Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Helyes pedál/ autó kezelés...

Helyes pedál/ autó kezelés kereszteződés/körforgalom megközelítésekor?

Figyelt kérdés

Hello!


Általában, mikor már tudom, hogy közelítek egy körforgalomhoz, 5. sebességben 90-nél elveszem a gázról a lábam és hagyom kifutni az autót. 50 körül kinyomom a kuplungot és fékezem. Szituációtól függően van hogy másodikba vagy harmadikba kapcsolok (első, második vagy harmadik kijáraton megyek ki).


Autó kímélés szempontjából helyesen járok el? Vagy ilyenkor vissza kellene kapcsolgatni?

Köszi



#megállás #lelassulás #lelassítás #autó lassítás #körforgalom megközelítése #kereszteződés megközelítése
2014. szept. 24. 11:10
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Cím akár az is lehetne, hogy helyes lassítás vagy valami ilyesmi. :)
2014. szept. 24. 11:15
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Helyesen: 50-60 korul visszavaltasz 3.-ba, motorfek, majd 2., motorfek + fek + megallas, ha szukseges. Ha nem kell megallni (mert nem jon senki), akkor behajtasz, es a kivant kijaraton elhagyod. A korforgalomban ne valts sebesseget, ha lehet.
2014. szept. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 szántóvető ***** válasza:
21%
szerintem jól csinálod,nem értem hogy miért kell motorfékezgetni.a kuplung felesleges használata is idő előtti kopáshoz vezet.ráadásul dinamikusabban is közlekedsz,jobban tudsz haladni.
2014. szept. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Elözö:inkább a fékeket koptatod sz. rrá?
2014. szept. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Innen látszik, hogy sokszor egy kezdő jobban vezet, mint a nagy tapasztaltak.

Tökéletesen csinálod, soha ne csináld azt, hogy visszaváltasz minden sebességet, mert időnap előtt tönkreteszed a váltót + visszaváltásnál sokat kell csúsztatni a kuplungot, igy az is nagyon kopik.

2014. szept. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
5. ha visszaváltásnál adsz neki egy kellő mértékű gázfröccsöt hogy a motor fordulatszáma közel szinkronban legyen a váltóéval akkor szinte nem is kell csúsztatni
2014. szept. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

6-os

Felesleges, jobban jár, ha az utat figyeli, minthogy a pedálokkal bűvészkedjen ha kell, ha a nem...

2014. szept. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Beviz Elek ***** válasza:
90%

Szerintem nnem nagy művészet az utat is figyelni és váltani/pedálokat kezelni egyszerre.


Én rendszeresen használok motorféket, dinamikusan, de előre gondolkozva vezetek. Az autót kopott kuplunggal vettem 20ezer km-rel ezelőtt, túl nagy gázzal indulva csúszik, de mivel nem a váltogatástól megy tönkre, ráér 1-2 év múlva kicserélni.

Ha vigyázni akarsz a kuplungra, akkor ne bőgesd és ne csúsztasd sokáig elindulásnál.

Váltó: néha olajat kell cserélni és semmi baja sem lesz.


Körforgalom: függ a körforgalom átmérőjétől, sávok számától, forgalom nagyságától.


Ha méretes a körforgalom, lehet benne haladni (60-80), akkor előre kinézem a helyet, gázzal/fékkel/motorfékkel korrigálom a tökéletes érkezésre, majd 4.-5. sebességben átmegyek rajta.

Ha kisebb körforgalomról beszélünk, akkor visszaváltogatok, kiszámolom hogy mikor kell megérkezni hogy ne kelljen megállni, majd átmegyek rajta.

Ha meg kell állni, akkor fék+motorfék. Lehetőség szerint megpróbálom úgy, hogy teljesen ne kelljen megállni, tudjak lassan gurulni, majd ha lesz egy kis lyuk, akkor csak gázt neki.

2014. szept. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 szántóvető ***** válasza:
54%

8-as: mi értelme a visszaváltogatásnak?csak nem a féken akarsz spórolni?(a kuplungkinyomó csapágy kopik konkrétan)

mert többet kell "dolgozni" szerintem kényelmetlen,legalábbis az értelmét nem látom.

2014. szept. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondja szántóvető, teljesen felesleges az egész, hiszen ha 5-ben kigurul 50-ig, majd akkor kezd fékezni, akkor a fékbetétek élettartama szinte semmivel sem rövidül. Ja és a fogyasztás sem csökken. Ellenben a drága kuplungot nyüstölöd, hiába mondod az ellenkezőjét.
2014. szept. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!