Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezek a dolgok beletartoznak a...

Ezek a dolgok beletartoznak a körforgalom helyes használatába?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor látom,hogy vannak akik befelé indexelnek, és amikor mennek ki akkor meg kifelé annál a kijáratnál,ahol kiakarnak menni.

Nekem ilyet nem tanítottak, hülyeségnek is tartom, bár értem a logikáját, de ez indokolt?

A másik meg,hogy sokan megállnak még az üres körforgalomnál is, mintha STOP tábla lenne az elsőbbség adás helyett.

Ezt sem igazán értem, túlzott óvatosság, vagy így jobb?


Mert én többször besurranok mint ahányszor megállok, mert mondjuk kockázatosnak tartom bemenni.Eddig még sosem dudáltak rám, pedig volt húzós helyzet, persze ezt sem gondolom helyesnek, nem akarok én lenni a korsó aki addig jár...de azért az is idegesítő tud lenni amikor valaki tököl,mert nem mer bemenni.


2015. nov. 8. 13:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Ezen kívül engem csak az idegesít amikor képtelenek kifelé indexelni, az rohadt bosszantó tud lenni, amikor jön mint a barom, és egyszer csak kimegy index nélkül.

(ez főleg a forgalmasabb körforgalmaknál, ahol könnyen kialakul egy sor.)

2015. nov. 8. 13:38
 2/13 anonim ***** válasza:

szerencsére nem te csináltál minden embert...ezért az egyik ilyen, a másik olyan..

tételezzük fel, mindegyiknek van jogsija..sokkal jobb, ha óvatos valaki, mintha besurran a másik előtt..ráadásul soha nem indexel..

ha idegesítő, hogy tököl, akkor igyál egy felest..


még mindig jobb a tökölés, mint a biztosítóhoz, és a karosszériáshoz járni..és befizetni a bírságot(is)..


szóval nyugi...sokan vagyunk..közlekedünk..jól-rosszul.

2015. nov. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Befelé nem kell indexelni, kifelé kell. Kötelező megállás nincs a behajtás előtt, viszont a bent haladónak elsőbbsége van. Tehát ha egy besurranáskor találkozol valakivel, téged vonnak felelősségre.
2015. nov. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"és amikor mennek ki akkor meg kifelé annál a kijáratnál,ahol kiakarnak menni.

Nekem ilyet nem tanítottak, hülyeségnek is tartom, bár értem a logikáját, de ez indokolt? ...

Ezen kívül engem csak az idegesít amikor képtelenek kifelé indexelni..."

Na most, a szerencsétlen többi autós indexeljen kifelé vagy ne, hogy a kedvedre tegyen?

2015. nov. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

1-es

Ez egy kérdés volt.Leírtam,hogy én sem vagyok tökéletes, és nem feltétlen csinálok jól mindent.(ilyen a besurranás)

Örülök,hogy ezt újabban nem sikerült megérteni.


2-es

Tényleg?Ez új...nem azt mondtam,hogy nem tanultam KRESZ-t...(egyébként az egyetlen hasznos válasz, köszi -de tényleg-,)


3-as

A befelé indexelést tartom hülyeségnek, meg azt,hogy olyanok irkálnak ide, akik nem képesek egy szöveget logikusan értelmezni.De szép volt!

2015. nov. 8. 14:28
 6/13 anonim ***** válasza:

"hogy olyanok irkálnak ide, akik nem képesek egy szöveget logikusan értelmezni" - Ahhoz logikus szöveg is kell, apafej!

Nem nagyképűsködni kell, hanem megtanulni értelmesen fogalmazni.

2015. nov. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Értelmesen van fogalmazva, csak úgy idéztél be 2-3 mondatot,hogy a szövegkörnyezetet már nem tetted hozzá, így persze,hogy nem logikus.

Személyeskedés befejezve, innentől minden nem a kérdéshez kapcsolódó válasz jelentve lesz.

2015. nov. 8. 15:43
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

"Nagyon sokszor látom,hogy vannak akik befelé indexelnek, és amikor mennek ki akkor meg kifelé annál a kijáratnál,ahol kiakarnak menni.

Nekem ilyet nem tanítottak, hülyeségnek is tartom, "


Szerinted ez nem azt jelenti, hogy mind a be- mind a kifelé indexelés hülyeségnek tartod?

Hát, te tudod...


"minden nem a kérdéshez kapcsolódó válasz jelentve lesz."

Nosza!

:-)

2015. nov. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A körforgalom helyes használata oktató videó:

https://www.youtube.com/watch?v=pkEmGgsgQrA

2015. nov. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én sokszor bent is indexelek balra, hadd lássák a többiek, hogy maradok, ne akarjanak besurranni elém véletlenül sem. Bringával is ugyanígy csinálom, ne menjenek rajtam keresztül a kihajtóknál.
2015. nov. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!