Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sok gyalogos miért eszetlenked...

Sok gyalogos miért eszetlenkedik a kerékpár utakon?

Figyelt kérdés
Mintha ott sem lenne a felfestés. Ha nekimegyek én vagyok a bunkó.
2015. okt. 6. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Sok gyalogos - de a kerékpárosok is - nem tanultak KRESZ-t, s nem ismerik a szabályokat sem.

Az emberek ösztönösen keresik a neki kevésbé veszélyes helyeket, de nem biztos, hogy felismerik, megtalálják azt - ezért közlekednek a kerékpárutakon is.

Szándékosan nem mehetsz neki másik közlekedőnek, akkor sem, ha az nem szabályosan közlekedik, ha látod, hogy előtted gyalogos van, köteles vagy időben lassítani.

2015. okt. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Azért mert igazából totál nem érdekli az embereket hogy hol mennek,es azert vannak felháborodva ha nekik mesz mert igazábol szépen meg is kérheted őket hogy legyenek szívesek arréb állni.Sokszor pedig lehet hogy csak véletlenül,ártatlanul tévednek oda mert mondjuk nem veszik eszre a festest.De ha őket os megkéred kedvesen akkor biztos elnezest is kérnek de ha nem is legalabb arréb állnak vagy nem:D de akkor meg elutod oket:)
2015. okt. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amiért a zebrától pár méterre átrohannak az úttesten.
2015. okt. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

Azért mert a járdán nem férnek el a fal mellett száguldozó kerékpárosoktól.

Saját tapasztalat, eltérő burkolatú járda és kerékpárút egymás mellett. 10-ből 8 kerékpáros a járdán megy, némelyiknek még csengetni is van pofája ha útban van a gyalogos...

2015. okt. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mondanám hogy iagazad van kérdező, de mivel a biciklisek 95%-a kamikaze paraszt, aki 2 miliméterre száguldozik az emberektől, így ne lepődj meg, ha mindenki utál.
2015. okt. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én korrekt módon állok a gyalogosokhoz, engem ne utáljon senki, ha fékezés közben lecsengetem a babakocsiját a kerékpárútról, hanem köszönje meg a jó szándékú figyelmeztetést.


És igen, tudatos közlekedőként le szoktam båszni a járdán bringázó honfitársakat. Mindenki menjen a helyén.

2015. okt. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nekimész tényleg te vagy a bunkó, egyébként csengetsz aztán kész. Ha úgy van menj a párhuzamos úton.
2015. okt. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nemis tudtam, hogy ennyi paraszt bringás van itt, kösz a 0%-ot, azt hoszem, veszek a járdára pár doboz rajzszöget :P
2015. okt. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 azért az, hogy tízből nyolc kerékpáros a járdán megy erősen nem igaz :D
2015. okt. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!