Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Feljelenthet vagy be hajthatja...

Feljelenthet vagy be hajthatja a pénzt?

Figyelt kérdés

Neki koccantam egy drága terepjárónak,mert szűk volt az utca és esélytelen lett volna normálisan bekanyarodni,csak nagy ívben,de ez nem volt kivitelezhető. Pillanatok alatt történt..előre nem lehetett látni,hogy mi lesz,nyilván ha látható a helyzet nem knyarodok rá! a terepjárónak igazából csak a felnije ütődött meg meg a hátsó lökhárító olyan,mintha sáros lett volna.. Az enyémnek kilyukadt a lökhárítója..


Kitöltöttük a papírokat,elismertem,hogy én mentem neki.. Ettől még a gazdag nő feljelenthet vagy a fickója tehet valamit ellenem?

Az én autóm is céges volt..

Az általam okozott hibát az általam vezetett autón én azt megfizetem..és az én céges autóm biztosítója fizeti a terepjárósnak a kárt. A casco az nem kötelező ugye? Ha ez nincs, akkor még a terpjáróra nem én fizetem a kárt ugye? A bizosító,ami kötelező.

Akitől kaptam a kocsit azt mondta, hogy nem,de az nem hajthatja be rajtam azt amit a biztósítója kifizetet a terepjáróra? Csak az általam vezetett autón vagyok köteles megtéríteni a kárt. De arra a kocsira is fizet a terepjárós biztosítója nem? Nagyon ideges vagyok..

Amit én vezettem azt kiizetem,rendben is csak akié a kocsi amit én vezettem nehogy beszedje azt is amit a biztosítója fizet a terepjáróért!! Vagy a gazdagok valamit tegyenek ellenem.


2015. júl. 21. 09:12
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Egy olyan felni simán lehet 4-500e ft / db is. És már ne is haragudj ha van egy új autóm és valaki tönrkecseszi a fél millás felnimet ami utána üt (és alufelnit nem lehet biztonsággal javítani ha üt) akkor én is vetetnék egy újat.


A hátsó lökösben szinte biztos, hogy volt tolatóradar, esetleg még kamera is. Ha az megsérült akkor azt egy vagyon cserélni, mert gyári csak szettben van - vagyis ha 1 érzékelő sérült csak egyben lehet mindent cserélni.

2015. júl. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Nem hinném,hogy darabja 4-500 lenne.. Inkább a 4 darab.. Egy nagy valószínűséggel alapmotoros autóra. Mindegy is most már a lökhárítónak meg a sarka nem is a hátulja sérült meg így bízom benne,hogy minimális a gond.. De majd délután felhívom a fickót és édeklödöm ,hogy mi van..
2015. júl. 21. 10:33
 13/28 anonim ***** válasza:
Ha magad is láttad, hogy esélytelen, minek próbáltad meg?
2015. júl. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Mivel nem írtad milyen terepjáró, csak azt, hogy "drága és új", így nehéz megmondani. De főnökömnek az X6-osra 1,5 milla volt a 4 felni FELÁRBAN (tehát ha külön meg akarod venni akkor nyilván több).
2015. júl. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

A tolatóradarok jellemzően iylen elosztásban vannak:

[link]


Tehát 1-2 középen és a többi a szélén - pont azért, hogy ne tudj nekitolatni a sarkával sem semminek.

2015. júl. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Minek akarod felhívni? Az autónak van érvényes biztosítása. Felé ezzel a felelősség letudva. További követelése nem lehet.
2015. júl. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Utólag lett volna esélytelen.. Kisebb kocsival biztos meglehetett volna oldani. Most már ezek nem is érdekelnek csak a végösszeg.
2015. júl. 21. 10:42
 18/28 A kérdező kommentje:
Milyen érdekes,hogy én is fordot vezettem,de annak az első lökhárítója lett ossz aminek a javíttatása nem érdekel azt kifizetem,engem a terepjáró javításának összege idegesít,függetlenül attól ,hogy ki fizeti ki a biztosító vagy èn vagy az állam vagy akárki !!!
2015. júl. 21. 10:46
 19/28 anonim ***** válasza:
Ha csak a tulaj nem mondja meg akkor neked senki sem fogja elárulni, hogy mennyi kár keletkezett a terepjáróban.
2015. júl. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
A terepjárós meg az én autóm tulaja ismerik egymást,talán van némi esély egy közelítő ár megtudására, a tulajjal nem akarok találkozni ,de ha nem is tudommeg az árát az sem baj,csak engem hagyjanak., szerintem a terepjárós is megilyedt,hogy mit kap majd otthon,az is céges kocsi volt és kb a fél perc után olyan volt velem,mintha nem is történtvolna semmi ( kb mintha anya egy fél percig haragudna a fiára,hogy nem csinálta meg a leckét..) minél hamarabb le szeretném ezt az ügyet zárni és elfelejteni.. Most menjek kérjek bocsánatot a tulajtól vagymi? Kértem evypárszor,amikor ez történt
2015. júl. 21. 10:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!