Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lakott területen belül,...

Lakott területen belül, éjszaka rendőri igazoltatás esetén használni kell-e a láthatósági mellényt kiszálláskor?

Figyelt kérdés
A kresz szerint értelmezve nem kell. Viszont az éjszaka korlátozott látási viszonyoknak minősül-e lakott területen belül? Mert akkor meg kell.
2015. okt. 11. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A két feltételnek egyszerre kell teljesülni!

Tehát: -Lakott területen kívül, és

-Éjszaka vagy korlátozott látási viszonyok között!


Ergo: Lakott területen belül nem kell!

2015. okt. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a rendőr megkér rá hogy szállj ki a járműből akkor értelemszerűen nem fogsz azzal pepecselni hogy magadra vedd és a rendőrök sem várják el, mert rajtuk van láthatósági szalag ragasztva az egyenruhájukra, plusz az autód mögött a rendőrautó használja a megkülönböztető jelzését így azzal látni fognak téged. Ha mondja hogy vedd fel, akkor felveszed, ha nem akkor nem, ilyenkor tedd azt amire megkér és ennyi. Ha leállít nem szabad kiszállni az autóból leállítod a motort és ablakot lehúzód vagy kinyitod az ajtót és akkor oda adod neki a papírjaidat meg amit éppen kér.


Én is jártam így hogy este 10 kor levillogott az autó, megálltam kiszálltam akkor egyből mondta a rendőr hogy nem szabad kiszállni, ameddig ők nem mondják ablakot le kell húzni és akkor kell meghallgatni mit mond. Sőt az övedet sem csatolhatod ki mert simán hiheti azt hogy nem voltál bekötve és már is 15 ezer forintos bírság.

Nekem az volt a mázlim hogy a rendőr aki levillogott a szembe szomszédom sógora volt akivel látásból ismertük is egymást. De mondta nekem hogy ilyet soha ne csináljak mert félre érthető lehet a szándék és akár be is vihettek volna. Egyébként lakott területen belül nem kell használni a mellényt ha csak nincs vaksötétség. Lakott területen kívül amint kiszálltál az autóból már a kezedbe kell hogy legyen, ha mást nem legalább terítsd a hátadra úgy hogy látható légy.

2015. okt. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

miért akarsz mindenáron láthatósági mellényt felvenni igazoltatásnál...a rendőr dolga, hogy biztosítsa a biztonságos körülményeket...egyébként még nem kötelező..sőt..


ha korlátozottak a látási viszonyok, akkor is a rendőr dolga, hogy biztonságos legyen az intézkedés helyszíne..neked sem villogni, sem melényezni nem kell.


nincs a kreszben sem.

2015. okt. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem akarok én igazoltatást sem, de az asszony ezen vitatkozott a munkahelyén és érdekelte a kérdésre a válasz.

Köszönöm.

2015. okt. 11. 13:20
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Nos nem tudom, hogy szabály szerint ez, hogy van, de én nem igazán láttam még olyan autóst, aki elől, a vezető ülés mellett tartotta volna a láthatósági mellényt. Mindenki vagy hátradobja vagy berakja a csomagtartóba. Nos, így meg eléggé rohadt nehéz felhúzni mielőtt kiszállsz az autóból, pláne, úgy, hogy nem is kell igazoltatásnál kiszállni.


A rendőr is ember nyugi, értelmetlen dolgokat nem fog számon kérni.

2015. okt. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem az usa ahol tilos kiszállni igazoltatáskor. Én mindig kiszállok egyből ,mert nekem úgy kényelmes,meg gyakran hátul a táskámban vannak az iratok.Soha nem szólt érte a rendőr.

Láthatósági mellény meg nem kell ilyenkor,villog rendőrautó ilyen helyeken.

2015. okt. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én is kiszállok igazoltatáskor, de mostanában megkérdezem a rendőrt, hogy engedélyt ad e rá. Ezért soha nem kukacoskodnak, mint amikor benn ülve lenéznek. Ilyenkor azt érzik fölényben vannak és mondhatni nyomban nekiállnak kukacoskodni.
2015. okt. 13. 17:13
 8/10 anonim ***** válasza:
Alap, hogy nem szállok ki: sose kérnek ilyet, csak az iratokat, aztán visszaadják, és elköszönünk. Az embert megtisztelem a köszönés módjával, modorral.
2015. nov. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazoltatáskor megállok, motort leállítom, kinyitom az ajtót magam mellett, hogy lássák nincsen az ölemben fegyver (Amerikában ez külön is szempont) és a lehető legudvariasabb hangnemben beszélek velük. A rendőr is ember és nem szórakozásból van az utcán, hanem dolgozik. Az udvariasság mindig beválik. Ha az ember nyugodt és udvarias akkor cserébe ugyanezt kapja tőlük. Amúgy minden esetben van valami célja az igazoltatásnak. Lehet, hogy köröznek egy piros kocsit, stb.
2018. nov. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Vajdaságban, mint frissebb KRESZ-szel a láthatósági mellény viselésének szabálya is így van kitalálva, hogy ha bizony nem tudja elővenni az ember azt és magára venni a kiszálláshoz, akkor mehet érte a bünti...
2023. júl. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!