Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpárost megbüntetheti a...

Kerékpárost megbüntetheti a rendőr/közterületes, ha az nem a kerékpársávban halad?

Figyelt kérdés

Az út túloldalán volt dolgunk, nem ahol a kerékpársáv van. Az úton, majd a járdán haladtunk. Megállított a rendőr és egy közterületes feljelentéssel fenyegetőztek. Létezik egyáltalán ilyen? :-o

Persze beleakartak kötni mindenfélébe. Megnézték van-e lámpánk, macskaszem... Neheztelték, hogy nincs csengőnk a kerékpárokon. Minden más megvolt. Bár felcsillant a szemük, mikor meglátták, hogy a kormányon lévő elemlámpatartó konzol üres...nem vették észre, hogy van egy mini lámpa is a kormányon. (2x3 centis). :-)

Ezekkel foglalkoznak, miközben mások milliárdokat lopnak! Menjenek a búsba!



2015. dec. 8. 11:08
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
55%
Járdán néhány kivételtől eltekintve tilos bringázni, nincs mit ragozni.
2015. dec. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 kovpet ***** válasza:
citromost: ez igaz, de ha annak a néhány kivétel egyikének megfelelsz, akkor nem tilos. Ha ilyenkor zebrához érsz, akkor legálisan vagy ott. Ilyen helyzetről beszélünk most, nem a nyilvánvaló szabálysértésekről. Abból amúgy is van elég, ez most egy kvázi elméleti vita.
2015. dec. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:

Hűha! Micsoda lavinát okoztam itt! :-o


Ami engem érint a vitában:

Tudtam, hogy valaki, kifogja ragadni ezt a rosszul megfogalmazott mondatomat:

"A KRESZ-t betartom, ha van rá mód."

Mindig betartom a KRESZ-t autóval. (én vagyok az a típus, akinek sem idege, sem pénze nincs megszegni a szabályokat) Kerékpárral pedig, mint az átlagemberek, ameddig be lehet, be szoktam tartani.


Én nem vagyok jogász, átlagos emberként kerekezek a vasparipán. "Born to Be Wild" :-)

Mit mond a jogszabály arra, mennyire kell ismernie a kerékpárosokra vonatkozó KRESZ-t az átlagembernek? Mivel nincs semmilyen jogosítványhoz, oktatáshoz, bármihez rendelve a kerékpározás lehetősége, gondolom, védekezhet a kerékpáros evvel. (?)


Szüleim vidékre költöztek, miután nyugdíjasok lettek. Ott szinte mindenki kerékpárral közlekedik. Szerintetek, hányan ismerik a kerékpárosokra vonatkozó KRESZ-t?

Van egy szomszéd bácsi, közel 100 éves és még mindig teker. Kíváncsi lennék, mennyire lehet számon kérni rajta a kreszt? :-)


Még annyit megjegyeznék: A fővárosban is csak néhol vannak kerékpárutak. Én próbálok a jogsiból átültetni ezeken a helyeken némi KRESZ-ismeretet, de óhatatlanul megszegem néha. Ha minden esetben tolnám a kerékpárt a járdán, és kizárólag kerékpárúton mennék, akkor sokszor lassabban érnék célba kerékpárral, mint gyalog.

(Mikor kisfiamért megyek az iskolába csak félútig van kerékpársáv, utána a forgalom szemben jön, tehát a járdán megyek (jó széles). Ha tolnám, nem lenne értelme kerékpárral menni. Visszafelé ő nem mehet az úton, mert még kicsi hozzá, én pedig elméletileg nem mehetek a járdán. De egyedül nem lehet közlekednie egy kisiskolásnak szülő felügyelet nélkül. Akkor, most, mi a jó megoldás??? Egyedül megy a gyerek a járdán a szülő pedig az úton, ill. az úton kijelölt kerékpársávban? (kettőjük között pedig a parkoló autók, a buszsáv, azaz esély nincs rá, hogy a szülő megfelelően figyelni tudjon a gyerekre)

....Tudom, én vagyok a hülye. Megoldás, menjünk gyalog vagy BKV-val. :-( ...illetve toljuk a kerékpárokat... :-(

Veszek egy felnőtt rollert!!! (és kap.kbe a hülye szabályokat)

2015. dec. 10. 20:01
 44/46 A kérdező kommentje:

Még annyit:

Itt olvastam a büntetési tételeket:

[link]


És itt:

[link]

2015. dec. 10. 20:02
 45/46 Alex Fly ***** válasza:
100%

"Mit mond a jogszabály arra, mennyire kell ismernie a kerékpárosokra vonatkozó KRESZ-t az átlagembernek? "


Parancsolj, a pontos válasz:


1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól


3. § (1) Aki a közúti közlekedésben részt vesz, köteles

a) a közúti forgalomra, valamint a közútnak és környezetének a védelmére vonatkozó jogszabályi rendelkezéseket megtartani;...


"Mivel nincs semmilyen jogosítványhoz, oktatáshoz, bármihez rendelve a kerékpározás lehetősége, gondolom, védekezhet a kerékpáros evvel."

Ezek szerint nem. Az, hogy nem kell vizsgán számot adnia róla, még kötelessége ismernie a rá vonatkozó szabályokat.

2015. dec. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

Nagyon ajánlom figyelmedbe! [link]


Többször Olvassad át! Ne hozz szégyent a kerékpárosok társaidra!

2016. márc. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!