Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenek a magyar autósok is...

Ilyenek a magyar autósok is vagy ez egyedi eset volt?

Figyelt kérdés

Pontosan egy hete tettem sikeres forgalmi vizsgát, ma egyedül kellett vezetnem.

Nem idegeskedtem, minden rendben volt, mentem szépen, előttem ment egy Mazda MX-5, 2 fiatal srác ült benne.

Egy Volkswagen Passat állt az út szélén, és a vezető rányitotta az ajtót a Mazdára, de nem volt olyan vészes, a Mazdában ülők egyike egy öblöset k-anyázott.

Mentünk vagy 5 km-t, még mindig a Mazda mögött voltam, aztán megelőzött engem egy VW, és velem együtt a Mazdát is, éppen,hogy befért a szemből jövő rá is dudált.

Ahogy bevágott a Mazda elé,rögtön fékezett is, egy tök átlagos 30 év körüli férfi szállt ki, és azt kiabálta,hogy mit k-anyázol, te pontpontpont, odament a Mazda jobboldalához, és tenyérrel pofán vágta az utast, aztán fenyegetőzött, míg végül visszaült, megfordult és elment.

A Mazdások meg se szólaltak, én megijedtem, és meg is melpdőtem,hogy ez mi volt, persze összeállt a kép,hogy neki anyáztak, de akkor is,ilyet...remélem ez nagyon egyedi eset volt.

Az oroszoknál még megérteném, na de itt?


2015. júl. 15. 21:49
 1/6 anonim válasza:
72%

Nem egyedi eset, nem is túl gyakori,de megtörténik. Én napi rendszerességgel találkozok tahó bunkó sofőrrel, aki vezetni azt hírből se tud, de dudálni azt nagyon. Gondolom agyat nem vett a jogsija mellé a józsefvárosin (minek is neki, úgyse használná)

Anno fiatalabb koromban fordult elő reggel, mikor mentem a középiskolába, hogy két autó egymásba rohant, és a gyepen a két sofőr egymást ütötte keményen. Csak a vétlent szoktam sajnálni, a vétkest pedig remélem úgy helybenhagyják hogy a tulajdon édes jó anyukája ne ismerjen rá...

2015. júl. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van ilyen idehaza is bőven. Nekem is már ugrottak ki kocsiból csak arra nem számított az ombre ,hogy én is kiszállok ,vissza is bandukolt a tragacsába ,persze kiabált de ugató kutyákat nem bántok.

Mondjuk azt sose értem ,ha látja hogy jönnek felé ,akkor ha majrés ,miért nem húzza fel az ablakát ,ha meg nem az ,akkor miért nem száll ki küzdeni vagy kapja el a karját az ablakon át és csavarja ki aztán kétszer lefejelteti vele a tetőt.

2015. júl. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Oh ennél lesznek durvábbak is, tegnap egy Ford Ka be akart elém jönni, amivel nem lett volna gond, csak még mellettem volt. Nem látott. Félre kellett rántani a kormányt. Kis híján összetörtem a kocsit.

Következő pirosnál nagy volt a kísértés, hogy kiszálljak.

2015. júl. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem egyedi eset, sajnos.

A vezetni tudás egyik része pont az, hogy hogyan közlekedj, hogy lehetőleg ne keveredj ilyenekbe és hogyan NE húzd fel magad, ha provokálnak.


Egy kérdés: hogyan hallhattátok a Mazdás káromkodását te, mögötte, és a VW-es, mikor elhajtott mellette?

2015. júl. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éve van jogsim és buszközlekedés híján rengeteget vezetek, suliba kocsival jártam.


Rengeteg kínos helyzet volt már... 1x egy kanyar előtt volt egy 30-as tábla és én le is lassítottam annyira míg a mögöttem lévő vagy nem vette észre vagy direkt nem vette figyelembe és elkezdett dudálgatni, én erre bemutattam neki, erre pedig rám kiabált, hogy ne mutogassak, hanem haldjak. Elvem pedig az, hogy marhák miatt nem fizetek gyorshajtási bírságot.


Volt 1x olyan is, hogy féltvén a kocsim féltengelyeit egy áruház parkolójában ami tele van fekvő rendőrökkel lassan menten, mögöttem egy Passatos aki vagy 30-cal átugrotatott mellettem és közben anyázott úgy, hogy a hátsó ülésen ült egy kisgyerek...


Olyan is volt, hogy egy utcából tolatott ki elém egy kocsi, én mentem a főúton és egyszer csak kijött elém, épp hogy eltudtam kerülni az ütközést.


Akkor tanuló kocsikkal is volt már problémám, egyszer épp akkor akart egy sarok fordulást csinálni egy kereszteződésben mikor arra mentem, jeleztem is hogy jobbra fordulok Ő meg csak megállt a kereszteződés kellős közepén. Mikor rádudálva figyelmeztettem, hogy ez olyankor szabálytalan ha van mögötte valaki nem volt rest bemutatni nekem.


De egyszer olyat is láttam, hogy 4 sávos úton lakott területen kívül a belső sávban 30-cal tötymörgött egy tanuló kocsi.


De még tudnék mit mesélni és az a tapasztalatom, hogy ez a magyar vezetni nem tudás azért is alakulhatott ki, mert szinte ma már bárki oktathat vezetést még akkor is ha az illető egy kerékpárt nem tudna rendesen elvezetni...

2015. júl. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Akkor tanuló kocsikkal is volt már problémám, egyszer épp akkor akart egy sarok fordulást csinálni egy kereszteződésben mikor arra mentem, jeleztem is hogy jobbra fordulok Ő meg csak megállt a kereszteződés kellős közepén. Mikor rádudálva figyelmeztettem, hogy ez olyankor szabálytalan ha van mögötte valaki nem volt rest bemutatni nekem.


De egyszer olyat is láttam, hogy 4 sávos úton lakott területen kívül a belső sávban 30-cal tötymörgött egy tanuló kocsi. "


Jó, most az hogy a tanuló bénázik nem olyan meglepő, senki sem kormánnyal a kezében született, azon kár idegeskedni, mondjuk tényleg nem kéne mutogatnia.


Velem olyan volt, hogy záróvonal volt, majd jött egy kanyarodó sáv, ahová ki szerettem volna sorolni. Na, index ki, kanyarodó sávba be, erre elkezdenek rám dudálni mint az állat. Na mondom mi a szösz, ja igen, valaki meg akart előzni a záróvonalon. Rutintalan sofőr voltam, ki kellett volna néznem a tükörbe, de nem számítottam arra, hogy egy 30-as táblás, forgalmas helyen, nekiáll valaki záróvonalon előzni. Na mindegy, még utána utánam jött egy bolt parkolójába magyarázni. Hát mondtam, ha ennyire sietsz, hogy ott előzöl ahol nem lehet, akkor fenének jössz utánam még pofázni. Aztán ennyi volt. Ezen kívül nem volt semmi ilyenem.


(Na jó, még egy, amikor majdnem bementem egy körforgalomba, úgy hogy jött valaki, de még bőven időben megálltam, azért ott is nekiállt magyarázni az ember. Nem mintha ez nem esne meg akárkivel pár évente, meg mentségemre szóljon, a fent leírt eset után következett be és remegtem az idegességtől.


Még olyan is volt, amikor nekiálltak előzni egy totál gyér forgalmú úton úgy, hogy rohadt látványosan jöttek szembe. Tehát totál egyenes az út, tiszta az idő, és nekiáll előzni. Na ott nyomhattam egy olyan satuféket, hogy beférjen elém, amilyen remélem többet nem kell.)

2015. júl. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!