Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti mit csináltatok volna a...

Ti mit csináltatok volna a helyemben?

Figyelt kérdés

Országúti kerékpárral mentem, lakott területen kívül, egyenes volt az út, az én sávom üres, szemből jön 6-7 autó a lejtőn, szépen egymás mögött, egyszer csak a lejtő tetején megjelenik velem szemben egy Toyota Avensis (valami újabb fajta) és bőszen előzi a szemből, vagy 90-100-al haladó autókat, és nincs traffipax a szememben, de minimum 150-re becsültem a sebességét.

Szinte levert a víz,hogy most mit csináljak, nem vesz rólam tudomást, pedig nagyok jók voltak a látási viszonyok, a nap sem sütött a szemébe (ezt onnét tudom, mert az enyémbe sütött) és végül lepattantam a bicikliről, a hónom alá kaptam és beugrottam a füves területre, és így is csak a szelét éreztem meg, de az majdnem feldöntött, és komolyan elgondolkoztam,hogy maradok az úton,hátha elférünk egymás mellett.(másodpercek alatt történt minden, ahogy megláttam a lejtő tetején, láttam,hogy visszasorolni nem tud, és nem is fog)

Elég lett volna ha csak elsodort, egész biztos,hogy meghaltam volna.

Életem egyik legjobb döntése volt,hogy beugrottam a fűbe, tényleg nincs bennem semmi agresszió, de ha megállt volna úgy orrba gyűröm,hogy megszédül, ilyen nincs, én ilyennel még nem találkoztam, voltak húzós helyzetek, de ez az igazi vadbarom, erre nem találok szavakat...


2015. júl. 24. 18:44
 1/8 anonim válasza:
92%
Szerintem jol dontottel hogy ugrottal szerencsed volt hogy jol dontottel
2015. júl. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Balfék volt a Totojás.


A két forgalmi sávban simán elfér 3 személyautó, így a kerékpár is elfér a sáv szélén előzéskor, de én mindig visszasorolok ha észreveszem szemből a bringást! Nem jó érzés látni, ahogy a kerékpáros lába felfelé kandikál az árokból.


Pont az ilyen esetek miatt kötelez a jogszabály is arra, hogy lakott területen kívül főút szorosan az út szélén közlekedj, mert megúszhatod az ilyen eseteket, bár az se kellemes, ha a visszapillantó töri el a kezed...

:(

2015. júl. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vegyél kamerát, más tanáccsal sajnos nem tudok szolgálni.
2015. júl. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szűk volt az út, de a szélén haladva talán elfértem volna, ezért is gondolkoztam el, de nagyon közel jött szóval ott egyensúlyoznom kellett volna,hogy ne menjek a padkára, így a biztos.

Szerintem ha maradok,akkor is elsodor, mert nagyon kihúzódott, talán még a 2 autó között is jobban elfértem volna, csak hát, nincs oylan ember aki azt bevállalná.

2015. júl. 24. 20:50
 5/8 anonim ***** válasza:

A lehető legjobb döntést hoztad.


Pont az ilyen suttyók miatt van kamerám, 100%, hogy feljelenteném az ilyet.

2015. júl. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az előzött autósok is k@cs@gök voltak, hogy ilyenkor nem lassítottak!

Én is bringás vagyok, voltam már hasonló helyzetben, csak falun belül.

2015. júl. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%

"Országúti kerékpárral mentem"


Otthon maradtam volna.

2015. júl. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
44%
El van túlozva a dolog mindig.
2015. júl. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!