Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor ki a hibás?

Ilyenkor ki a hibás?

Figyelt kérdés

Egy irányú utca, halszálkás parkoló. Az utcában nincs bicikli kiegészítő tábla mindkét irányba, így ők is csak egy irányba használják.

A kérdés az, ha kitolatsz, és az ellenkező irányból, ahonnan nem lehetne senkinek se jönnie, neked megy egy biciklis. Teszem hozzá, kitolatásnál szinte egyik irányba se látsz, mivel az autók között fák vannak. Ilyenkor ki a hibás?



2015. júl. 9. 07:29
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Aki a parkolóból kitolat, mert neki kell megbizonyosodnia arról, hogy senkinek nem okozol kárt.

Lehet akár egy gyalogos is ott - és rá végképp nem vonatkozik az egyirányú közlekedés - viszont eléggé rosszul viseli, ha egy autó átmegy rajta :)

2015. júl. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:

Szerintem mindketten. Attól még, hogy ő nem ismeri a kreszt, nem ütheted el büntetlenül.

indulásnál, tolatásnál meg kell győződnöd arról, hogy tutira nem jön senki.

ráadásul ha halszálkás a parkoló és egyirányú az út, és a biciklis szabálytalanul, menetiránynak szemből megy, akkor számomra érthetetlen, hogy te hogyhogy nem látod, hiszen a kocsinak szemből érkezik.

(tudnál egy google utcaképet mutatni?)

2015. júl. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
Mindkét fél hibás, meg kell győződni tolatásnál róla, hogy nem jön senki sehonnan. És való igaz, ennyi erővel gyalogos is lehetett volna
2015. júl. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Kedves 2. hogy? Halszálkás parkolás egyirányú utca, vagyis mikor kiállsz, akkor hátrafelé tolatsz.


A kérdés elméleti.

Csak kíváncsi voltam mennyire ismeritek a Kreszt. Mivel a bicikli közúti jármű, így a Kresz rá is vonatkozik. Ő a hibás, hiszen tiltott irányból érkezik.

Ugyanaz, mikor a biciklis szembe megy a körforgalomban.

2015. júl. 9. 12:18
 5/32 anonim ***** válasza:

"Kedves 2. hogy? Halszálkás parkolás egyirányú utca, vagyis mikor kiállsz, akkor hátrafelé tolatsz. "

Igen, tolatni úgy szoktunk. Hátrafelé. De ha onnan jött, akkor szabályosan érkezett menetiránynak megfelelően.

2015. júl. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
50%

Amúgy attól még, hogy a biciklis hiobás, és nem kresznek megfelelően közlekedik, még nem csaphatod el büntetlenül.


"Elindulás


24. § (1) Az úttest széléről elinduló, a várakozó helyről az úttestre ráhajtó, az út más részéről vagy útnak nem minősülő területről az úttestre ráhajtó jármű vezetőjének, az úttesten haladó járművek és gyalogosok részére elsőbbséget kell adni. A zárt pályáról az úttestre ráhajtó villamosnak az úttesten közlekedő járművekkel szemben - a villamossal azonos irányban vagy szemben haladó, irányt nem változtató járműveket ide nem értve - elsőbbsége van."


Nem azt írja, hogy csak a szabályosan közlekedőknek kell elsőbbséget adni, hanem mindenkinek, aki az úton halad.


De továbbra is állítom, ha te egyirányú utcában a parkolóhelyről kiállva tolattál és mögötted kerékpáros volt, akkor ő nem volt szabálytalan.


már csak elméletben, persze ;)

2015. júl. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Félre értetted, akkor én vagyok a hibás, ha a kocsi hátuljával megtolom. De a kérdés az, hogyha ő jön belém. Vagyis a kocsi hátulja kint van.


Nem átmegyek rajta, hanem ő jön nekem.

2015. júl. 9. 13:33
 8/32 anonim ***** válasza:
50%

egyszerűen nem tudom elképzelni ezt a helyzetet. mutatsz egy utcaképet, hogy egyáltalán hol van ilyen?


egyirányú utcában halszálkás parkolás szerintem csak jobb oldalon van... persze tévedhetek, de én még nem láttam olyat, ahol mindkét oldalon.


Szóval te jobb oldalról tolatsz ki, és a biciklis pedig jobb oldalon szemből beléd hajt? vagyis lényegében ugyanazon az oldalon, ugyanabba az irányba közlekedtek...

Mert ugye csak így elképzelhető a dolog, ha ő a (rossz) menetirány rossz (vagyis neki bal) oldalán közlekedik...


Most erre azt mondanám, hogy igen, nyilván a kerékpáros a hibás, hiszen egy tolató autóba egyirányú utcán menetiránynak szemben szemből belemenni, hogy is lehetne más a hibás... ettől függetlenül a kresz egyértelműen leírja, hogy elinduláskor annak van elsőbbsége, aki az úton halad... és arról nem szól a fáma, hogy ezt szabályosan teszi-e, vagy sem... szóval ha nagyon szőrözünk, akkor továbbra sem tud az autós ebből vétlenül kijönni.

2015. júl. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Ha balesetet okozok, mert menetiránnyal szemben megyek, akkor a másik lesz a hibás.

Ne röhögtess.

Ilyenkor nincs elsőbbségem, tilosban járok. Ugye az alapból 50 ezer.

Ha baleset, közúti veszélyeztetés 100 ezer, és ugrik a jogsi.

2015. júl. 9. 14:07
 10/32 anonim ***** válasza:
50%
Te ne röhögtess! Nem idnulhatsz el addig, amíg meg nem győződsz arról, hogy szabad az út! Az, hogy a másik is szabálytalan, az téged nem ment fel a vétkesség alól.
2015. júl. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!