hogy ha az út szélén vcalaki áll, és kikerülve átmegyek a másik sávba, nem indexelek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy minden irányváltoztatást jelezni kéne. De Mindig elfelejtek, illetve akkor indexelek, ha jönnek mögöttem, hogy ne azt vegye észre mögöttem, hogy "hú, bazzeg! itt egy kamion félig a sávban!"

Tehát, ha ilyen kényelmesen kikerülök egy autót, vagy gyalogost az úton, és jön mögöttem egy rendőr, és meglátja, hogy nem volt index, akkor már kapcsolja is fel a kék fényt?



2013. febr. 12. 12:47
 1/3 szántóvető ***** válasza:
ki merem jelenteni hogy ilyen esetben utánad mennek és lemeszelnek :)
2013. febr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem foglalkozik ilyennel. Ha mondjuk a sáv nagyobb részét elfoglalja és neked teljesen át kell menned a másik sávba, akkor azért biztos, de ha mondjuk a fele átlóg azt sokszor ők sem jelzik.

Ettől függetlenül tessék indexelni és akkor nincs ilyen gond :D

Nem kell félni azért a rendőröktől, ők is emberek, pontosan tudják, hogy mi az amiért már kell büntetni.

2013. febr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
az irányváltoztatás nélküli előzést nem kell jelezni az indexel a többit igen
2013. máj. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!