Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az emberek öregségükre miért...

Az emberek öregségükre miért felejtenek el vezetni?

Figyelt kérdés
Ma is swiftes papa úgy kanyarodott ki a kereszteződésnél,hogy körül se nézett.Másik papa úgy tolatott ki az udvarából,hogy beletolatott a szomszéd kerítésébe,mert nem kormányzott semerre....
2015. júl. 22. 12:51
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Most olvastam a 19-es választ, igen, így valahogy, ezzel nagyon egyetértek.
2015. júl. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem felejtenek el vezetni, bár nyilván az öregedés jelent kockázatokat, a reflexek lassulását, látás, hallás romlását stb., de az ilyenek valószínűleg korábban is bénán vezettek. Ismerek kamionost aki 67 éves és kifogástalanul vezet, na de ő folyamatosan vezeti az évi 120 - 130 ezer km - t, hozzászokott a mai forgalom ritmusához. Egy úrvezető annak idején elindult az S 100 - as Skodájával 1972 - ben, vezetett évi 5 - 10 ezer km - t, ma meg nem érzi, nem bírja felvenni a forgalom ritmusát.


Mindig vigyázzatok arra aki a jogosítványa korával dicsekszik, és nem a levezetett kilométereivel.

2015. júl. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Menj ki szombat vagy vasárnap az útra, rögtön észreveszed ki az, akinek nics elég rutinja.

És ez nem életkorhoz kötött. Valóban, aki nap mint nap, mondjuk 45 éve vezet (igen, én vagyok az), és örömét leli a vezetésben (mert ismerek nem egyet, aki szorongva ül be a kocsiba, mert menni kell), azzal nem lehet gond.

A vasárnapiak? Van egy család, szűken, de azért tud venni egy kocsit (kicsit) és hét közben nem használja, nem telik rá, nem lesz elegendő rutinja, de hétvégén azért elindul a családdal, mert az még belefér.

És igen, a sok év alatt messze nem előnyére változott a közlekedési morál, a szabályok egyre durvább megszegése, ezek tudatában bizony jobban kell figyelni pl. a tükröt,

még akkor is, ha én is a megengedett felett megyek, mert hiába lenne elsőbbségem, elvileg nem is lehetne előzni, lehet ott akár kereszteződés és záróvonal, lennék hibátlan, nem szeretek karosszériáshoz járni, és ami a legfájóbb, napokig autó nélkül lenni.....

2015. júl. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

#20-ra : Elképesztő.Elképesztő, mennyire magabiztosan fújod. Még részletesen megokolod, index ki nem tevés, nem néz körül, totyorgás ... ilyet ritkán lehet pipálni.


És mit akarsz azokkal kezdeni, akik vezetnek mindennap, de nem a foglalkozásuk? Vagy akik a vállalkozásukhoz használnak autót?

Szerintem ebben a kormányban a helyed, minimum államtitkári beosztásban.

2015. júl. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki elmondja a véleményét.

Én az enyémet, Te a tiedet.

"Meghallgattalak"...

2015. júl. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Tompulnak a reflexek, lassul a gondolkodás.


Betiltani, vagy elvenni a jogsit meg nem lehet, egy idevágó South park részben elég jól körüljárták a témát, viccesre van véve, de lényegében ha az ember figyel mindent megtudhat.

2015. júl. 23. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

24-es, te valamit nagyon benéztél, vagy ennyire félreérthető voltam? Nem, egyáltalán nem vagyok magabiztos, és köszönöm szépen politikai karrierre sem vágyom.

Én csak észrevételezem, hogy szomorú, hogy 30 órányi vezetéstanulás után mindenki kézhez kapja a jogsiját, amit aztán használhat élete végéig kontroll nélkül. Mert ha szerencséje van, nem kapja el a rendőr sosem, ha meg nincs akkor fizet, és megy tovább. Mint ahogy az orvosi részét is meg kell újítani időnként, a jogsit is meg kéne néha. Nem azt mondom, hogy vegyék el az illetőtől a jogsiját, ha nem tud megfelelően vezetni, de a megújításához akkor vegyen már néhány pótórát saját zsebből, nem hátrányára válik, hanem előnyére.

Saját tapasztalataim vannak az ismeretségi körömben. Említettem a 72 éves nénikét, aki napi szinten rutinosan vezet, szellemileg friss, testét és lelkét karbantartja, tőle biztos nem kell félni az utakon.

De a fiamnak az osztálytársa, aki az apja BMW-jével száguldozik a faluban a motort bőgetve a zenét bömböltetve az indexet nem ismerve, tőle kell félni. Vagy az az ismerősöm, aki csak hétvégén veszi elő a kocsit, ritkán és kevés helyen jár vele, télen pedig beáll a garázsba ha leesik az első hó.Konkrétan mondom, féltem mellette, amikor egyszer vele mentem valahová, és kereszteződésben nem tudta kinek van elsőbbsége, a piros lámpánál nem állt meg inkább átcsúszott, mert félt hogy elinduláskor lefullad, és még sorolhatnám.

Megint hülye párhuzam, és nem fog nektek tetszeni, de ha én az iskolában megtanítok egy tananyagot a gyerekeknek, akkor számon kérem, értékelem, akinek nem megy azzal gyakorlok stb. Na most ha valaki megkapja a jogsit soha többet senki nem kér tőle számon semmit. Miért nem? Azért van annyi gyakorlatlan és felelőtlen vezető az utakon, mert nincs kontroll, nem kell tartani semmitől, az hogy néha megállíthat a rendőr, az nem visszatartó erő.

Most nézzetek magatokba, ti félnétek egy ilyen jogsimegújítási rendszertől? Mert aki normálisan tud vezetni, annak nincs oka félni...

Szép napot mindenkinek!

2015. júl. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 vfrtom ***** válasza:
Féltem én is már hivatásos soför mellett.
2015. júl. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

#27-re válasz:


" ... ha én az iskolában megtanítok egy tananyagot a gyerekeknek, akkor számon kérem, értékelem, akinek nem megy azzal gyakorlok stb. Na most ha valaki megkapja a jogsit soha többet senki nem kér tőle számon semmit. Miért nem?"


Pontosan azért nem, amiért Te sem kéred többet számon a tananyag tudását, ha az a gyerek levizsgázott, elhagyta az iskolát és felnőtt lett.

Miért köteleznéd utóvizsgára a 72 éves "nénit", aki szerinted is kitűnően vezet?


Akinek jogosítványa van, az egyszer megtanulta, gyakorolta, levizsgázott, és a vizsgán megfelelt.

Innentől a saját felelőssége, hogy a rutint megszerezze. A KRESZ előírja a számára, hogy csak az vezethet, aki "a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van". Ez nemcsak azt jelenti, hogy nem ivott alkoholt, hanem azt is, hogy képes balesetmentesen a szabályok betartásával vezetni.

2015. júl. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Amúgy idehaza ha elkezdenék ezzel is sarcolni az amúgy sem dagobertbácsi vagyonával rendelkező nyugdíjasokat,akik éppen fenntartják a kis swiftet hogy az onokáért el tudjanak menni,akkor milyen lenne a reakció??

Mert nettó pénzbehajtásra jó lenne, de a nagymagyarkorrupció a lényegét úgyis elvenné. No meg ilyen hogy újravizsgáztatnak x évente mindenkit ,ha jól tudom sehol nincs, ne akarjunk már okosabbak lenni a világnál. Nem ez a fő probléma a közlekedésünkben. A legtöbb baleset abból van hogy valaki pontosan tudja a szabályt csak lecarja..

2015. júl. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!