Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Feljelenthet vagy be hajthatja...

Feljelenthet vagy be hajthatja a pénzt?

Figyelt kérdés

Neki koccantam egy drága terepjárónak,mert szűk volt az utca és esélytelen lett volna normálisan bekanyarodni,csak nagy ívben,de ez nem volt kivitelezhető. Pillanatok alatt történt..előre nem lehetett látni,hogy mi lesz,nyilván ha látható a helyzet nem knyarodok rá! a terepjárónak igazából csak a felnije ütődött meg meg a hátsó lökhárító olyan,mintha sáros lett volna.. Az enyémnek kilyukadt a lökhárítója..


Kitöltöttük a papírokat,elismertem,hogy én mentem neki.. Ettől még a gazdag nő feljelenthet vagy a fickója tehet valamit ellenem?

Az én autóm is céges volt..

Az általam okozott hibát az általam vezetett autón én azt megfizetem..és az én céges autóm biztosítója fizeti a terepjárósnak a kárt. A casco az nem kötelező ugye? Ha ez nincs, akkor még a terpjáróra nem én fizetem a kárt ugye? A bizosító,ami kötelező.

Akitől kaptam a kocsit azt mondta, hogy nem,de az nem hajthatja be rajtam azt amit a biztósítója kifizetet a terepjáróra? Csak az általam vezetett autón vagyok köteles megtéríteni a kárt. De arra a kocsira is fizet a terepjárós biztosítója nem? Nagyon ideges vagyok..

Amit én vezettem azt kiizetem,rendben is csak akié a kocsi amit én vezettem nehogy beszedje azt is amit a biztosítója fizet a terepjáróért!! Vagy a gazdagok valamit tegyenek ellenem.


2015. júl. 21. 09:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

NA tegyük ezt rendbe:


Mivel elismerted a felelősséged a helyszínen írásban, így nincs miért feljelenteni, személyi sérülés nem történt gondolom. Tiszta sor.


A CASCO-nak ehhez semmi köze. Mivel TE okoztad a kárt (mindkét autóban), ezért a te kocsidon lévő biztosítás fedezi az okozott kárt a terepjáróban, hiszen ő a vétlen fél. Ez után a biztosítási díj meg fog emelkedni a cégnél. Ezt valószínűtlen, hogy át lehetne rád hárítani.


A céges autóban okozott kár már más kérdés.

HA volt CASCO biztosítás rajta akkor az önrész feletti részt az kifizeti. Az önrészt a cég állja. Az meg a szerződésedtől függ, hogy átterhelik-e ezt rád vagy sem.


Ha nem volt CASCO a kocsin akkor a teljes kárt a cég állja, ismét kérdés, hogy rád átterhelik-e.

2015. júl. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

A terepjárós magyarázott valamit az én autóm tulajának ,hogy kire fog menni ez a teher? Menjen rám! Erre azt mondja az autom tulaja,hogy rám fog,mert ēn vezettem.. Csak most itt azt nem tudom,hogy arra értettem,amit èn vezettem.. Amikorr meg elment a terepjrós megkerdeztem az ltalam vezetett autó tulaját, hogy a terepjó kárt is n fizetem? Azt mondja nem,. Pontosan nem is tuom már mit mobdott vagy hogy mobdta.. Kb az hogy ideges lesz ha sokat kell fizetnie vagy nem tudom.. Ettől félek,hogy nekem kell fizetni azt is.. Full új autó az M-esrendszám ,legújabbmodell..nem is az,hogy régi terepjáró!


De a tulajjal rendesen eltudtunk ugymond beszélgetni kb nem erdekelte annyira a dolog.. Meg vállakozók,orvosok,legalább is a férje,csk nem akarnak balhét ..

2015. júl. 21. 09:45
 3/28 A kérdező kommentje:
Az általam vezetett céges kocsi javíttatását én állom ez 100 % ez kb 100 000ft ez tisztázva is. Szóval ilyenkor a vétlen autós biztosítója nem fizet ugye? Csak attól félek,hogy amit a biztosító kifizet azt majd még én fizessem vissza annak ,akinek a kocsijával tettem azt,amit ..
2015. júl. 21. 09:50
 4/28 anonim ***** válasza:

Mindig a VÉTKES autó biztosítója fizet. Később ezt a vétkes biztosító úgy kompenzálja, hogy az un. "bónusz malus" besorolást csökkenti, így nő a biztosítás éves díja.


Tehát a ti esetetekben 2 választása van a főnöködnek:


1., Elfogadja, hogy csökken a bónusza és a következő években magasabb biztosítási díjat fog fizetni az autóra

2., Megteheti azt is, hogy az OKOZOTT KÁRT (a terepjáróban) kifizeti a biztosítónak KP-ban. Ez esetben nem fog csökkenni a bónusz besorolása. De ezt csak kis kár esetén érdemes megtenni. Mivel nem tudjuk mennyi kár lett a kocsiban így tippelni sem lehet, hogy megéri-e.

2015. júl. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Nem a főnököm semmi kózünk nincs egymashoz..a szerződésben amit a kocsimellé kaptamez áll.hogy casco biztosítással nem rendelkezik, igy saját hibás balaeset esetén anyagai felesósségel tartozik a gépjármu telejes értékéig.. Plusz az egyéb ilyen szöveg
2015. júl. 21. 10:02
 6/28 A kérdező kommentje:
Erre a javíttatásra oda adtam a pénzt .. Arra a kocsira ,amit én vezettem! Ezt javittatom. A terpjárót ,meg fizeti a biztosító,aztán remélm békén hagynak.
2015. júl. 21. 10:03
 7/28 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy végre megértetted...
2015. júl. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Nézz utána megbízható jogi forrásokban, ment a munkavégzés közben keletkezett kár nem terhelhető rá a dolgozóra teljes mértékben. Kivéve talán akkor, ha súlyos hanyagság miatt történt. Jelen esetben mondjuk részeg lettél volna. A rosszul kiszámított kanyarodás semmiképpen nem nevezhető súlyos véteknek.

A munkaszerződés nem biztos, hogy megfelel mindenben a törvényeknek.

2015. júl. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Az a joggyakorlat vezetéssel kapcsolatos ilyen ügyekben, hogyha a rendőrség kihozza vétkesnek (vagy jelen esetben elismeri, hogy hibázott) akkor felelősségre vonható.


Akkor nem tartozik anyagi felelősséggel, ha nem vétkes (pl. beléhajtottak)

2015. júl. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
De idegesít a dolog! A terepjáróba max 350-400 000- es kárt tudok elképzelni.. A felnije 1 felnije ugynezett ki mintha kalapáccsal 10- szer oda vertek volna .. Meg a lkhárítója kb 20x20- as kockában mintha sáros lett volna itt verődött le a festék..kb ennyi a hibája ,ezhogy milyen árban megy el nem tudom, na engem ez idegesít,hogy rám verik annak a javíttatását,akkor nagyon fogok neki örülni!
2015. júl. 21. 10:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!