Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbuktam elsősegély vizsgán,...

Megbuktam elsősegély vizsgán, el vagyok keseredve mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Jövőhét csütörtökön megyek újra, minden sikerült elsőre csak ez a szar nem!!! Az újraèlesztés meg a stabil oldalfekvés elég jól sikerült. Aztán jött a tétel ami így szólt: Egy autós elütött egy gyalogost,de a gyalogosnak sarló volt a kezébe ami megvágta a nyakát és spriccel belőle a vér!

Na én erre a kérdésre azt mondtam neki hogy ütöeres vèrzés, és direkt nyomás végzek odaszoritóm a csonthoz a vérző eret mivel nyomokötést nem szabad alkalmazni nyakon. Majd ő azt mondja erre hogy eddig jó! Kezdtem örülni hogy ez meglesz. Aztán kèrdezi milyen csontok vannak a nyakba, az emberbe és hogy mennyi? Na erre a kèrdèsre nem tudtam a választ és közli velem hogy erre nem tudja megadni a 25%-ot. Majd a kezembe nyomot egy új csekket hogy füzessem be és akkor majd a következő vizsga! Na itt tartok most,megvettem a könyvet is ahol szinte minden kérdésnél ez a válasz:Híbjuk a mentőket, bíztositsuk a helyszint! Szerintetek mit kellet volna mondanom vagy mi lett volna a helyes válasz?



2015. szept. 19. 13:44
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
×fizessem
2015. szept. 19. 13:46
 2/16 anonim válasza:
100%

Kifogtál egy igazi f***fej vizsgáztatót, nagyon sajnálom :( én augusztus végén voltam vizsgázni, és pont ugyanezt a tételt kaptam, ugyanazt elmondtam amit te, és közölték hogy sikerült.


Ne keseredj el, menj újra, és imádkozz hogy ne ez a gyökér vizsgáztasson megint. Milyen jogon tesz fel olyan kérdést, ami az elsősegélynyújtáshoz nem is feltétlenül szükséges... Mondjuk szerintem az volt a baja, hogy nem hangsúlyoztad ki, hogy a nyakcsigolya irányába kell a nyaki artériát szorítani. Ezért kérdezhetett rá, hogy milyen csontok vannak a nyakban...

2015. szept. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 szántóvető ***** válasza:
100%
ha ez a story igaz akkor el kellett volna vágnod a torkát ott helyben.mindegy,ilyen hülyeségeket ne tanulj meg mert semmi köze az elsősegélynyújtáshoz.
2015. szept. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Tanuljál, aztán próbálkozz újból, addig amíg át nem mész!
2015. szept. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Halál komolyan mondom, ezt csinálta. Mondtam neki először hogy nyaki csigolya csonthoz szorítom oda erre rávágta hogy mennyi van ezt persze nem tudtam :( akkor megmondta hogy 7. Utána meg milyen csontok vannak az emberbe meg hogy mennyi! És azt írta arra a papírra hogy nem tudtam a gerincsérülttel mit kell tenni. De azt mondta ugyan ez a kérdésem lesz jövőhét csütörtökön. Azért írtam ki ide hogy mi lenne a helyes válasz amit mondanom kéne neki!
2015. szept. 19. 17:14
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs, de hol van a nyaki ütőér, és hol van hozzá képest a legközelebbi csigolya? Hogyan szorítod oda? Erre most tényleg kiváncsi vagyok? Én úgy tanultam, hogy a két nyaki ütőér két oldalt fut, és a csigolyák meg hátul középen vannak. Ott közel távol nincs olyan csont, hogy csontos alaphoz tudjad szorítani az artériát.
2015. szept. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

[link]

Nyaki csigolya csont irányát akartam írni

2015. szept. 19. 18:17
 8/16 anonim ***** válasza:
Jó de ezt te is érzed, hogy nem ugyanaz amit leírtál? Ugyan nincs nagy különbség, de marhára nem mindegy a nyakinál, hogy pontosan hol és mit nyomsz. A tétel erre vonatkozik pont.
2015. szept. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Aztán kèrdezi milyen csontok vannak a nyakba, az emberbe és hogy mennyi"

az mi

2015. szept. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

"Egy autós elütött egy gyalogost,de a gyalogosnak sarló volt a kezébe ami megvágta a nyakát és spriccel belőle a vér!" - vért látva elájulok még a saját vérvételemnél is, ezért soha nem nézek oda.

Félreértés ne essék, a balesetekből nem akarok viccet űzni, de 2015-ben hol látni gyalogost sarlóval a kezében? A vizsgakérdés teljesen életszerűtlen.

Ami közlekedési balesetek történnek, azok zömében gépkocsikba beszorult sérültek, akiket csak spéci vágókészülékekkel lehet kiszabadítani.

Ez a vizsgakérdés is olyan, mint bedugott slusszkulcsnál nézd meg a hátsó világítást is, eközben beugranak a kocsidba és azt ellopják.

2015. szept. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!