Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Érdemes "T" tanulóvezető...

Érdemes "T" tanulóvezető matricát kiraknom a kocsimra? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok.


25 éves vagyok és van jogosítványom 4 éve. Ezt úgy sikerült összehoznom, hogy 2010 késő nyarán belevágtam az egészbe, és 2011 januárjába kaptam a jogsit. Elmentem főiskolára, tanulás meg barátnőzés, tömegközlekedés szépségei, tudjátok hogy megy ez, és 2015-ben végeztem.

Saját autóm nem is volt, a szüleimét meg nem mertem elvinni. Felelősséggel jár egy közúti közlekedés.


Jelenleg van munkám és saját autóm is, ezért kutakodni kezdtem a neten a "T" betű után, és zömében 2009-2010-es fórumokat találtam, ahol hideget-meleget is írtak a T matrica hasznosságáról. Mint például a bunkók szándékosan befékeznek a tanuló előtt meg dudálnak.


Tegnap kezdtem el újból autózni, persze ott ahol a kutya se járt, és a kocsi vezetéstechnikai uralása már kezd szép lenni, de tudjuk hogy közlekedési érzék is kell ehhez, amihez meg egy T betű nem ártana, vagy igen?



2015. ápr. 25. 22:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
65%
Kérdés, merre felé laksz, közlekedsz. Ahol én élek, az egy autósra eső bunkók száma kettő. Itt a T betűvel inkább rontasz a helyzeteden, semhogy türelmesebbek legyenek.
2015. ápr. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem inkább menj vezetni pár órát egy oktatóval és hanyagold a matricát.
2015. ápr. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
49%

Így van, hanyagold a T betűt szerintem is.

A jogsit én most szereztem meg, 17 évesen. Ez szerintem meglátszik a vezetési stílusomon, és mikor egy bunkó látja, hogy nem vagyok olyan biztos a dolgokban, akkor direkt hátráltatni kezd. De ami nem öl meg, az megerősít! :) Felelősség a vezetés persze, de ne csak ez lebegjen a szemed előtt. Jó vezetni, és jó megismerni az embereket az utakon - pont mint a való életbe :)

2015. ápr. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Elméleti oktatáson - kérdezés nélkül - mesét az oktató néhány történetet, amelyek egymástól függetlenül történtek, amelyek tanulsága sajnos az volt, hogy a "T" jellel közlekedőket inkább akadályozzák, nem segítik.

Természetesen vannak kivételek, de összességében azt javasolta, inkább ne használjuk a "T" jelzést, amikor az már nem lesz kötelező.


Ugyanaz az oktatókocsi, leszerelhető "T" jelzéssel, ha kint van a jelzés, és városon belül 55-el mennek, akkor is sorban előzik, sokszor szabálytalanul is, "T" jelzés nélkül sokkal kevesebben éreznek előzési kényszert.

Sávváltáskor, csúcsforgalomban, jelzéssel közlekedve érezhetően kevesebben engedik be maguk elé a tanulókocsit, jelzés nélkül sokkal előzékenyebbek.

Sajnos vannak szándékosan bunkóskodók is, az ilyen fazonoknak meg jobb nem feltűnően a tudomására hozni, hogy még gyakorlatlan vagy

2015. ápr. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

A magyar - és különösen a budapesti - közlekedési "kultúra" olyan, hogy a T betű inkább hátrány, mint előny. Sok arrogáns, beteg állat van az utakon (tisztelet a kivételnek).


Jobb helyeken azonban hasznos lehet, például vidéken, ahol nyugodtabbak, türelmesebbek az emberek.

2015. ápr. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Beviz Elek ***** válasza:
90%

Én a lendületesebben közlekedők közé tartozom, nem szeretem ha fölöslegesen feltartanak (úgy a fogyasztás is jobb).

Ha nincs T matrica, akkor feltételezem hogy nem kezdő, zavar ha bénázik előttem, a kanyarokban pedig indokolatlan sebességre lassít. Ha van T matrica, akkor tudom hogy még kezdő, nem zavar hogy lassabban közlekedik, ha lesz alkalmam, nem letolva az útról megelőzöm.


Ha velem futsz össze, mindenképpen előny a matrica.

2015. ápr. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%

A T betű kiragasztása csak előnyökkel jár..ugyanis rögtön látja az előtted, mögötted haladó versenyző, hogy kezdőről van szó, egyszerűen kikerül...

nem dudál, nem integet..ez csak mese..nagy segítség a többi közlekedőnek, ha látják a T betűt..nincs ökölrázás, ha mégis, az egy barom.


úgyhogy tedd ki nyugodtan jól látható helyre.láttam már olyant is, hogy az ajtóra is ragasztott...ezt látták a keresztező autósok, és zömmel türelmesn beengedték a kezdő versenyzőt..



ne feledd...senki nem született jogsival.

2015. ápr. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
64%

Ahogy fent jelezték, két kategória van: az egyik, aki kisebbségi komplexusban él és az autójában akarja ezt kompenzálni. Ők ráddudálnak, ha nem indulsz el 0.1 másodperc alatt a lámpánál és beelőznek a beláthatatlan kanyarban (is), mert előttük aztán ne menjen egy ilyen kis tanuló.

Aztán van még a normális. Ő inkább lemarad tőled, mert tudja, hogy tanulók viselkedése kiszámíthatatlan, könnyen hibáznak, így jobb biztos távolságban maradni. Előzékenyebb is lehet feléd, de ez nem szükséges.


Döntsd el magad, hogy kirakod-e. Régi történetek alapján viszont hamis képet fogsz kapni. A közlekedési kultúra nagyon sokat javult az előző pár évben, ami alól a tanuló autókra való figyelés sem kivétel.


Én felraknám.

2015. ápr. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

33 évesen szereztem a jogosítványomat. Direkt megkérdeztem az oktatót, hogy ő javasolja-e a matricát. Mindenképp. Azt mondta, az egyik legjobb dolog, amit tehet a kezdő vezető, hogy kiragasztja.

Ha lassú vagy, vagy gond van (nem tudsz kihajtani, lefulladsz stb), a bunkó így is úgy is ledudál, matricától függetlenül. De ha ott a matrica, akkor pl emelkedőn állva nem fognak a kocsid seggébe állni, mert számítanak rá, hogy esetleg visszagurulsz.

2015. ápr. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Aki tahó az T betűssel is az, meg a T betű nélküli ,de lassan bizonytalanul közlekedővel is az.

Viszont aki normális, az látja ,hogy a T betű kint van és e szerint az ingerküszöbe magasabb lesz, nem fog dudálni idegeskedni ,ha bénázol. Tehát szerintem nyersz vele, mert legalább a normálisabb vezetők türelmét toleranciáját elnyered.

2015. ápr. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!