Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ennél a balesetnél lehettem...

Evele123 kérdése:

Ennél a balesetnél lehettem én a hibás? Mi lett volna a helyes eljárás?

Figyelt kérdés
Nemrég történt egy baleset. Személyi sérülés nem volt. Az egyik érintett elhajtott. A főútról szerettem volna balra kanyarodni egy mellékútra, a mellékútról egy skodás megadta nekem az elsőbbséget, el is kezdtem kanyarodni. Szemből, vagyis a főúton egyenes irányban nagy sebességgel haladva pedig egy fekete terepjárós nő hajtott. 3 másodperc alatt tett meg 80 métert, ez akárhogy is nézem 96 km/h sebesség (városon belül). Ha nem volt jó az időérzékem és 4 másodperc telt el, akkor is 72 km/h sebessége volt! A kanyarodásom közben sikerült belém jönnie úgy, hogy a kocsim jobb hátsó ajtaja horpadt be, a terepjárós "hölgy" rendszáma pedig leszakadt. Gondolom a találkozásunk előtt ő is fékezett, de ezután elhajtott, a skodás és én félreálltunk. A skodás azt mondta, amikor el kezdtem bekanyarodni, még ő sem látta a terepjárót, tehát tényleg nagy sebességgel jött. Jópofán javasolta a skodás, hogy tegyem fel a kocsimra az otthagyott rendszámot és menjek el teletankolni a verdát, aztán hajtsak el onnan (viccnek szánta). A rendőrségre nem akartam menni, a végén még engem hoznak ki hibásnak. Eldobtam a rendszámot a fűbe és hagytam az egészet a 3,14csába... Mi lett volna a helyes eljárás?

2015. júl. 23. 12:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
58%
megadni az elsobbseget a terepjarosnak.
2015. júl. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Mellékúton lévő autó még szép, hogy megadta az elsőbbséget neked, hiszen te voltál a főúton. Neki amúgy is meg kellett várnia, míg te bekanyarodsz. A szemből jövő autónál meg, ha láttad, hogy jön, akkor nem filózni kell, mikor ér oda, hanem megvárod, míg odaér és elhajt.
2015. júl. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 veterán vas ***** válasza:
51%

Ha igaz a történet, akkor a leírtak alapján Te voltál a hunyó, mert úgy fordultál balra, hogy nem biztosítottad terepjárónak a zavartalan egyenes haladást.

A skodás véleménye a koccanás szempontjából nem mérvadó, a terepjárós továbbhaladása érthetetlen, a Te hozzáállásodat (eldobott rendszám) hadd nem minősítsem... ;)

2015. júl. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
31%
Nem lehettel, hanem te vagy. Helyes eljaras: megadod az elsobbseget.
2015. júl. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

Kedves első! Normál sebességgel 41 métert tesz meg a kocsi 3 másodperc alatt, ez 80-at. Az a duplája.

Oktatóautóban, ha a 40 méterre levő autót kivárod, rád szólnak, vizsgán pedig húzzák be a strigulát.


No most az a kérdés, hogy a jogászok szerint ez mennyire nagy arányú sebességtúllépés, s hogy ezt a kérdező érzékelhette-e. Ő döntött, ha nagyobb gáz történt volna, a szakértők hónapokig méricskélnek, számolgatnak.


Az is érdekes, hogy a "vétlen" szökött meg. Vajon, miért?

2015. júl. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%

Az elsobbseg megadasanak a kotelezettsege nem fugg attol hogy a masik milyen sebesseggel jon, kutya kotelesseged megadni neki.


Az mar mas kerdes hogyha baleset tortenik, akkor hogyan allapitjak meg a felelosseget, ebben az esetben valoszinuleg megosztott felelosseg lenne, mindenki viselne a sajat karat, amennyiben bizonyitast nyer hogy a terepjaros tenyleg gyorsabban jott a megengedettnel.


Hozzatennem: a 100km/h nem olyan eszveszejto sebebesseg hogy ne lehessen felmerni. A kerdezo nyuodtan varhatott volna nehany masodpercet, ezalatt feltunt volna neki hogy a fekete terepjaros gyorsan jon.


Nagy valoszinuseggel egyebkent meg sem latta a terepjarost csak kihajtott ele, totalisan eletszerutlennek tartom amit felvazolt.

2015. júl. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 veterán vas ***** válasza:
52%
Lehet számolgatni a sebességet, de azért még továbbra sem jár vállveregetés, hogy bekanyarodott az egyenese haladó elé. :)
2015. júl. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki figyelmébe ajánlom a 6/1998. BJE jogegységi határozatot, mely kimondja:


"Az elsőbbségre jogosult, aki a megengedett sebességet túllépte, az elsőbbségadási kötelezettség megszegésével összefüggő közúti balesetért ugyancsak felelősséggel tartozhat, kivéve, ha a baleset a jármű megengedett sebessége mellett is bekövetkezett volna."


Aki a részletekre is kíváncsi:

[link]


Tehát az nem úgy van ám, hogy én Fittipaldit játszok a városban, aztán aki nem adja meg nekem az elsőbbséget azt lezúzom..

Egyszóval, igen te is hibás voltál, de a terepjárósnak is büntetőjogi felelőssége keletkezett. Az meg, hogy a baleset után elhajtott a helyszínről igencsak súlyosbítja az ügyét; ezért simán feljelentheted. Ugyan téged is megbüntetnének, de az garantált, hogy az ámokfutónak hosszú időre elvennék a kedvét az eszement száguldozástól.

2015. júl. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%
Őszintén tegye mindenki a szívére a kezét! Egy 80 méterre lévő autót ti kivárnátok? Ha igen, nem feküdne rá valaki mögöttetek a dudára?
2015. júl. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%
5-ös le lett pontozva. No most várom a jogszabály mennyire lesz lenyomva, mert le lesz, azt tapasztalatból tudom.
2015. júl. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!