Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti mit csinálnátok egy ilyen...

Ti mit csinálnátok egy ilyen sofőrrel ha lenne rá jogkörötök?

Figyelt kérdés

Van a városunkban egy fehér Ford Mondeo (2010 körüli, nem a legújabb,de új)

Eddig négyszer láttam "akció" közben.

Első alaklom: piros lámpánál megáll (ez meglepő) a mögötte érkező autós kiszáll, erre a Fordos is kipattan és ökölbe tartott kézzel rohan a másik autós felé,hogy "szálljál vissza szálljál vissza mert szétb*szom a fejed te köcsög" (szó szerint idéztem, elnézést kérek)

Egy 190 cm magas, valóban kigyúrt, kopasz férfi a sofőr (hiába nagyon tipikus,nem arról van szó,hogy nem tudtam jobbat kitalálni, de tényleg ilyen az ember)

Második alkalom:

A folyamatos szembe forgalom ellenére elkezd előzni (tempóval jött, nem is lassított) a szemből jövő meg már jött volna az én sávomba ha ezt az idiótát nem engedem magam elé. (az esetről belsőkamerás videóm van)

Harmadik eset: szimplán közel 100-as tempóval elhúz a városban.

Negyedik eset: vasúti sorompó zárva, elhalad egy vonat, ő jön, sor kielőz, a lámpa piros, le van szarva, be a másik vonat elé, az kürtöl az ember még időben átér.


Ebből 2 eset az én városomban, és 2 a szomszéd városban.Már a rendszáma betű részét megjegyeztem, de szerintem más fehér Mondeo nincs is a környéken, szóval szerintem abba nem érdemes belekezdeni,hogy lehetett egy másik Mondeo is, mert nem.


Nincs rá jogköröm, és nem is mernék odaállni ennek a tagnak, de szerintem ez minden határon túlmegy amit művel.Mindenki követ el szabálytalanságot, de ez egy állat...komolyan!


2015. nov. 23. 21:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Ezidáig még egyszer sem láttam szabályosan közlekedni a tagot.
2015. nov. 23. 21:10
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a rendőrségen simán lehet szólni a rendőröknek, hogy figyeljék azt a kocsit, mert ez meg az. Elmondod nekik a rendszámot, a kocsi adatait, aztán előbb-utóbb találkoznak vele, akár akció közben is.
2015. nov. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 SándorÚr ***** válasza:
rendszám töredék meg elmesélés alapján a rendőrök nem kezdenek nyomozni. De ha van 1-2 frankó videód tiszta rendszámmal akkor annak alapján eljárást tudnak indítani közúti veszélyeztetés miatt
2015. nov. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Biztos,hogy nem jelentem fel még videóval sem.

Ez egy gátlástalan állat...

2015. nov. 24. 14:30
 5/7 SándorÚr ***** válasza:
jó, akkor azt mondd meg, hogy melyik város. Nekem pl van egy egy 16éves kocsim, és rohadtúl nem érdekel ha összerik....
2015. nov. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
nem a te sávod, hanem köztulajdon
2015. nov. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha van kamerafelvétel fel lehet jelenteni közúti veszélyeztetésért. Ha nincs,akkor elmondás alapján is lehet feljelentést tenni,de ezer százalék hogy mindent tagadni fog.

Másik megoldás: megvereted magad vele, aztán feljelented testi sértésért,és kap egy felfüggesztettet. Utána már lehet ingerelni,mert ha még egyet balhézik mehet a sittre :D

2015. nov. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!