Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » M5 - M7 autópályán kell...

Jani350 kérdése:

M5 - M7 autópályán kell megtennem 220 km-t egy 30 éves kisteherautóval, aminek 70 az utazótempója. Szerintetek mennyire balesetveszélyes ez?

Figyelt kérdés

#balesetveszély #lassú #autóapálya #utazótempó
2015. nov. 10. 11:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Semennyire, én egy VW T3-mal szoktam járni az autópályán 70-80 körül, néha értetlenül néznek, esetleg beintenek, és kész. Nem kell velük foglalkozni. Kamionok is meg szoktak előzni, villantással jelzem, ha már visszatérhetnek a külső sávba, mindig megköszönik. Szerintem olyan 10-12 ezer kilométert megtettem már így az elmúlt 3-4 évben, baleset nélkül.
2015. nov. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ha tudsz vezetni, akkor semennyire nem veszélyes. Ha nem tudsz vezetni, akkor meg úgyis mindenben ön- és közveszélyes vagy.
2015. nov. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

miért lenne balesetveszélyes.? ha fel tud menni az érdi emelkedőn, akkor már nyerő versenyző vagy..

ha van rajta érvényes műszaki, akkor csak told a gázt, oszt jónapot.

2015. nov. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Mellékút nem pálya?


Én Pannoniával közlekedtem az M1-en, ugye 80-90 között, nehogy túlmelegedjen. A kamionok dudáltak és előztek, nem volt egy szívet melengető érzés. Szóval úgy 2 km után takarodtam ki a leállósávra és ott haladtam folyamatosan a tükröt is figyelve, nehogy valaki letaroljon. Aztán kb. 11-12 km után elegem lett belőle és lehajtottam.

2015. nov. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

"A kamionok dudáltak és előztek, nem volt egy szívet melengető érzés."

Ha félsz vezetés közben, akkor inkább ne ülj motorra.


"Szóval úgy 2 km után takarodtam ki a leállósávra és ott haladtam folyamatosan"

Na az veszélyes. Ott ugyanis senki nem számít rád...

2015. nov. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
70-nel tök felesleges felmenni a pályára, bár szabályos. De ha kérhetlek, 22-6 óra között menj, hiszen csak ekkor tudnak szabályosan megelőzni a kamionok a 2x2 sávos szakaszokon.
2015. nov. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Beviz Elek ***** válasza:

#5

1. Ez nem a félelemről szól. A kamion 90et tud menni (80 szabályos pályán), és km-re kapják a fizetést, tehát haladni szeretnének. 06-22 között tilos előzniük autópályán, de 90 helyett senki nem szeret/fog 70-nel menni mert valaki:

A: nem képes jobban nyomni a gázt/ráér

B: ipari hulladékkal felmegy a pályára

Ez feszültséget okoz, hiszen büntetést vonhat maga után. Legszívesebben mindegyik feltolná a szalagkorlátra.


2. Veszélyes 70-nel a leállósávban közlekedni mert senki nem gondolna erre? 70-nel valószínűleg nem fog jobbról előzni, csak nem lepi meg onnan a többi autóst. Aki hátulról érkezik, az pedig időben látja az ott közlekedő járművet.


Legalább gondold át mielőtt valamit leírsz!


Kérdező: én egy ilyen ipari hulladékkal a lakott területről sem jönnék ki. Teljesen mindegy hogy merre mész, mindenképp feltartod az autósokat, én pedig senkit nem szeretek feltartani. Előbb szedném darabokra és vinném el a kocsit talicskában, az árut pedig a hátamon.

2015. nov. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
41%

Kedves Elek!


Tisztában vagyok a kamionosok lelki világával. Sőt, azzal is, hogy rajtuk kívül még csomóan (az Audisok, a Béemvések, a Kavaszakisok, a Gixxeresek) szívesen letolnának mindenkit, aki náluk lassabban halad. Ezek szerint te is.


Tetszik vagy nem, akár ipari hulladékot vezetek, akár ráérek, teljesen szabályosan közlekedek 70-80-nal az autópályán, és magasról teszek arra, hogy neked ez elnyeri-e a tetszésedet. És attól, hogy ledudálsz, a seggembe tolod a hűtőmaszkot vagy villogtatod a reflektorodat, nem fogod a vérnyomásomat megemelni, legfeljebb a sajátodat. Az pedig nem az én bajom.


Másik: leállósáv. Ugyanazért veszélyes ott haladni hetvennel, amiért ötvennel, hússzal, vagy épp állni. Mert nem számítanak rád. Azt hiszed, aki hátulról érkezik, lát? akkor is, ha az épp általad említett kamoionos mögül ugrik ki a leállósávba? Mondjuk mert balról nem tud előzni a hülyegyerek, és gondolja jobbról elhúz a kamion mellett? Bumm, három halott.


A leállósávban tartózkodni tilos, ha mégis ott vagy, önmagában veszélyhelyzetet teremtesz. Ellentétben azzal, ha lassan haladsz a pályán.


Elhiszem, hogy számodra csak az az ember, aki minimum 150-nel tolja az autobahnon, a többiek pedig takarodjanak a csipába, azonban az élet nem ilyen egyszerű. És tetszik vagy nem, TE vagy a veszélyforrás az arroganciáddal és az állandó letolási kényszereddel, nem a szabályosan lassan haladó.


Mondom mindezt úgy, hogy nem szeretek lassan haladni - de tudok.

2015. nov. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Beviz Elek ***** válasza:

Nem szoktam hosszútávon 150et menni, max 3-4 km egyhuzamban. A kocsim 110-120 környékén fogyaszt jól, 120 a megszokott tempóm. A különbség az, hogy nem szeretek másokat feltartani, tehát jogom lenne 120szal végigelőzni a sort a pályán, de nem teszem abban az esetben ha valaki jobban haladna. Van 3 (azaz három) tükör a személyautómon amit használok is. Amikor meglátom hogy a Béjemvé, Audi és társai közelednek, akkor megnézem hogy hol tudom elengedni őket fölösleges fékezés nélkül, a távolságokból és sebességkülönbségekből kiszámolom hogy gázt adjak/elvegyek, így elengedem őket és 120szal folytatom az utamat. Őket nem tartottam fel, én meg nyugodtan tarthatom a kis tempómat. Gondolom ezért lehet, hogy miattam sosem előznek leállósávon, engem sosem dudálnak, villognak és tolnak le, nem előznek jobbról stb.


Lehet valami szabályos, de attól még parasztság. Ilyen pl feltartani valakit egy ipari hulladékkal.


Az indokolatlanul lassan haladókat és másokat feltartókat viszont nem ártana büntetni

2015. nov. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Honnan utaznál és hova? Én nem mennék fel a helyedben pályára, elmennék a főutakon, megspórolnád a 3000-res matricát is.
2015. nov. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!