Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabályos a szembe sávba...

Szabályos a szembe sávba kanyarodni balra, ott felgyorsulni, és vissza sorolni jobbra?

Figyelt kérdés

Állsz 1 elsőbbség adás táblánál, balra szeretnél kanyarodni, jobbról hosszú kocsisor, baloldali sávban ahol szembe jönnek senki. Szabályos oda kifordulni felgyorsulni, majd vissza sorolni jobbra?


Azért mert, ha kifordulsz eléjük, lehet megijednek, satuzni kell nekik, a kormányt elrántsak.

De mivel látják, hogy hülye vagy, és a szembe sávba mész, nem ijednek meg.


Szabályos ez?

Elvileg ha nem jönnek szembe, szabad ott menni, ha valaki szembe akar veled fordulni ő cseszett rá, mert mind 2 irányba elsőbbséget kell adnia, mert lehet valaki előz a főúton!


Rendőr meglátja, kiszed?

Amúgy ha a szembe sávba fel tudsz gyorsulni, akkor már eléjük is kimehettel volna nem?



2014. jún. 20. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert kanyarodáskor nem sorolhatsz be a szembe sávba. És ha jönnek szembe akkor miért lenne neked elsőbbséged? Vissza kell sorolnod, és akkor reménykedhetsz hogy valaki beengedi a taplót aki végigelőzte a sort.

És ha a rendőr épp látja amikor hülye vagy akkor kiszedhet és rádver egy közúti veszélyeztetést, így még eljárás is indulhat ellened. Megéri az a 2-3 perc?

2014. jún. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el sürgősen ezt az ötletet.

Mindent meg lehet oldani szabályosan is és akkor a többi közlekedő is tudja, mire számíthat. Ebben az esetben viszont nem fogja snki tudni, mit is akarsz.

2014. jún. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyfelől nem szabályos, másfelől nem biztonságos, ezen felül pedig nem etikus. Mindenki siet, vagy majdnem mindenki. Meg kell várni, míg kiengednek, vagy amíg el nem fogy a sor.
2014. jún. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Előzőt, még nem akartam elküldeni. Csak saját sávodba kanyarodhatsz, szembe soha. (Ha a továbbjutás másképpen nem lehetséges, akkor igen. Azaz, ha tőled balra egy döglött bálna feküdne az úton, akkor óvatosan elhaladhatsz mellette a szembe sávban is. Persze óvatosan, s az elsőbbséget megadva.)

Másik: Autópályát, autóutat kivéve vonalban nem is szabad előzni, csak egyesével. Ezért sem szabályos.

2014. jún. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Beviz Elek ***** válasza:
0%

nem arra gondolt hogy végigelözi a sort, hanem ha a bunkóknem engedik be, akkor a szembejövö sávban gyorsít fel.

ha annyira bunkók a soförök megtenném, de nem szokott gond lenni, csinálok magamnak helyet.


ha balról semmu sem jön, akkor a bal sávot elfoglalom és vàrom.hogy beengedjenek. be szoktak:)

2014. jún. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
5. általában az ilyen elmebeteg szabálytalankodók szokták a halálos baleseteket okozni. én kiszállnék a kocsiból és jól elvernélek, a saját életeddel játszál ne a másikéval.
2014. jún. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Beviz Elek ***** válasza:
0%

van jogosítványod vagy csak ész nélkül okoskodsz a gta mellöl?

érdekes, szájkaratézol itt egy normális válasz miatt, de a való életben soha senki nem dudált még rám és soha senki nem pattant ki megverni. csak villantanak egyet, én rátehénkedek a gázra, villantok a vészvillogóval és mindenki boldogan megy tovább. szerencsére még ilyen kreténnel nem találkoztam mint te.

nem tudom mi a halálos ebben ha lakott területen csinálsz egy kis helyet


egyébként ez annyiban jó, hogy a többi közlekedö látja hogy nem hétvégi túristasoför vagy és kiengednek.

sajnos sokan akkor sem mernek kijönni eléd ha villantasz, 6 kézzrl hadonászol és majdnem megálltál már. van aki csak nèz bambán van aki teljesen mással foglalkozik.

2014. jún. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Elek, a kérdező nem azt akarta tudni, hogy LEHET-E ilyet csinálni, hanem azt, hogy SZABÁLYOS-E.

Nem szabályos, és a rendőr nyugodtan megbüntethet.

2014. jún. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

kedves Elek, az elsőbbségadás kötelező tábla nem azt jelenti hog a te számodra köteles mindenki elsőbbséget adni, ha hummer-al mennék vagy bigfoot-al én nyugodt szívvel átmennék rajtad amikor szabálytalankodsz.


amugy meg eddig csak azért nem vertek még meg mert nem találkoztál olyan sofőrrel de hidd el előbb utóbb majd fogsz!

2014. jún. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Beviz Elek ***** válasza:
0%
Nem tartom valószínünek, mert otthon minden nap láttam ilyet és teljesen normális dolog. ha a forgalom miatt nehéz valahova kikanyarodni, ott sürün alkalmazzák (pest megye)
2014. jún. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!