Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az emberek öregségükre miért...

Az emberek öregségükre miért felejtenek el vezetni?

Figyelt kérdés
Ma is swiftes papa úgy kanyarodott ki a kereszteződésnél,hogy körül se nézett.Másik papa úgy tolatott ki az udvarából,hogy beletolatott a szomszéd kerítésébe,mert nem kormányzott semerre....
2015. júl. 22. 12:51
1 2 3 4
 1/34 vfrtom ***** válasza:
41%
Nem felejtenek el ,csak nem figyelnek, meg lassú a reakció idö.Ennyi. èn is utálom öket. A nyugdíjkorhatárral ugrana a jogsi szvsz.
2015. júl. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
34%
Azért, mert már nem olyan jó a figyelmük, nemcsak vezetésnél van ez.
2015. júl. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem EZEK ezelött 20 évvel is ilyenek voltak, nem az öregség az oka.


Meglepö módon Nyugat-Európában a 80 évesek is tudnak rendesen vezetni, igaz, hogy ök ifjabb kroukban is tudtak.

2015. júl. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Nyugat-Európában azért sok olyan 70 év fölöttit látni, aki még fizikailag és mentálisan sem zokni. Nálunk meg...


Én azt vettem észre idősebb ismerőseimen, mintha "butulnának". Egyre több logikának és józan észnek ellentmondó dolgot csinálnak.

2015. júl. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Lassabbak, figyelmetlenebbek.
2015. júl. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
86%

" A nyugdíjkorhatárral ugrana a jogsi szvsz."

Kívánom, hogy vezessék be (később) és érd meg a nyugdíjas kort.

48 éve vezetek, (ebből 40 éve nem tudom merre járnak a buszok, mindennap autóba ülök) én szoktam morogni (káromkodni) és letolni sokakat az útról mert nem megy minimum a megengedettel, kb. mindig kockáztatom a gyorshajtást.

Dűhöngök, amikor rövid lámpafázisnál csak tökölödik, amikor összesen normálisan is csak 3 fér bele, másodikként is sárgába megyek.

És összesen 4 eseményem volt ezen idő alatt, az is csak koccanás jellegű, ebből 2* én voltam a hunyó.

Te meg el akarod venni a jogsimat pusztán a kor miatt.

Inkább a nőket maceráld...

2015. júl. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
32%
Butulnak persze, ezért lehet őket mindig megvásárolni mikor szavazni kell. Na de, nem ez a lényeg. Szerintem a reflexek romlása, veszélyérzet növekedése miatt "bénáznak". Én pedig még közel sem vagyok a nyugdíjhoz, viszont nem is tegnap kezdtem vezetni, már magamon is látom az öregedés jeleit. Bár szerencsére azért akad még jele bőven a fiatalságnak is, csak azok már nem mindig jönnek spontán. :)
2015. júl. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 vfrtom ***** válasza:
34%
3.as nyugat-europában is pont ennyi az öreg hülye. Németo.ban életfogytos a jogsi. Nem kell újítani, sem orvosira járni. Most tárgyalják, hogy talán mégsem olyan jó ez. Minden napra van egy szembe megy fel az autópályára, meg ilyenek. Magyaro.-n meg a korral egyre olcsóbb az orvosi, meg a korrupció. És igen , ha nyugdíjas leszek magam adom le a jogsit. Mi van ha egy olyan mint te a volán mögött lesz rosszul vagy "csak" nem figyel és a kerítés helyett a gyereked fején megy át. Ja , az csak másikkal történhet meg, de nekem pl. te vagy a másik. Fiatalabb is csinálhat hülyeséget,meg lehet rosszul, de ezek a korral járnak. Az orvosi vizsgálatot is megszigorítanám, és minimum egy rutinpálya és egy kis forgalomban vezetés.
2015. júl. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 kovpet ***** válasza:
87%
Ma 40 fok van, azért az sem segít nekik a koncentrálásban. Az idősebbek még nehezebben bírják ezt.
2015. júl. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Egy bizonyos kor felett bevezetnék egy könnyített PÁV4-et, forgalmi vizsgával.


Múltkor vártam este a buszra, kb 80-as papi görnyedve gyök kettővel botorkál át az úttesten. Mikor átért, megtámaszkodott egy Loganen. Azt hittem, hogy megállt pihenni, erre 3 perc alatt elővette a kulcsot, 2 alatt kinyitotta, és további 5 perc múlva már bent is ült.

De közben végig kapaszkodott veszettül az autóbe, el ne dőljön. Majd mindenféle világítás, index, és körültekintés nélkül kigurult a főútra. Ha a mögötte jövő nem veszi észre, és nem satuzik le időben, szép kis kocc lett volna. Aztán a papi továbbautózgatott kellemes kb 20kmph-val, majd egy 50 méter múlva eszébe jutott a fényszóró is...

2015. júl. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!