Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » '98-ban azt tanították az...

'98-ban azt tanították az autósiskolában, hogy vizes úton 120km/h felett vízen csúszás léphet fel. Változott-e azóta a helyzet?

Figyelt kérdés
Elsősorban a most tanulók válasza érdekelne. Ma is ezt tanítják? Tudom hogy azóta fejlődött a gumiipar, de a sebesség megválasztása mindenkinek a maga dolga.

2015. okt. 24. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Az aquaplaning nem sebességfüggő. Pontosabban nem csak a sebesség miatt jön létre.

Csak azért nem fog felúszni az autó, mert vizes az út és túllépsz bizonyos sebességet. Egy méretesebb pocsolyánál felúszik akár 60-nál is.

2015. okt. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Aquaplaning jelenség, ez nem nagyon függ össze az általad leírtakkal. Akkor sem tanítottak konkrét 120-as tempót.
2015. okt. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mikor én tanultam jó tíz éve, akkor már az volt a tananyagban, hogy az aquaplaning bármilyen sebességnél felléphet attól függően, milyen a gumik mintázata és szélessége, illetve mennyi víz van az úton. Ez azért közelebb áll a valósághoz, mint az, hogy csak 120 km/h fölött fordulhat elő ilyesmi.
2015. okt. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Húha, remélem nem tanítottak ilyen hülyeségeket, csak valamit félreértettél szerintem. Aquaplaning simán létrejöhet akár 30 km/h-nál is, kopottas gumival, nagy tócsában, hirtelen irányváltoztatással.

Szóval, az aquaplaninget tanítják, megmagyarázzák mi az, de abszolút nem sebességfüggő.

2015. okt. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez sem ment 120-al, és ami történt, az bőven kimeríti a "vizensiklás" fogalmát:

https://www.youtube.com/watch?v=SWWt9IC7mGs

2015. okt. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 szántóvető ***** válasza:
100%
nem tudom elképzelni hogy ekkora baromságot tanítottak volna valaha is.
2015. okt. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%

Nem mindegy hogy egy 500 kilós suzukiban ülsz,vagy egy 2 tonnás alfában.

Alfával nem fogsz felúszni,csak ha bemész a balatonba

2015. okt. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

Újabb suzukifóbiás barom.


Na akkor okostojás:

Alfa Romeo Giulietta

menetkész tömeg: 1280 kg

abroncsméret: 205/55 R16


Suzuki Swift

menetkész tömeg: 1040 kg

abroncsméret: 175/65 R15


Úttestel érintkező gumifelület és a tömeg aránya majdnem egyforma, tehát azonos mintázatú abronccsal szerelve kábé egyszerre kezdenének vizensiklásba.


Leülhetsz, egyes.

2015. okt. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, a kéttonnás alfa is fel tud úszni, láttam már hasonló tömegű kocsit az árokban, pedig csak egy kis vízátfolyás volt. Csak ugye a kedves pilóta nem hitte el, hogy az ő két tonnájára is vonatkoznak a fizika törvényei. Végül egy hasonló tömegű mentőautós joyride után egy tíztonnás Ikarus vitte haza.
2015. okt. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én Suzukimon 155/70-es méretű kerék van, de lehet az én Suzukim másik valóságból jött...
2015. nov. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!