Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A jobbkéz szabály ilyenkor is...

A jobbkéz szabály ilyenkor is érvényes?

Figyelt kérdés

A tetves interneten csak olyan képes példák vannak, hogy hagyományos x alakú kereszteződés, ami ugye egyszerű.

De mi van akkor, mert már nem tudom eldönteni, mert mindenki össze-vissza beszél, ha T alakú kereszteződés van?

Jól gondolom, hogy az egyenesen haladónak elsőbbséget kell adnia?



2015. aug. 31. 18:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy ilyen torkolatok jellemzően ott vannak, ahol nem száguldozik az ember, esetleg pont a betorkolló út a forgalmasabb.


Nyilván egy nagy forgalmú útnak alárendelik az ilyen torkolatokat. Legalábbis mifelénk tuti nincs olyan, ahol amúgy száguldozni lehetne, de jaj, ott egy jobbkezes utca és baj, hogy ki kell onnan engedni valakit.


Hogy miért van így? Mert az egész kreszben általános érvényű a jobbkézszabály, és egyszerűbb ezeket is ebbe belevenni, mint kivételeket gyártani (vagyis hogy pontosítsak, DE vannak kivételek... ilyenkor teszik ki az elsőbbséget szabályozó táblákat)...

És mivel a jobbkézszabály erősebb, mint a kanyarodási szabály, így nyilván először ezt kell alkalmazni, aztán veszed csak figyelembe a kanyarodási sorrendet.

2015. szept. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#8: azért írtam, hogy szar a kép, csak lusta voltam másikat keresni!

Ezért is írtam, hogy gondolja azt, egyforma a burkolat. Elbasztam, na!

:)

2015. szept. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!