Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Létezhet, hogy ennyi volt a...

Létezhet, hogy ennyi volt a rendőri intézkedés?

Figyelt kérdés

Minden nap hajnali 1-2 körül járok haza.

A forgalom csekély, de akadnak ámokfutók, viszont a rend őrei mindig beállnak a benzinkút mögé, és onnét figyelik a gyorshajtókat, traffipax nincs náluk, csak "elfogó" üzemmódban vannak a H Astrával.

(10-ből 9-szer ott állnak amikor én elmegyek ott)

Pont ezen szakasz előtt, ahol a rendőrök állnak, tegnap éjszaka egy Volkswagen Touareg szerintem alsó hangon is 150-el ment legalább, meg is előzött, és csak gyorsult tovább.

Az Opel máris kéken villogott, és fordult ki, bár mire kikanyarodott addigra én már nem láttam a VW lámpáit sem, de mentek utána, hamarosan a rendőrök is eltűntek, aztán pár perc múlva láttam a távolban ,hogy villog a rendőrautó kék lámpája, majd ahogy közeledtem kikapcsolták, és megfordultak, és mentek vissza.

Egész biztos,hogy ennyi idő alatt nem tudtak intézkedni, sőt még csak más autó sem volt a közelben, ergo a VW úgy elhúzott, hogy utol sem érték.

Ez viszont nevetséges, minek vannak ott a rendőrök ha ezt meg lehet csinálni?Az én autóm is tud 150-el menni, akkor majd legközelebb menjek végig én is ezzel a tempóval, és nem lesz következménye?Ráadásul ahogy ők beállnak, esélytelen akár egy rendszám feljegyzése is, abszolút tehetetlenek.

Komolyan nem akarom elhinni,hogy ennyi volt az intézkedésük, ilyenkor nincs valami B terv?Hogy odaszólnak a másik városban dekkoló kollégáknak,hogy te figyelj, megy egy barom 200-al felétek, szedjétek le?Vagy bármi ilyesmi?


Mert számomra ijesztő,hogy ha ennyire impotensek.(nem is konkrétan arra a két rendőrre mondom, hanem úgy az egész rendőrségre)


2015. okt. 4. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Miböl gondolod, hogy NEM SZÓLTAK a másik helyen lévö rendöröknek?

Ugyanis szerintem éppenhogy az történt - és a rendszámot is le tudják olvasni, mert természetesen nem szabad szemmel próbálkoznak, hanem megfelelö készülékkel.

2015. okt. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor miért mentek utána, ha eleve szólhatnak a kollégáiknak?
2015. okt. 4. 10:09
 3/8 anonim ***** válasza:
PL. hogy a rendszámot le tudják olvasni.
2015. okt. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha olyan közel tudtak hozzá menni, akkor azzal az erővel meg már meg is állíthatták volna.
2015. okt. 4. 10:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak szórakoztak egyet szerintem, tényleg nevetséges a szitu. Amúgy ha meg is állítják, mit mondanak neki? Fénykép nincs, így mehetett volna 250-el is, úgysem tudják bizonyítani. Ilyenkor inkább azért próbálkoznak, mert belekötnek az ilyen Touareges féléknél az élő fába is, aztán hátha találnak valamit. Tudom, mert velem is szokták csinálni (fekete nagy Audi).
2015. okt. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs trafipax azért nem büntethet a rendőr mert ő úgy látta gyorsan ment valaki, az nem bizonyíték. Viszont igazoltatással, kipakoltatással szívathat bárkit és ha keres akkor talál is. Meg sokszor körözött személyeket keresnek.
2015. okt. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szemtanúja voltam zebrán történő gyalogosgázolásnak. Egy középkorú nő a zöld jelzésnél indult el. A 80 éves bácsi elbambult a pirosnál. Mint később kiderült nagyothalló, alig lát. Fékezés nélkül ütötte el a gyalogost. A nőt eszméletlen állapotban szállították kórházba. Az intézkedés után, a rendőrök szeme láttára az öreg VISSZAÜLT AZ AUTÓJÁBA ÉS TOVÁBBMENT!
2015. okt. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó, ezzel nincs gond, a rendőr nem rögtönítélőbíróság. Ha nem ivott a sofőr akkor el fogják engedni a helyszínről az adatfelvétel után. Utána majd kapja a büntetést, ha a felvett jegyzőkönyv ,tanuk vallomása, helyszínrajz stb alapján elmarasztalják.
2015. okt. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!