Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki volt a vétkes?

Ki volt a vétkes?

Figyelt kérdés
Egy parkolobol tolattam derekszogben kifele. Oldalt lovaskocsi allt, amit nem vettem eszre, hogy kb 3 meter hosszan logott rola lefele a vas. Az autonak kicsi a hatso ablaka, tehat egyaltalan nem latszott. Nekitolattam, meghuztam a lokost. A foldtol kb 25 centire.Nem lett komoly baj. Ki volt a vetkes?
2015. aug. 17. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Jelölve volt a túllógó rakomány piros ronggyal vagy lámpával? Pontosan mennyire lógott ki? Még a szabályos kereten belül volt (ezt nem fogjuk megtudni) Ha igen, akkor te vagy a hibás. Közhely, de mi van ha nem egy vasdarab van ott, hanem egy babakocsi.
2015. aug. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Koszi a valaszt. Babakocsi hal'Isten egy meter magas, nem 25-30 centire van a foldtol. Legalabb 2.5 metert logott ki, volt sarga rongy a legvegen, csak ugye szinte a foldon huzva ez nem latszott hattal.
2015. aug. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
En a hatso ulesen ultem, de szerintem sem lathatta a parom. Nem vitatkoztunk nem koveteloztunk, csak erdekelt h ilyenkor ki a hibas.
2015. aug. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igazából ez nem mentség, hogy milyen magasan volt, folytatva a hülye példát, egy kisgyereket se látsz meg tükörből. Hülye eset, látni kellett volna a szituációt, ha ott állt már amikor beült a kocsiba akkor számolnia kellett volna vele. Ha beszállás közben állt oda akkor megint csak érdekes. De igazából már mindegy, utólag itt senki nem követelhet semmit.
2015. aug. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 szántóvető ***** válasza:
100%
te mentél neki,azt hiszem egyértelmű hogy ki a vétkes.
2015. aug. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyértelműen ti voltatok a hibásak. Álló tárgynak tolattatok neki. Állva még csak meg sem kell jelölni a túllógó rakományt.
2015. aug. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az nem mentség, hogy nem lehet jól hátra látni.

KRESZ 33. § (3) Ha a személy- és vagyonbiztonság megkívánja, a hátramenethez a járművezetőnek gondoskodnia kell arra alkalmas irányító személy közreműködéséről. Az irányító személynek úgy kell elhelyezkednie, hogy folyamatosan lássa a jármű mögötti területet és a jármű vezetőjével is kapcsolata legyen.

[link]


Az más kérdés, hogy nagyon ritkán kerül sor a gyakorlati alkalmazására, de esetetekben, ha „ügy” lett volna belőle, a kicsi hátsó ablak éppen nem mentség, hanem érv arra, hogy segítő kellett volna.

2015. aug. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem álltam le vitatkozni, igazából nem akartam Kalányosékkal problémát. Meghúzta cseppet a lököst, mondjuk ezt is már otthon vettem észre. Mindegy, legközelebb jobban figyelek a szekerekre is. Legfőbb gond a magas városi forgalom, meg a derékszögű tolatás volt, mert a környező épületek miatt, csak akkor láttam a szekeret, amikor már közel volt, kb 5 méterre. A vas meg olyankor már nem látszik, a földtől 30 centire. Szerencse, hogy kb 5 km/h-val mentem.
2015. aug. 18. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!