Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Na KRESZ bajnokok, szerintetek...

Na KRESZ bajnokok, szerintetek ez szabályos?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Ezeket Hevesen fotóztam,és kíváncsi vagyok,hogy szerintetek ez szabályos-e,hogy ez a markoló 2 hete itt parkol az autószerelő műhely előtt az úton,és mint a képeken is látszik a fél utat elfoglalja,és nagyon veszélyes! Én nem tudom hol lehetne ezt bejelenteni,hogy megszüntessék,mert nem ez az első alkalom,volt már ugyanez kamionokkal is.



2015. júl. 18. 20:08
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
91%
Elállja valamilyen kapubejáró útját? Van várakozni tilos tábla?
2015. júl. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
68%
És ezért miért is kell ilyen lekezelő stílusban kérdezni? Így vársz korrekt választ, hogy közben beszólsz a megszólítottaknak?
2015. júl. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
Nincs semmi szabály amibe ütközne, szóval innentől kezdve kár rajt pattogni.
2015. júl. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
74%
Csak nem a Bajcsy-Zsilinszky utce Hevesen?
2015. júl. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
50%
Én egy ideig tolerálnám, aztán szólnék a műhely tulajnak, hogy ideje lenne szabaddá tenni az utat, mert már napok óta foglalja a helyet. Álljon be az udvarba.
2015. júl. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Nincs megállni tilos tábla,igen a Bajcsy út Hevesen,nem lekezelően akartam kérdezni,csak így jött össze,de van valami szabály,amit megsért,vagy ez így szabályosan parkol az úton?
2015. júl. 18. 20:28
 7/35 anonim ***** válasza:
86%

Lekezelő stílusodra válaszul felvilágosítalak, hogy ez a munkagép véletlenül sem markoló...

A megállás, várakozás szabályait elég egyértelműen leírja a KRESZ...

- kikerülhető szabályosan a képen látható gép?

- van ott megállási, várakozási tilalmat jelölő tábla?

- lehet látni, hogy ott egy akadály van az úton?

- menetirány szerinti jobb oldalon áll a gép?

2015. júl. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Szerintem a képeken minden lényeges látszik,mint mondtam tiltó tábla nincs,nem kell megsértődni a kérdés címén,mert nem sértésnek szántam,csak mikor ma majdnem elcsapott egy traktor,ami nem várt,és megelőzte ezt,én meg biciklivel lehúzódtam,különben elcsap a traktor,ezért veszélyes,meg a hülye sofőrök miatt,akik szétnézés nélkül kerülik ki.A műhelyben,vagy az udvarban kéne állnia,nem az úttesten!
2015. júl. 18. 20:37
 9/35 A kérdező kommentje:
a háttérben látható egy betonkeverő "munkagép",ami pedig a szomszéd előtt áll,és akadályozza a kocsibejárót,hogyha esetleg ez lenne szabálytalan.
2015. júl. 18. 20:39
 10/35 anonim ***** válasza:
92%

A betonkeverő biztos, hogy szabálytalanul áll ott, ugyanis az a forgalommal szemben áll, nem a menetirány szerinti jobb oldalon.

Egy szabályosan várakozó földtolót szabálytalanul kikerülő jármű (traktor), ha balesetet okoz, nem a földtoló vezetője a felelős, megvan a módja a szabályos kikerülésnek.

Persze az adott esetben ez téged nem vigasztal.

2015. júl. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!