Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire balesetveszélyes...

Mennyire balesetveszélyes féklámpa nélkül közlekedni, és a rendőr hogy szankcionálja?

Figyelt kérdés

Tegnap szólt a mögöttem lévő autós,hogy nem működik a féklámpám, itthon meg is próbáltam megcsinálni, de nem sikerült, nem a biztosítékkal van a gond.

Viszont én 80-kmre hordom szerelőhöz, és amíg tegnap hazaértem a dugóban is láttam,hogy a mögöttem lévő nagyon fintorog, biztosan a féklámpám hiánya nem tetszett neki.

Nem tudok mit csinálni, közelebbi szerelőhöz nem viszem, ennek több oka is van, de valamit kéne csinálni.


2015. máj. 23. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Féklámpa nélkül veszélyes és tilos közlekedni. A rendőr kisebb baj, ha belédrongyol egy kamion, az nagyobb.
2015. máj. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én ezt értem, de el kell jutni a szerelőhöz.

Egyébként meg aki annyira nem érzékeli az előtte haladó lassulását,hogy belerongyol az miért vezet?Motorfékkel is fékezhetnék akkor se látja, de az nem ok arra,hogy belém jöjjön.

2015. máj. 23. 17:49
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt persze elhiszem,hogy rohadtul idegesítő lehet, de annyira nem kell túldramatizálni,hogy belémronmgyolnak.
2015. máj. 23. 17:49
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

A motorfék nem hirtelen lassít. Majd ha valaki beléd megy hátulról és te leszel a hibás, akkor megérted. Főleg, hogy mellé még meg is büntetnek.


Nem az a gond, hogy anélkül közlekedsz (vagyis gond persze), hanem az a fő baj, hogy még neked áll feljebb, hogy ez másoknak nem tetszik.


Ennyi erővel nem kell a tolatólámpa se, mert észre lehet venni, hogy tolat az ember, nem kell az index se, nem kellenek a fényszórók se...

2015. máj. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1. De motorfékkel nem fékezel akkorát. Illetve ha igen akkor nem akarsz jót az autódnak.


2. Sok paraszt nem tartja a féktávot. Sokszor, pl lámpánál induláskor leginkább senki. Az elötted levö hirtelen fékez. Neked is hirtelen kell, az utánad levönek nem lesz ideje megállni. Fizetni te fogsz, mert ö azonnal mondani fogja a rendörnek hogy nem volt féklámpa. Ha lett volna akkor viszont ö szívja meg, mert nem tartotta a féktávolságot.


3. Lehet próbálni megfontoltan óvatosan menni, de semmi nem garantálja hogy a 80 km alatt nem adódik szitu, amikor satuznod kell.

2015. máj. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Shai-Hulud ***** válasza:

Ráadásul a féklámpa megléte annyira lényeges, hogy ez nem olyan "majd megjavíttatom, ha eljutok a szerelőhöz" fajta dolog, hanem a KRESZ szerint:


"56. § Műszaki hiba

(1) A vezető köteles a járművet - lehetőleg olyan helyen, ahol a forgalmat nem akadályozza - haladéktalanul megállítani, ha a jármű olyan hibáját észleli, amely balesethez vezethet, különösen ha elromlott a jármű

a) kormányszerkezete,

b) üzemi fékberendezése,

c) összes féklámpája,"

...stb.


Vagyis olyan jármű, amelyiknek nem világít a féklámpája (egyik sem) az NEM VEHET RÉSZT A FORGALOMBAN.

Ha ezt egy rendős észreveszi, bevonhatja a forgalmidat, és még egy jókora bírságot is kaphatsz.

(Teljesen jogosan.)

2015. máj. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Vidd el szerelőhöz...pont úton vagy, oszt jónapot.

Annyi más hibával is közlekednek, hogy majdnem mindegy.

egy féklámpa hiba az semmi ahhoz képest, hogy előző napi vizsgája van, és másnap úgy füstöl a dízel kisbusza, alig látni mögötte..

Rohadó kaszni, sima téligumi, felhordó-vakító egyetlen tompított..


úgyhogy mindegy...Te legalább rajta vagy..

2015. máj. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A rendőr azzal honorálja, hogy a helyszínen elveszi a forgalmit és felszállít a buszra... A kocsi meg tréler.
2015. máj. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Mennyire balesetveszélyes?"

Nagyon.


"a rendőr hogy szankcionálja?"

Helyszínen forgalmi elvesz, autó lezár, műszaki felülvizsgálatra beutal.

2015. máj. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
94%

"Egyébként meg aki annyira nem érzékeli az előtte haladó lassulását,hogy belerongyol az miért vezet?"


Dögölj meg, és akkor még finom voltam!


Mondjuk nekem van kamerám, így simán be tudom bizonyítani, hogy nem én voltam a hülye ha beléd megyek hátulról.


"de nem sikerült, nem a biztosítékkal van a gond."


Esetleg cserélhetnél izzót is, de akár a féklámpa kapcsolót se nehéz leellenőrizni!


A közeli szerelőt meg fizesd ki legközelebb, és akkor nem lesz ciki odamenni. Persze 80 km-en belül fogadok, hogy van legalább 5 autóvillamossági szerelő! (Tudod, ők foglalkoznak az autók elektromos rendszereivel...)

2015. máj. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!