Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Színlátást korrigáló szemüvegg...

Színlátást korrigáló szemüveggel megkaphatom a "korlátozottan alkalmas" minősítést 2. csoportú orvosi alkalmasságin?

Figyelt kérdés
Láttam, hogy néhányan tettek fel ehhez kapcsolódó kérdéseket mostanában ebben a témában, úgyhogy gondoltam én is rákérdezek. Ilyenkor egyébként csak annyi van, hogy mondom az üzemorvosnak nekem van egy ilyen szemüvegem (egyébként tényleg van ilyen szemüvegem), megmutatom neki, megnézzük az Ishihara könyvet, és akkor utána eldönti, hogy megadja-e vagy sem? + Semmilyen orvosi papírom sincs ehhez a szemüveghez, alapból nem adtak hozzá semmit, csak magát a 2 korrigáló lencsét egy dobozban, keretet már nekem kellett csináltatnom hozzá, gondoltam ezt még ideírom hátha fontos.
2015. okt. 4. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Elvileg megkaphatod a korlátozás nélkülit is.

Csak a szemészen múlik.


"1. melléklet a 13/1992. (VI. 26.) NM rendelethez48

A közúti járművezetők egészségi alkalmasságának minimumkövetelményei és az egészségi alkalmasság elbírálásának szempontjai


1. LÁTÁS


...1.2. A 2. alkalmassági csoportra vonatkozó előírások


1.2.1. Az egészségi alkalmasság akkor állapítható meg, ha a kérelmező megfelel a következő feltételeknek:....

1.2.4. A színlátás zavara esetén az egészségi alkalmasság szemész szakorvos véleménye figyelembevételével állapítható meg."

[link]

2015. okt. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen, csak itt nem tér ki arra az esetre, hogy mivan akkor ha vkinek van korrigáló szemüvege, a szemész pedig sztem tuti nem adná meg a "korlátlanul alkalmast" ha tudná, hogy színtévesztő vagyok
2015. okt. 4. 15:02
 3/4 anonim ***** válasza:
A szemész semmit ad meg - ő cvsak egy szakorvosi véleményt ad, ahogy a többi szakorvos is, és az összes vélemény alapján dönti el az az orvos, aki ezekre a vizsgálatokra elküldött.
2015. okt. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ahaa, de gondolom azért ad vmi leletet vagy vmit, nem?
2015. okt. 4. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!