Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti segítséget nyújtanátok, ha...

Ti segítséget nyújtanátok, ha látnátok, hogy egy embert elütöttek a zebrán, de cserbenhagyták? Hülye válaszoktól kíméljetek.

Figyelt kérdés

2015. aug. 27. 12:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


Minden a helyszínen dől el...ha látom a rendszámot, akkor a legelső, hogy azt felírom, aztán megnézem a sérültet..

-ja, nem, előbb bezárom az autómat, mert nehogy beletegyenek valamit..-aztán hívom a mentőket, azok meg a yardot..


az elsősegélynyújtásnál sok minden eldőlhet...kell e lélegeztetni, szívmasszázs, szakad-e az eső közben, jön-e a mentő?..stb..


nem árt megkérni az utasomat, ha van, hogy videózzon...ez később perdöntő lehet..


ha nincs, és van mobilom, azért néhány foto nem árt..

2015. aug. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Persze. Kötelesség is.
2015. aug. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Cserbenhagyásnak hívják, ha nem segítesz.

Az elsö odaérkezönek akármi is történik(nem kell autó baleset legyen), kötelessége segíteni. Ha nem teszi meg, és ezt valaki látja akkor cserbenhagyásnak minösítik és büntetéssel jár.


Segítség nyújtás már ott kezdödik, hogy akármi is legyen felhívni a mentöket. Az sem baj, ha késöbb kiderül, hogy csak egy karcolása van az embernek, a mentök nem lesznek mérgesek, de sokkal nagyobb baj, ha hezitálás miatt késön érkeznek a mentök.

Ha képes vagy közelebb menni, akkor elöször is megnézni mi történt és az életmentö dolgokat megtenni, közben hívni a mentöket(ha 2 emebr van egy mindenképpen rögtön mentöt hív), ha egyedül vagy, beütöd a mentöket és kihangosítod a telefonodat, így lesz két szabad kezed.

A központban szakképzett meberek vannak, akkik az újraélesztésben, lélegeztetésben, egyéb dolgokban segítséget adnak telefonon keresztül, hogy az embert életben tartsd míg kiérkezik a mentö.


Èn egyszer voltam súlyos balaesetnél szemtanú. Elöttem ütöttek el egy 12 éves gyereket a zebrán, és habár meddigre én megálltam hívták a mentöket, de kb 10 ember állt a kislány mellett, és tracsolni kezdtek a zuhogo essöben, a kislánynak óriási fájdalma volt, és voltam az egyetlen aki a sárba letérdelt mellé, és nekem dölhetett, közben megkért, hogy anyukáját hívjam fel. Majd megjelent egy tanárnöje, akit bevittem utánna a korházba míg az anyuka megérkezik ne legyen egyedül. Èn éppen munkába mentem, és nem hiányozhattam, habár késtem egy órát. De ha a tnárnö nem jelenik meg akkor tuti ott maradok a korházban vele.

2015. aug. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Akkor is segítséget kell nyújtani, ha nem a zebrán ütik el. Sőt, akkor is, ha úgy ütik el, hogy a piroson megy át a telefonját nyomkodva.


> „Hülye válaszoktól kíméljetek.”

Erősen elgondolkodtam egy olyan válaszon, hogy „még kétszer átmegyek rajta, hogy legközelebb ne akadályozza a forgalmat”. Milyen hülye kérdés már, hogy hagyhatjuk-e tétlenül, hogy a másik meghaljon?


Persze az elsősegélynyújtás alapszabálya, hogy a bajt ne tetézzük. Szóval ha valaki bajban van, akkor ne úgy „segítsünk” neki, hogy mi magunk is ugyanakkora bajba kerülünk. De a zebrán elütött valaki esetében nem tudom, hogyan lehetne ilyet csinálni…

2015. aug. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Egy aprósággal kiegészíteném a fentieket (amivel természetesen egyetértek).

Nem mindig a telefonálás és az elsősegély a legelső teendő. Ha az adott szituáció úgy kívánja meg, akkor legelőször arról kell gondoskodni, hogy további baleset ne történjen.

2015. aug. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A hülye kérdésektől kíméljetek!


Aki lát egy sérültet az úton, köteles segíteni mert különben ő is cserbenhagyó lesz, így a kérdés okafogyott!

Remélem nincs jogsid!

2015. aug. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Így van, legelső dolgod a helyszín biztosítása legyen, ne az elsősegélynyújtás!!! Az csak a második lépés.


Az viszont konkrétan baromság, hogy túl kellene óvatoskodni az elsősegélynyújtást. Nyilván öngyújtóval melengetni az égési sérülést jogi következményekkel jár, hiába jó szándékkal csinálsz marhaságot. De mondjuk hogy azért ne élessz újra valakit, mert félsz, hogy eltöröd a bordáját... na ilyet ne tegyél, mert jobb egy légmelles beteg, mint egy tuti halál.

2015. aug. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

> „a helyszín biztosítása legyen, ne az elsősegélynyújtás!”

Én eddig abban a hitben éltem, hogy a helyszín biztosítása az elsősegélynyújtás első lépése, tehát annak a része. Ezek szerint ez megváltozott? Másrészt ha nem elég biztos a helyszín, akkor magunkat is veszélybe sodorjuk, és ezzel szembe megyünk a fent említett „alapszabállyal”.

2015. aug. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8-as:

Erre mondják, hogy értsd jól! Igen, az elsősegély része, de hajlamosak megfeledkezni róla az emberek a nagy izgalomban. A szövegből viszont azért lejön, hogy a konkrét sérülttel való foglalkozásra gondoltunk a 7-sel.

A mondandód második részét meg nem is értem igazából.

2015. aug. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Benedict...még nincs,de látom nagyon okos vagy -.- engem már hagytak ott,bár nem gázolás volt...ezért érdekel...jó,mindenki jogsinal,persze segitek,azt az elso adando alkalommal leszarj a a masikat...mellettem csak 3-an mentek el,azok is biztos megerdemeltsk a jogositvanyt
2015. aug. 27. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!