Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha félreállít a rendőrség, és...

Ha félreállít a rendőrség, és elfelejtek indexelni lehúzódásnál, azt figyelik?

Figyelt kérdés
Mert pl izgulok, akkor azt nagyon megjegyízik, éás számon kérik majd rajtam?
2012. febr. 8. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Rendőrfüggő.


Bár jobb ha figyelsz az irányjelzésre, mert azzal is jelzed a rádvillogó rendőröknek, hogy értetted a jelzést és félreállsz!

2012. febr. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Engem egyszer állítottak félre, jól meglepődtem, de mégsem felejtettem el indexelni. Ne felejts te se, kitudja mibe kötnek bele ha mindent jónak találnak előtte. :D
2012. febr. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt szerintem eléggé "belenevelik" az emberbe, hogy indulásnál, leállásnál indexelünk - legalábbis az én oktatóm ilyen volt, úgyhogy bármennyire is lepődök meg, vagy izgulok, biztosan nem felejtem el, persze nem tudom, neked milyen oktatód volt annak idején.
2012. febr. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az indexes marha jó. :D Csak azért nehéz elképzelni, mert egy szokványos ellenőrzés folyamán ki se kell szállni a kocsiból...persze ezzel nem azt mondom, h minden esetben így van.
2012. febr. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#5:

"miért kell a villogó és nínózó rendőrnek meg állni? mit ír elő a kresz?"


Segítek!

KRESZ 6. §


(2)11 Ha a rendőr a forgalmat nem útkereszteződésben irányítja,


a) a járművek megállítására


aa) karjának vagy fehér szegélyű piros tárcsának függőleges feltartásával, piros vagy fehér fény körbeforgatásával, illetőleg síppal ad jelzést,


ab) menet közben a megkülönböztető fényjelzést használó gépkocsiból, illetve motorkerékpárról ad jelzést, karjának, fehér szegélyű piros tárcsának, piros vagy fehér fényű lámpának fel-le mozgatásával, illetőleg hangszórón vagy a megállásra felhívó szövegű felirattal;


b) a megkülönböztető fényjelzést használó gépkocsiból vagy motorkerékpárról, illetőleg rendőrségi helikopterről hangszórón keresztül adott, a követendő közlekedési magatartásra vonatkozó utasításának megfelelő módon kell az úton közlekedő jármű vezetőjének eljárnia.


[link]

2012. febr. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

azért kell mert más képpen nem tudná jellezni legyen szives áljon félre.!

2 vilog mert ,igy jellzi a többi kocsinak keruljenek ki intézkedés folyik.

5 másodperc vilogás szirénázás után a központnál azonnal jellez ez a gépjármű intézkedést folytat .

ha nagyon rossz napja van ,mindent számba fog venni rád verjen pár pontot kis pénzt,nem irányjellzővel áltál meg?akár nem azzal indultál el,bistonsági övet ne ved le hamarab mint ő látja ,mert rád verheti anélkul közlekedtél.

2012. febr. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
07:45 köszi a § meg erősítettél benne ,hogy nem kell meg állni a megkülönböztetéseit használó rendőrautónak, el kell olvasni ,hogy mi van abban le írva ezt bizony a rend őrei is meg nyalják ,a szabály nem pontos ismerése! mit ír valami ilyesmit, hang jelzéssel, kar jelzéssel! hang jelzés, nem egyenlő a szirénával,a mostani rend. autókon rossz helyre van fel szerelve a hang szóró, ami alkalmatlan a figyelmeztetésre!
2012. febr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ezért van az gyorsan pityegnek,mert 5másodpercig nem trat nem jellez a központnak.intézkednek,igy tudod nem is találkoztak veled,letudnak huzni ha akarnak :)ez a lényeg tudod
2012. febr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
ja
2012. febr. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!