Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek Pesten lehet...

Szerintetek Pesten lehet abszolút szabályosan közlekedni?

Figyelt kérdés

Tehát tényleg minden szabályt betartva úgy, hogy az ember napi szinten több kilométert vezet.

Az még hagyján, hogy ha a szomszéd utcába megyek akkor tennem kell egy jó nagy kört, mert egyirányú minden utca, de ez a sok gyalogosátkelő, piros lámpa egymás hegyén-hátán, egyszerűen araszol az ember.

Nem azt mondom, hogy átmegyek a piroson, de van, hogy nem engedem el a gyalogost, mert nem haladok.



2015. szept. 24. 10:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehetni lehet, de nem életszerű és rendkívül kemény lelkivilág kell hozzá, hogy ignorálni tudd, a "büntetést" a többi (szabálytalan) közlekedőtől.
2015. szept. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%

Dehogy lehet, idegbeteg lenne mindenki, és nagyon lelassulna a forgalom, ha mindenki így vezetne. Igazából az sem közlekedik szabályosan, aki csak átmegy Pesten, mert egyszerűen lehetetlen és értelme sincs.

Pláne ha a dugóban állva éled le a fél életed. Lásd taxisok.

2015. szept. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet.
2015. szept. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is lehet.
2015. szept. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Aki szerint lehet, még nem vezetett pesten. Itt nem arról van szó, hogy a járdán mész, ütsz el mindenkit 130-al, majd szembesávból bevágódsz a villamos elé, piroson keresztül. Egy záróvonal érintés is már szabálytalan, no abból pedig rengeteg lehet.
2015. szept. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Aki szerint lehet, még nem vezetett pesten." - Kb. napi 80 - 120 Km-t vezetek Pesten. Egy számítástechnikai szervizes cégnél dolgozom szállítóként.

Mégis azt vallom, hogy lehet. Nem könnyű, de lehet.

Az más kérdés, hgy a többség türelmetlen, megőrül ha nem az ajtó előtt tud megállni, hanem 10 métert gyalogolnia kell, ha gyerek nem tud egyenes az autóból az iskolapadba átülni...

2015. szept. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
" Egy záróvonal érintés is már szabálytalan" - Persze, ebben igazad van. Nyilván nem ilyesmire gondoltam én sem,hanem a tudatos, szándékos szabályszegésekre.
2015. szept. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Jó, de én nem arra gondoltam, hogy nem tudok megállni a kapuban, mert 10 métert gyalogolnom kell.

Kössz a válaszokat.

2015. szept. 24. 11:55
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Ha csak a szomszéd utcába mész, akkor nem kell kocsi, menj gyalog és akkor nem kell kerülni.
2015. szept. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt régebben valami teszt. Ebben oktatók is néhány percenként követtek el szabálytalanságot.

Bár a KRESZ nem Háború és béke terjedelmű, nem dolgozik mégsem senkinek a fejében egy gyors számítógép, amely milliszekundumról milliszekundumra folyamatosan elemez, s tökéletesen dönt.

Azt mondom, járművezetőként nincs jogom felülbírálni a szabályokat, mégis vannak olyanok, amelyeket néha meg kell szegni. Nem nagy kockázatú, nem különösebben veszélyes, s esetlegesen az lenne a kockázatos, ha mereven ragaszkodnál a szabályhoz.


Írod az elsőbbség meg nem adását. No ez pont nem a bocsánatos bűnök közé tartozik. Nem tudnál haladni. Ez nem indok. A gyalogos is menne. Neki is dolga van.

A pesti forgalomra jellemző, hogy mindenki gyorsabban megy. A büntetési határ elatt közvetlenül autózni a „normál sebesség”. Ha mereven ragaszkodsz az 50-hez, akkor állandóan kerülgetni fognak, ledudálnak. A jelentős sebességtúllépéshez én sem igazodom, de - ha tetszik, ha nem - a picit gyorsabb tempót kénytelen vagy felvenni.

2015. szept. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!