Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hány e km-től mondanátok...

Hány e km-től mondanátok valakit rutinos vezetőnek?

Figyelt kérdés
És csak rutinos vezethet kifejezetten jól - illetve ki mit ért ez alatt?
2015. júl. 21. 02:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az idő, most ez olyan dolog, hogy autópályán nem ugyan az X kilométer mintha mondjuk városban vezeted le, ahol sokkal jobban kell figyelni.
2015. júl. 21. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

200k km

es

3 év napi szinten

2015. júl. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél a pont. Nem mindegy milyen körülmények és a kocsi.

De mondjuk 40-50.000 km után akinek van fogalma a vezetésről, nem csak papírja van róla, az elég jól vezet már, lehet rutinosnak mondani.

2015. júl. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
hármasnál a pont.
2015. júl. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem változó. Akinek a negyedik alkalomra sikerül a vizsga, nem hiszem, hogy olyan hamar lesz rutinos, mint akinek elsőre meglett alap óraszámmal. Van, aki pár év eltelte után is úgy vezet, mint egy kezdő, és van, aki 1 év után már úgy vezet, mint akinek 8 éve van jogsija.
2015. júl. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Az se mindegy, hogy hova van rutinod... én levezettem az Alföldön 17 és 24 éves korom között olyan 140.000 km-t, minden nap autóval jártam munkába. Utána Budapestre költöztem, és azért nagy kihívás volt a napi forgalom eleinte, ráadásul hegyen laktam, ami nagyon szokatlan volt időnként. Ott éltem 16 évet... amíg egyetemre jártam kevesebbet, amikor már dolgoztam, többet autóztam, 27 évesen vettem egy új autót, amit 40 évesen eladtam, közel 200.000 km volt benne, csak én vezettem. Fél éve Rómába költöztem, és újra meg kellett tanulnom közlekedni szinte, itt egész más a forgalom ritmusa, szóval nagy meglepetésemre megint azt éreztem, hogy van mit tanulni. Az olasz vidéki kirándulásokról nem is beszélve!
2015. júl. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nemrég szereztem a jogsimat, azóta napi szinten vezetek kb. ötven km-t, munkába járok vele. Ezt a kérdést én is feltettem az oktatónak, és ő azt válaszolta, hogy a rutinhoz kell legalább pár ezer km és 1-2 év rendszeres vezetés különböző helyeken, helyzetekben. És mint minden, ez is nagyon egyéni, függ az illető vezetési készségeitől, mennyire ügyesen tanul, lát rá bizonyos helyzetekre, tehát nagyon egyéni, hogy ki mennyire vezet jól.

Számomra most az az ember vezet jól, aki biztonságosan, szabályosan akar közlekedni, és az egyéni képességeihez és tudásához mérten olyan helyeken vezet, amelyben a helyzetek megoldására az adott tudásával már képes. Úgy értem pl. hogy amíg nincs elég rutinom, nem vágom ki magam a kereszteződésben egy messzebbről jövő autó elé, hogy úgyis beférek, inkább elengedem. Azok az emberek veszélyesek, akik a tudásukhoz képest túl bátran vezetnek, kockáztatva ezzel a baleset lehetőségét.

Mindenkinél egyéni, hogy hány km és mennyi idő után lehet rutinos vezetőnek mondani. Én igyekszem, hogy majd azzá váljak egyszer, de ez egy hosszú folyamat lesz. A naponta bejárt útvonalon már most észreveszem hogy nagyon rutinosan megy, de idegen útvonalon még nem, azt hiszem majd ha nagyvárosban és autópályán is ezerszer jártam, majd akkor talán.

Van pár ellenpéldám, hogy mit neveznék nem rutinos vezetésnek. Pl. egy középkorú munkatársam, aki 15-20 éve kocsival jár a pár km-re lévő munkahelyre, de sehova máshova nem vezet, városi forgalomban soha nem járt (munkahelyünk egy kisváros szélén van), na ő nem rutinos. Vagy egy másik ismerősöm, aki a gyerekét kocsival hurcolássza az oviba, de ha máshova kell menni, a férje vezet, na ő sem rutinos. Vagy egy harmadik, aki csak hébe-hóba használja az autóját, egy héten egyszer bevásárol vele, télen meg a garázsban áll, ha leesik a hó, na ez sem rutin.

A rutin megszerzéséhez nyitottnak kell lenni, és vezetni minél többféle helyzetben, szituációban, kihasználni az adott lehetőségeket, és a helyzetekből tanulni, én így gondolom.

2015. júl. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!