Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kettős balesetet okoztam...

Kettős balesetet okoztam jogosítvány nélkül két súlyos sérülttel. Milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

2015. dec. 20. 11:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ajaj...ezt itt nem lehet még saccolni sem. Ugyanis a két súlyos sérült az nem játék, azoknak kell először felgyógyulniuk. Imádkozz, hogy ez megtörténjen, és ne legyen maradandó sérülésük.

Persze a legszimpatikusabb ebben az esetben, ha meglátogatod a sérülteket..kivéve, ha marhára nem akarnak látni..


A többit a helyzet ismeretében a vizsgáló fogja eldönteni, illetve a bíró..hosszú forró télre(is)számíts..


mégegyszer: a sérültekkel törődj, a többi sokadlagos.

2015. dec. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mikor várható ítélet?
2015. dec. 20. 11:45
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de ebből még akár letöltendő is kinézhet.

Jól mondja az első, menj látogasd meg a sérülteket, próbálj segíteni nekik, esetleg a kárenyhítésben is közreműködhetsz.

Ezek később mind enyhítő körülmények lehetnek a büntetés megállapításakor.


Jogerős ítélet sok mindentől függ. (fellebbezések, szakértői vizsgálatok, külön indított magánvádas eljárások, stb...) Lehet egy éven belül is, de elhúzható 5-6 évig is.

El nem évül...

2015. dec. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%
Pár hónap alatt megvan az ítélet és néhány évnél nem lesz több a letöltendő szóval nyugi.
2015. dec. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Tomcatters ***** válasza:
100%
Ne haragudj,h ezt írom, de én az ilyeneket lecsuknám a f...ba ,h legyen idejük elmélkedni ....
2015. dec. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
20%
Nem kapsz letöltendőt. Maximum felfüggesztettet.
2015. dec. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván sok dologtól függ. Pl az se mind1, hogy okoztad a balesetet. Pl megcsúszott a kocsi egy kanyarban, vagy szabálytalan sávváltás, szabálytalan előzés...


Ezt azért mondom, mert biztos, hogy nem ugyanúgy fog a bíró tolla, ha nem extra szabálytalanság miatt okoztad a balesetet.

2015. dec. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Szabálytalan kanyarodás a szemből növö belém csapódott mögöttem lévő emiatt meg hátulról szintén
2015. dec. 20. 14:17
 9/17 anonim ***** válasza:
31%
Ha jogsid van akkor is benézhetted volna mint ahogy be is nézik naponta.. Szóval nem kell hóhérra meg börtönévekre számítani. Amúgy jogsid még nincs vagy elvették és azért nincs? Mert utobbi rosszabb.
2015. dec. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha te okoztad a balesetet akkor lehet eltiltanak akár 5évre is.


Ha te csak vétkes vagy de kiderült nincs jogsid akkor az enyhítő.


Nekem féktávon belül jöttek ki balról földútról még 2003ban, forgalmi vizsga előtt 1héttel.

biztosító fizetett és 20eft volt a rendőrségi birság, mert határozat meghozatala előtt átfaxoltam nekik az igazolást a sikeres forgalmi vizsgáról.

Rendőrnek elmondtam, hogy tudom szabálytalan de már 21év előtt is 100Le feletti sportmotorokkal jártam még ha felelőtlen is és eddig minden balesetet elkerültem, stb.

Mondta nyugodjak meg ha sikeres lesz a vizsgám akkor nem vonják be a friss jogsit csak pénzbírság lesz és akkor végre legálisan mehetek :)

Az illető is 20eFt birságot kapott aki meg a balesetet okozta, de neki volt jogsi.

2015. dec. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!