Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a helyes lekanyarodás rendje?

Mi a helyes lekanyarodás rendje?

Figyelt kérdés

A héten már két szemből leforduló nő is rosszallóan integetett és mutogat a táblára, hogy rosszul fordulok balra. Nem értem miért. Szerintük ugyanis az M3 felé úgy kéne fordulnom az Állatketi körútról, hogy megkerülöm a majomszigetet...


[link]


20 éves rutinnal a hátam mögött szerintem meg a kikerülési irány tábla mivel balra le és jobbra le mutat, ez azt jelenti, hogy balra fordulásnál a sziget előtt kell elfordulnom, így a szemből kanyarodó előttem fordul le, nem egymást kerülgetjük. Változott a KRESZ ebben a témában?



2015. aug. 1. 18:55
 1/4 belapus ***** válasza:

Szerintem neked van igazad..

"13§

b) „Kikerülési irány” (20-22. ábra); a tábla azt jelzi, hogy a táblát - illetőleg azt az akadályt vagy egyéb tárgyat, amelyen a táblát elhelyezték - a táblán levő nyíl által jelzett irányban kell kikerülni;"

2015. aug. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Egyértelműen te csinálod jól. A jobbra lefele nyíl, az egyenesen haladóknak jelzi a kikerülési irányt. Nézd meg a Kós Károlyról jobbról érkezőknek, csak jobbra lefelé nyil mutatja a kikerülést, mert balra kanyarodni tilos.
2015. aug. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, én is így gondoltam. Ha arra mentek vigyázzatok, mert 10 esetből 6-szor valamelyik oldalon elrontják, abból a fele még mutogat is. Csak nincs lehetőség elmagyarázni nekik és holnap is mutogatni fognak. :(
2015. aug. 1. 20:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt megértem, hogy egyeseknek nem világos, mert (legalábbis szerintem) kicsit előrébb van a tábla meg a sziget mint logikus lenne: [link]
2015. aug. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!