Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen márkájú téligumiban...

Milyen márkájú téligumiban érdemes gondolkodni?

Figyelt kérdés

2015. okt. 15. 07:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2015. okt. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

[link]


Az ADAC-nak sem kell elhinni mindent, érdekes változások vannak egy év alatt. (Voltak érdekes hírek korábban a elfogultságukról)


Nekem Continental ContiWinter-Contact TS 850 (195/65/R15) És nagyon bevált

2015. okt. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Beviz Elek ***** válasza:

Facebookon van egy jó oldal ami a gumitémát boncolgatja, azt érdemes olvasgatni: Kulani Tyres (magyar nyelvű!!)


Összefoglalva:

-új gumit érdemes venni, az idő múlásával megkeményedik. Hiába jó a minta, ha nem olyan puha az anyaga! Olvass utána hogy a DOT számot milyen formában hol találod!

-a gumi elnevezése sokat jelent!Eco stb gumik: lassabban kopnak, kevesebbet fogyaszt az autó, de jobban csúszik. Sport gumik: jobban kopik, többet eszik az autó, de nagyon jól tapad. Plusz ezeknek van a keveréke, próbálnak egyensúlyra törekedni.


Csak a különbségek végett: Volt Michelin márkájú régi télim ami csúszott, vettem vadiúj Falkent és érezni/hallani ahogy a jégen tapad (hallani a nyüszögését ahogy gurulva tekered a kormányt). A régi prémiumnál egy új Debica is jobb, de egy új prémium természetesen felülmúlhatatlan.


Neked kell tudnod, hogy mennyire tolod neki, az alapján válassz megfelelő gumit!

2015. okt. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Continental, Pirelli, Michelin, Dunlop, mindegy, ezekkel nem nyúlsz mellé.
2015. okt. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hankook is teljesen jó...
2015. okt. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nyilván mindenki elméjében a nagy márkák vannak aztán kész. Nekem Viking Snowtech II-m van, hóban iszonyat jó vele autózni. Ha jól emlékszem a Continental gyártja, és mellé is tettük. Totál azonos volt a minta rajta. DE ami szerintem sokkal fontosabb hogy az új guminak nincs párja, szóval én inkább vennék középmezőnyt újan, mint jól hangzót használtan. És ami fontos még hogy a gördülési ellenállása nagy legyen hogy tapadjon. Ezt a rajt alévő matrcián látod majd. Sokan pl a hülye tanusítvány matrica alapján választanak... Remélem tudtam segíteni....ADAC teszt meg hiteltelen. Volt belőle botrány is.
2015. okt. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
tökmindegy,csúszik mindegyik, az egész téligumi mizéria egy nagy kamu, vészfékkel még a pirellit sem állítod meg,vedd meg amire van pénzed.
2015. okt. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én télen-nyáron Pirelli téli gumit használok. 5 év után futásteljesítménytől függetlenül cserélem. Ennyi idő alatt ugyanis mindenképpen elöregszik.
2015. okt. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"tökmindegy,csúszik mindegyik, az egész téligumi mizéria egy nagy kamu, vészfékkel még a pirellit sem állítod meg,vedd meg amire van pénzed."


:D Akkora egy ostobaságot írtál. Remélem KAMUból írtad, mert viccnek még elmegy, de tanácsnak közel sem.

2015. okt. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az almárkák a főmárkák régebbi mintázatát kapják meg ,szóval azok is pont olyan jók mint mondjuk egy neves főmárka volt kb 3-4 éve. Szóval nagyon mellényúlni nem tudsz ,esetleg az ilyen Linglong ,Infinity kinai izéktől óvakodj ami mögött nem áll nagymultú gyártó
2015. okt. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!