Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem telefonáltam vezetés...

Nem telefonáltam vezetés közben, mégis megbüntettek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ma 13:20-perckor eljöttem a munkahelyemre mert rosszul éreztem magam, fájt a fülem. 13:25 perkor felhívtam az édesanyámat. Majd menet közben, folyamatosan fogtam a fülemet, és ahogy elhagytam a parkolót már villogtak is, és megállítottak... Kérdezik hogy tudom-e miért állítottak meg? (Közben fogom a fülem) Mondom nem... Ha elismerem hogy telefonáltam akkor csak 10 ezer, különben feljelentenek. Persze hiába magyarázkodtam és mutattam a hívás listát, feljelentettek... Mit tegyek? Ha lekérem a hívás listát, azt látják hogy "telefonáltam" nem fog semmit számítani hogy 2 perccel előtte vagy utána... Köszi a segítséget.

2014. márc. 17. 15:01
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat, javítom a kérdést, nem megbüntettek, hanem szabálysértésért feljelentettek, persze én egyedül voltam az autóban, a rendőrök pedig ketten. (8 éve van jogosítványom, de még soha nem büntettek meg, pedig napi szinten 50-70 km-t megyek)
2014. márc. 17. 15:02
 2/17 anonim ***** válasza:
Gyűjts össze minél több bizonyítékot az állításaid igazolására. Pl. az sem jöhet rosszul, ha a fülfájással kapcsolatos eü. vizsgálatok papírjait megtartod és a híváslistába se nyúlj bele!
2014. márc. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nagyon boldog vagyok, hogy néhány túlbuzgó rendőr miatt mehetek bíróságra...
2014. márc. 17. 15:23
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

a telefonodban ami van azt nem fogják elfogadni, a szolgáltatótól pedig csak olyan híváslistát tudsz lekérni amiben az van amiket te hívtál


a kérdés, hogy miközben a füledet fogtad bent volt-e a telefon a kezedben (ugyanis az már baj, beszélned sem kellett rajt)


ha nem volt a kezedben a telefon, akkor ragaszkodj az igazsághoz akár a bírósági tárgyalásig is (kívülről a rendőr nem tudja megállapítani, hogy a kezedben volt-e a telefon mikor a füledet fogtad, tehát ezt egy ügyvéd simán lesöpri)

2014. márc. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem volt a kezemben a telefon, a rendőr pedig határozottam állította 3 sávval messzebbről, hogy telefonáltam, teljesen normálisan oda adtam a telefont hogy megnézze (kérte, wow ilyet lehet?), mondtam is hogy a munkából direkt emiatt jöttem el mert fáj a fülem. Aztán a végén minden jót kívánt, kössz... mindig a becsületes emberek szívnak.
2014. márc. 17. 15:29
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell bíróságra menned, ugyanezt mondd el a szabálysértési előadónak, mutasd meg a híváslistát és ejteni fogja az ügyet.
2014. márc. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, vinni fogom a hívás listámat, a kilépésem időpontját a munkahelyemről, meg orvosi igazolást a fülfájásról. Meg elmondom hogy nem volt még közlekedési büntetésem, ha ezek után nem hiszik el...
2014. márc. 17. 17:48
 8/17 anonim ***** válasza:
Amúgy ha nagyon akarnak szórakázni mondhatják hogy nem voltál vezetésre alkalmas állapotban, mivel a fülfájásod miatt az egyik kezedet nem a vezetéshez használtad (ami amúgy elég balesetveszélyes).
2014. márc. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Persze, úgy is én húzom a rövidebbet ha úgy állnak hozzá. Viszont nem tudok róla hogy van ilyen törvényi szabályozás. Egyébként a telefonálás eltereli a figyelmed a vezetésről, az meg hogy a kezed rajta van a füleden mert huzatot kaptál, nem tereli el.
2014. márc. 17. 19:47
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó hogy eltereli a figyelmed, hanem bármi történik hirtelen előtted az úton nem tudsz rá úgy reagálni. És ha az a valami egy kisgyerek akkor cumi.
2014. márc. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!