Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez valami új trend amit én...

Ez valami új trend amit én nem vettem észre? Miért járnak felszerelés nélkül? Ilyenkor ki a hibás?

Figyelt kérdés

Mostanában amikor hajnali 1-2-3 magasságában haladok az utakon (bárhol a városban, legutóbb pl. a 7. kerületben) szinte mindig összefutok egy teljesen kivilágítás/bármi mentes biciklissel. És ez baj, mert balesetveszélyes, ilyenkor már eléggé sötét van és a legutóbbi esetben is csak egy elsuhanó sötétséget láttam, majd a piros lámpánál tudtam meg, hogy ez egy biciklis, mert elhaladt mellettem (és át a piroson).


Azelőtt három nappal egy kanyarban nem vettem észre, hogy jön egy szintén kivilágítatlan biciklis, aki látva engem félrekapta a kormányt és ordibálni kezdett. Persze nem ezért nem mentem neki, hanem mert olyan féket nyomtam, hogy szerintem két utcával arrébb is felébredtek.


Ha ilyenkor nekimennék, akkor engem vennének elő? Akkor is, amikor semmit nem tett azért, hogy az éjszakai sötétségben egy kis esély is legyen arra, hogy észrevegyék?


2015. okt. 30. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
A biciklis lenne a hibás.
2015. okt. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
A felelősség megosztott lenne, nagyobb arányban a bringás kárára. Téged azért marasztalnának el, mert csak olyan sebességgel szabad menni, hogy a belátható útszakaszon belül meg is tudj állni. Az úton bármi lehet, nem csak kivilágítatlan bringás. Rosszul lehet valaki, s elfekszik a földön, letört ágak, legurult kövek stb.
2015. okt. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy egyébként 58 évemből nem tudok olyant, amikor ne a lopakodó üzemmódban kerekezők lettek volna többségbe, gyakorta sörrel felhígított pálesz üzemanyaggal hajtva.
2015. okt. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Miért lenne új trend, és soha nem találkoztam kivilágított bicajossal, de már autósból is egyre több fél lámpás mászkál.
2015. okt. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Egyetèrtek a negyedik válaszolóval: szerintem Magyarországon nem igazán vannak tudatában a közlekedők annak, hogy mennyire fontos jól látszani. Ennek csak egyik jele a sok kivilágítatlan bringás (akik faluhelyen eddig is rengetegen voltak, csak a városban lett újdonság az utóbbi tíz évben a bringázás térnyerésével). De ugyanígy látsz rengeteg félszemű autót is (horror, amikor a bal helyzetjelző SEM világít...), sötét ruhàs, mellényt nem viselő gyalogost kivilágítatlan útszakaszokon, de mondhatnàm az elvakító, rosszul beállított fényszórókat, munkagépeken bekapcsolva hagyott reflektorokat, figyelemelterelően díszkivilágított csajozós verdákat is, amelyek meg a ló túlsó oldalára esnek át: nagyon jól látod őket, de másokat meg nem látsz miattuk.
2015. okt. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Alex Fly ***** válasza:
100%
Nem új trend... mindig is voltak ninják. Szerncsére arányaiban egyre többen ismerik fel a világítás fontosságát, se számszerúleg még mindig egyre több lesz belőlük (a kerékpárosok száma nagyobb mértékben nü, mint ahogy a nindzsák aránya csökken). Ha más nem, a természetes szelekvió majd kiszórja a marhákat...
2015. okt. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

egy ismerősöm férjét éjjel elütötte egy autó, meghalt. hiába mentették fel a sofőrt, mert a biciklis kacsázva haladt, ugyanis baromi részegvolt, nem volt rajta semmilyen világítóberendezés, és kersztben volt rákötve hátul egy gereble...

az autós soha nem heveri ki..

2015. okt. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Alex Fly ***** válasza:
A másik oldal pedig, amikor a balesetet okozó sofőr apja a szabályosan közlekedő áldozat kerékpárjáról szerelte le a lámpát, hogyazt hozzák ki hibásnak, mondván az már úgysem tud tiltakozni... Ő lebukott...de hányan vannak, akik megússzák...
2015. okt. 31. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
63%

hat ha a biciklistat az o hibajabol elutnem akkor nem igazan viselne meg a dolog.

viszont ha egy kutyat vagy cicat elutnek az EN hibambol na akkor tuti hogy osszeroppannek.

2015. okt. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kb nem változott semmi, most is rengeteg a barom ,talán még több is mint régen. Eltűntek a jó öreg dinamós gépek ahol nem tudtad otthon hagyni a lámpát meg nem merült ki az elem stb.

A rendőrségnek kellene ráállni erre nem csak a bokorból mérni a sebességet. Szépen kiosztani 10 ezres csekkeket és mellesleg megemlíteni hogy egy egyszerű ledes kislámpa szett megvan 2 doboz sör árából.Ennyit nem ér a delikvens tyúkszaros élete, akkor miért nem akasztja fel magát inkább??


Sőt ha jó fejek lennének akkor a büntetés mellé adhatnának is "ajándékba" egy ilyen szettet.

2015. okt. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!