Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Büntethető-e a kerékpáros, ha...

Büntethető-e a kerékpáros, ha járdán közlekedik?

Figyelt kérdés

Rendőrtől kell-e tartani, vagy nyugodtan le lehet csengetni a lassú gyalogosokat?

Több éve sehol nem állított meg a rendőrség a gyalogos mindig vissza dumálnak, pedig sosem volt semmi testi kontaktus.


Szóval akkor amit nem büntetnek azt szabad ugye?



2015. szept. 2. 09:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"Itt ahol lakok, sok a kerékpáros, de egy részük úgy gondolja, hogy a piros lámpa kerékpárra nem vonatkozik"


Én ilyenkor hangosan megkérdezem (nem bírom szó nélkül megállni :D ), hogy

" kerékpárosoknak nem piros a piros?"

( ha csak egynek is eljut az agyáig, amit kérdezek, már nem éltem hiába :D )

2015. szept. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Én is be szoktam szólni a pirosozóknak, nem szokott meghatni senkit. A kedvencem a piroson gyereküléssel benne gyerekkel áthajtó anyuka volt.
2015. szept. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

A kerékpárosoknak is piros a piros.


Mondjuk nekem eddig csak úgy volt balesetem, hogy bementem egy lámpával védett kerékpáros kereszteződésbe a T-elágazás "kalapjából", a T szárából érkező autósnak jobbról. Az autós meg mélyen benézett balra, hogy másik autó nem jön, tehát neki biztonságos betolakodnia az autósávig, megállásra kényszerítve a gyalogosokat, engem pedig aki túl gyorsan érkeztem hogy én is visszahőköljek előle, csaknem a kerékpárommal együtt bedarált maga alá. Utolsó lélekjelenléttel felkapaszkodván, a motorháztetőn utaztam 4-5 hosszú másodpercet, mire az autós végre arrafelé is nézett amerre ment. Na ekkor az arcára kiült a pánik, ahogy benéztem rá a szélvédőn, hogy aszondja fúwazz mekkora muslica! satufék, lerepültem a motorházról, és választhattam hogy vagy dzsúdóvetődéssel a keresztből jövő autók alá gurulok, vagy a lábammal blokkolom az esés erejét. Meg is nyekkent a térdem, a szalagjaim azóta se tartanak erősen, egy rossz lépés és pofára esek.


Kerékpárúton jöttem, ami ugyan a járdára felfestett két sárga csíkból állt, és a lámpa nekem volt zöld, tehát szabály szerint NEM KELLETT LESZÁLLNOM ÉS TOLNI, hanem haladhattam volna tovább 25-30 km/órával csak ebben az esetben is abból indulnak ki a gyalogosok is meg az autósok is, hogy a kerékpáros az csak turbó gyalogkakukk, és soha semmiben nincs igaza.

Ilyenkor mi van?


Na, azóta nem szabályosan közlekedek, hanem biztonságosan.

2015. szept. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Elindítsak egy kérdést: Büntethető-e a gyalogos, ha a kerékpárúton közlekedik? Mifelénk ugyanis azért nem lehet menni a kerékpárúton, mert a kedves gyalogosok ott bandukolnak, gyakran babakocsival is. A járda egy méterrel van arrébb csak, jó állapotú, s a két út jól felismerhetően elkülönített.
2015. szept. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Alex Fly ***** válasza:

Természetesen büntetető. Elméletileg legalábbis, mert a gyakorlatban még nem tapasztaltam olyat, hogy ezt foganatosította volna valaki.Körülbelül annyit foglalkozik vele a hatóság, mint a kerékpárútra parkoló autósokkal.

A piroslámpás megjegyzés is tökéletesen megállja a helyét. Sajnos néhány kerékpáros teljes természetességgel halad át rajta; azt hiszik, hogy ez rájuk nézve csak annyira kötelezó, mint a sebességkorlátozás vagy az előzés szabályainak betartása az autóval közlekedők többsége számára. Nem ártana a KRESZ ismereteinek felfrissítése mindegyiküknek...

2015. szept. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Kerékpárúton jöttem, ami ugyan a járdára felfestett két sárga csíkból állt, és a lámpa nekem volt zöld, tehát szabály szerint NEM KELLETT LESZÁLLNOM ÉS TOLNI, hanem haladhattam volna tovább 25-30 km/órával"


Gyalog- és kerékpárúton közlekedtél, a megengedett legnagyobb sebesség 20 km/h.


" Zebrán az elsőbbség csak a gyalogosokra vonatkozik. Tehát biciklisekre csak akkor, ha a zebránál leszállnak és tolják"


De ugyanúgy vannak szabályt be nem tartó gyalogosok is. Ha vígan tud gyalogolni a járdán, akkor húzzon le a kerékpárútról/sávról.

2015. szept. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

<< Gyalog- és kerékpárúton közlekedtél, >>


Nem, -- elkülönített, csak a kerékpároknak fenntartott kerékpársávban (nem megosztott használatú úton) közlekedtem.

2015. szept. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Mivel volt mellette járda a kerékpárút mellett, ezért qa gyalogos csak ott mehetne, ha az közlekedésre alkalmas.

Sok ott a gyalogos, vagy csak néhány?

Rendesen fel van tüntetve, melyik melyik?

Hol van ez? Google térképen megnézném.


A tipikus bringás ámokfutók Bp-n vannak Kármán koli előtti buszmegállóban. Minden nap több is. Ráadásul 5 méteren belül van forgalomtól elzárt út, amin haladhatna.

De gondolom az "én biztonságom többet ér, mint minden más a világon " elvet vallják.

2015. szept. 3. 18:17
 19/23 A kérdező kommentje:
A téma termelése mellett eddig nem említett, valós megoldások is jöhetnek.
2015. szept. 3. 18:18
 20/23 Alex Fly ***** válasza:
78%

Jó, akkor valós megoldás...

Mielőtt bárki félreértené, én szinte mindenhova kerékpárral megyek. (Az úton, ofkóz) De ha véletlen gyalog megyek a járdán és ott kolbászol egy kerékpáros, akkor nem foglalkozok vele. Szép lassan ballagok a járda közepén. Ha csenget, tegye. Ha ez örömet okoz neki...

De nem fogok elugrani, arrébb menni vagy ilyesmi. Ha nem fér el a járdán a gyalogostól, akkor takarodjon le az úttestre. Amennyiben beszól, akkor közlöm vele, hogy ha már tilosban halad, akkor az a minimum, hogy meghúzza magát és befogja.

2015. szept. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!