Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megállítottak a rendőrök....

Megállítottak a rendőrök. Jogosan?

Figyelt kérdés
Mindenhová biciklivel járok, ma este is tekertem hazafele, amikor mellém lassított egy Daewoo Lacetti és kiraktak az anyós ablakon egy ,,STOP ÁLLJ" táblát. Tudom, hogy a rendőrség ilyen civil autókat használ, ezért megálltam. A biciklimen jól látható első illetve hátsó világítás van, a KRESZ-nek megfelelően haladtam és nem ittam alkoholt, egyszóval nem láttam okát az igazoltatásnak. Mikor erre rákérdeztem nem adtak választ, továbbengedtek, hiszen minden renden volt. Kérdésem: köteles vagyok e megállni egy civil autónak, aminek nem látom az utasait, tehát nem látom, hogy valóban rendőrök-e. Joga van e a rendőrnek minden ok nélkül igazoltatni?
2010. márc. 12. 01:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Sokan fogják azt írni,hogy a rendőrnek joga van igazoltatni bárkit,bármikor..Lehet,hogy így van....

De neked is jogod van az igazoltatás előtt a rendőrt megkérni,hogy mutassa meg az igazolványát,és akár fel is írhatod a rendőr számát..Hivatkozhatsz arra,hogy sokszor lehet hallani az álrendőrökről..

Egyszer a barátnőmmel sétáltunk hazafelé.Évek óta nem találkoztunk így késő estébe nyúlt a beszélgetésünk..Egy rendőr odajött hozzánk,és igazoltatott minket.Mivel gyalog voltunk,alkoholt nem fogyasztottunk,és család anyaként normális öltözékben voltunk így meglepett minket az igazoltatás.A barátnőm mondta neki,hogy amint igazolja magát mi is készek vagyunk átadni az igazolványunkat...Erre a rendőr?csak ennyit mondott.

"Remélem szép estéjük volt lányok!Örüljenek neki,hogy egy rendes emberbe botlottak bele".Majd elment..Nem adta az igazolványát,de nem is kérte utána tőlünk sem...

Igaz azóta engem nem igazoltattak,de tanulva az esetből tuti meg fogom kérni,hogy igazolja ő is magát!

(ha jól tudom,tanácsolják is ha olyan helyzetben vagy,és a rendőr is köteles eljárni ebben az esetben is)

2010. márc. 12. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hú, hát ez jó kérdés. Azért gondolkodhatnának. Én biztos sikítófrászt kapnék, ha este hazafelé bicajozok és egy akármilyen vadidegen autós megállít, nem egy rendes rendőr autó. Mág akkor is, ha van táblájuk. Tuti azt hinném, hogy el akarnak rabolni vagy valami. :S És én azt sem tudom milyen az a Lacetti, nemhogy abban rendőrök vannak.
2010. márc. 12. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A rendőrnek joga van bárkit bárhol igazoltatni. Volt róla vita, hogy megváltoztassák, de érdekes módon még a közvélemény is ezt pártolta.


Viszont az sokkal fogasabb kérdés, hogy egy civil autónak meg kell-e állnod, és mi a helyes eljárás olyan esetben, ha te álrendőröktől tartasz. Ha nincs egyenruhában s rendőrautóban, akkor te azt is gondolhatod, hogy éppen támadás van ellened, és menekülni kellene. Viszont ők vannak ketten, te meg egyedül, és innen nehéz dolgod lesz a bíróságon. :-(

2010. márc. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én is gondolkodóba estem a kérdéseden.

Nem járok bicajjal, autósként számtalanszor igazoltattak már. Bevallom, az esetek 90%-ában zaklatásként élem meg, mert ha az autómon minden rendben, nem szegtem szabályt, akkor nem igazán értem az igazoltatást. Ettől függetlenül nálunk a rendőr akkor igazoltat, amikor akar.

Olyan előfordult már, hogy a nagy semmi közepén állt egy rendőrnek öltözött valaki egyedül. Sem társa, sem autó nem volt a környéken sem. Intett, hogy álljak meg, de nem álltam. Nő vagyok, kihalt területen volt, egyedül ültem az autóban. Úgy voltam vele, jöjjön utánam, ha tényleg rendőr.Nem jött.

Ha civil autóban civil ruhások akarnának megállítani, akkor sem állnék meg, bármilyen palacsintasütővel hadonásznak is. Inkább vállalnám, hogy üldözőbe vesznek. Ha álrendőrök, úgysem kockáztatják meg, ha igaziak, akkor meg tudom indokolni.

Viszont kerékpárral elég nehéz elmenekülni egy autó elől.

Ha valóban rendőrök voltak, joguk van igazoltatni, akár ok nélkül is, bicajjal is. De szerintem amennyiben nem egyenruhában vannak, előtte -felszólítás nélkül- kötelesek igazolni magukat, csak aztán kérhetik a te papírjaidat.

2010. márc. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az ilyen igazoltatásoknak több oka is lehet, kereshetnek valakit, akire kicsit is illik a te leirásod, ellenörizhetik, hogy nem vagy-e ittas - ehhez nem kell annyira részegnek lenn, hogy nem tudj egyenesen menni, söt aki alkoholista, azon sokszor még az sem látszik, ha tökrészeg - tehát nem konkrétan veled van gond. Az meg, hogy egy autót leállitanak: honnan tudhatnák a rendörök elöre, hogy minden rendben van?


Viszont neked jogod van minden esetben kérni a rendörtöl, hogy igazolja magát.

2010. márc. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom ,hogy volt-e joguk erre ,de szerintem civil autóval este?:S Én talán balról kikerültem volna. max azt mondom ha utánam jönnek és kiszánlak már egyenruhában ,hogy "csak annyit láttam ,hogy egy autó megáll és kikerültem.." Civil autónak este soha nem állnék meg így ,hogy tábla ki én meg megállok.


Rendőrség részéről jó dolog ez a civil autó ,de ne már este integessenek le.Nappal még meg is álnék ,hogy mit akar..

2010. márc. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A helyzet az, hogy lassan a rendőrség ellen is védekezni kell, mármint jogilag, azaz nem nyerő egyedül menni. Jelen esetnél két vagy több ember vígan mehet tovább, amíg a rendőri mivolt ki nem derül. Csak míg tanú nélkül azt se hinné senki, hogy civilnek voltak álcázva, tanú jelenlétében már más a viselkedésük, főképp, ha a civil jó kérdéseket is feltesz.
2010. márc. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hehe, hát igen, látom nektek is elég fogós a kérdés! :) Egyébbként, amit nem írtam, hogy az autóban rendőrnek kinéző egyenruhás rendőrök ültek, tehát amikor kiszálltak onnantól kezdve már csitult a gyanú. Bár ki tudja manapság. Másrészt viszont egy két méteres fiú vagyok éppenséggel nem ijedtem meg, de a lányok szemszögéből belegondolva még furább a helyzet...
2010. márc. 12. 08:28
 9/14 A kérdező kommentje:
*egyébként. Korán van még.
2010. márc. 12. 08:30
 10/14 anonim ***** válasza:
10%
Lány vagyok, nem hiszem, hogy egyedül megállnék civil autónak, még ha a benne ülőkön rendőr ruha is van. Jöjjenek utánam hazáig, majd ott megkapják a papírjaimat. Rohadtul félek az ilyenektől, a "Zsanett ügy" óta pedig még jobban.
2010. márc. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!