Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Aki rutinos vezető az is...

Aki rutinos vezető az is hibázik még nagy ritkán? Ha igen akkor miket?

Figyelt kérdés
2015. aug. 29. 11:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ez túl összetett.

Feltételezem ilyesmire gondolsz,mint irányjelző,stop táblánál lassan gurul,sebesség...stb.

2015. aug. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Aki azt mondja, hogy soha nem hibázik, az hazudik! :) És ez nem csak a vezetésre értendő.
2015. aug. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%

Az ember élőlény, és mindig fog hibázni, és hibázik is.

De amúgy relatív a kérdés. Attól függ, hogy vezetéstechnikailag hibázunk e, vagy a KRESZ szerint. Ha KRESZ szerint érted, akkor én például 10 másodpercenként hibázok így párszázezer km után: záróvonalat gyakran átlépem, vagy előzök rajta biciklist, traktort. Nem indexelek, csak ha tényleg kell, vagyis előzésnél, kereszteződésnél. Sebességet gyakran túllépem.

Vezetéstechnikailag mondanám, hogy jó vagyok, de: a kormányt szinte mindig egy kézzel fogom, nem a megefelelő üléspozicióban ülök, hanem jól hátra van tolva az ülés. 100 km alatt mondjuk 1x, 2x előfordul olyan hiba, hogy elfelejtej visszaváltani, kuplunggal veszem a kanyart (ami nem is olyan nagy baj mint ahogy mondják), stb. Annyi a különbség, hogy ezeket egy rutinos vezető pillanatok alatt leragálja, mig a kezdő vezető lehet hogy megijed, és leblokkol.

2015. aug. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Jól írja a hármas, ugyan ez jutott eszembe.
2015. aug. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Koaxk Ábel ***** válasza:

Mindenki hibázik, csak az nem aki nem vezet.


A #3-as válaszoló által írt Kresz szerinti hibázást én nem annak tekintem, hiszen nem hibázik, hanem szándékosan szabályt sért. Ez pedig szerintem az autósok igen jelentős részére igaz, én is napi szinten szándékosan szabályt sértek, akár egy gyorshajtással vagy egyéb manőverrel. Ezt nem tekintem hibának mert benne van a szándékosság.


Én az alapvető szabályokra próbálok figyelni, de ettől függetlenül néha 1-1 jobbkezes utcát benézek, nah az pl hibázás.


Hál istennek komolyabban nem hibáztam még, mármint olyan értelemben ami balesetveszélyes helyzetet generált volna.

2015. aug. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ilyesmikre gondoltam amiket írtatok. De jöhet bármi.

Az a helyzet, hogy élőben senki nem vallja be a hibákat, mindenki olyan jól vezet. Nekem 1 éves jogsim van és néha előfordulnak hibák. Ilyenkor nem tudom eldönteni, hogy most én vagyok gyakorlatlan még vagy más is csinál ilyet csak nem mondja.

Például az egyik ismerősöm aki sokat vezet már sok éve, ő mindig azt mondja jól vezet. Egyszer beültem hozzá és hát egy tolatásnál lefulladt háromszor és percekig kínlódott egy olyan helyen ahol nincs forgalom és helye is volt bőven. Én ha ilyet csinálnék szerintem szét is törném a jogsit, mert minek van ha ennyi idő után ilyet nem tudok megcsinálni. Na jó, nyilván ez túlzás de ki tudja hányan csak mondják, hogy jól vezetnek?

Én ilyen hibát sosem vétettem, de ha nem megy tökéletesen valami én azt elmondom magamtól. Nem vetítek, hogy mekkora utca királya vagyok.

Itt úgyis névtelen mindenki és nyugodtan le lehet írni az igazat.

Múltkor például én olyat hibáztam, hogy egy parkolóhelyről indultam ki és ahogy szépen csorogtam előre, hogy lássak is valamit, annyira előre mentem hogy hirtelen lehuppant az első kerék a szegélyről.Na ekkor tűnt fel egy kocsi balról, bőven a megengedett sebesség határ fölött és nagyon mondta nekem a magáét. Nem tudom mit lehetett volna tenni, mert nagyon nehéz onnan kilátni, ha nem megyek előrébb akkor kb vakon indulok el. Simán kikerült, de ha normál sebességgel jön akkor még ki is férek elé, de így én lettem a hülye vagy ki tudja minek nevezett :D

2015. aug. 29. 15:20
 7/15 anonim ***** válasza:
Multkor lekoccoltam kerékkel a járdaszegélyt egy szűk kanyarban. Meg előttem hirtelen befékeztek esőben és éppen csak meg tudtam állni mert nem előre néztem.
2015. aug. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudod a helyzet az, hogy vezetési hibát az követ el, aki vezet. Aki BKV - val megy az kevéssé. Minél többet vezetsz, annál gyakrabban fordul elő hiba is. A gyakorlat egy idő után veszélyes is lehet: elkezdesz nem úgy figyelni, mint korábban, elkalandozol. Más kérdés, hogy a rutin ilyenkor kisegíti a gyakorlott vezetőt, sőt a jó sofőr tanul a hibáiból. És nem attól jó sofőr valaki, hogy mindent betart.
2015. aug. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igen, utolsó azt tudom, hogy nem attól jó valaki, hogy mindent betart.

Erre is van példám. Egy másik ismerősöm ilyen. Ő görcsösen betart minden szabályt. De úgy, hogy lakott területen kívül kerek 90-el megyel és várostábla előtt nagy fék, mire átgurul a tábla vonalán már kerek 50 és soha nem több. Ez eléggé balesetveszélyes szerintem, mert senki nem számít arra, hogy ő hirtelen fékezni fog. Ilyenkor ugye megelőzik és még ő van felháborodva. Vannak még ilyen érdekes dolgai.

Én azért mindig megyek a forgalommal, nem tartok fel senkit, nem szoktak letúrni, ledudálni. A múltkori hibámon kívül szerintem nem volt már nagyon rég olyan, hogy akadályozó vagy balesetveszélyes tényező lettem volna.

Ettől függetlenül nem bíztam el magam és nagyon figyelek mindenre.

2015. aug. 29. 23:45
 10/15 anonim ***** válasza:
A hirtelen fékezés indokolatlanul nem szabályos mivel Veszélyezteti a mögötte haladót. Szóval nem tart be az ismerősöd minden szabályt.
2015. aug. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!