Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kettős balesetet okoztam...

Kettős balesetet okoztam jogosítvány nélkül két súlyos sérülttel. Milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

2015. dec. 20. 11:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Btk.235.paragrafus szerint maradandó fogyatékosság okozása esetén 3 évIG terjedő, más esetben 1 évIG terjedő szabadságvesztés büntetés szabHATó ki. (Halálos balesetekre vannak minimumtételek is.)
2015. dec. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szerintem börtön büntetést fogsz kapni, de felfüggesztetett. Valószínű egy időre a jogosítvány megszerzésétől is eltiltanak + kinéz egy jó kis pénzbírság. Ez az eset az erkölcsi bizonyítványodba is bekerül ami hátrányt jelenthet később a munkaerőpiacon való elhelyezkedésben.
2015. dec. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Nagyfater ***** válasza:

Az ilyesmiért keményen odavágnak - és joggal... Sok függ az ügyésztől, akik között bizony vannak "vérengzők" szép számmal. Ráadásul a biztosítótól is kinéz egy szép nagy kártérítési összeg. Mert ők kifizetik ugyan a sérülteknek a kötelező alapján a kárt, de mivel jogsi nélkül vezettél, azaz _tudatosan_ megszegted a KRESZ-t, be fogják hajtani rajtad.


Gyűjtsd az enyhítő körülményeket, ahogy fentebb ajánlották: látogasd meg a sérülteket, segíts nekik, amiben csak tudsz, de ezzel együtt készülj fel a kemény büntetésre. És tanulj az esetből!

2015. dec. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Beatrix555 válasza:
Ha nem múltál el 18 éves, akkor nem kapsz büntetést. Ha elmúltál 18, akkor kapsz büntetést, de igen nagy valószínűséggel felfüggesztett büntetést, azaz nem kell börtönbe menned, csak ha ismét elkövetsz hasonló cselekményt. Nagyon sok mindentől függ, hogy mekkora lehet a büntetésed. ( sérültek állapota, az elkövetés körülményei, a te személyes körülményeid, felróhatóság mértéke, pl alkoholos állapotban vezettél-e, vagy kábítószer illetve más bódító anyag hatása alatt, - az hogy nincs jogsid de vezettél, az mindenképp súlyosbító körülmény, de mint már előttem is írták az enyhítőeket is figyelembe veszik, ha van ilyen, ezt az ügyvéd segít kideríteni ha van enyhítő körülmény számodra, stb stb) Keress fel egy ügyvédet, ő a konkrét tények ismeretében pontosabb határokat, illetve várható büntetést tud mondani. ( amúgy a büntetőeljárásban ha kéred hivatalból kirendelnek melléd egyet, még akkor is kirendelik, ha úgy nyilatkozol, hogy nincs pénzed hogy fizesd jelenleg az ügyvédet)
2015. dec. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Joe.38 ***** válasza:

Vér3s szájú ügyész sajnos nem.kese. Hisz doktoria után mehetett vona védőnek. De ő vádló lett. Alapból imád bántani. Elvezi. Nem ismerjük a teljes részleteket. De sajnos a szimpátia 8s számít. Bizony ez nem úgy van hogy egy bizoklit ellop egy ember akkor egy év sitt. Ha ellop egy kasik annak is egy. Ha minden adqt egyezne se. A sok fellebezés is ezért van. Én nem követtem el.ilyeneket. Átvertek és ( épitőipar ) nem fizettek. Sok évre rá még is tőlem akartak pénzt. Na bíroságon kopasz felnőtt férfiként elmondtam ez nonszensz és kutya komédiq. Bizony szembe egy férfi utqló nő volt. Hát nem igazán tolerqlta a szokimondásom , ha igazam is volt. Vannak jogszabályok ellened éw mellet4ed. Mivel én nem voltam alázatos ha nem pont hogy kimodtam baromság az egész bizony a mellettem felsorakoztatott érveket úgy söpörte le mint ha el se hangzottak volna. A kirendelt védő keg annyit ér mint halottnak a csók. No ezért is mondtam tárgyaláson kutya komédia. Egy szot se szólt még qnnyit se higy " kérem védencem felmentését vagy enyhítését " . Semmit

De tényleg

Biró megadta a szót kirendelt védőmnek - kíván szólni ? Nem - volt a válasz

Az egész tárgyaláson én voltam aki beszélt. Se felkészülésbe se a folyosón , se utána semmikor. Felv3szi az óránként 5000 et és kész. Persze ez kevés pénz és tudnod kell , hogy kötelezö neki megjelenni..De senki nem.kényszeríti , hogy egy szót is szóljon. No ezért is neveztem kutya komédiának hisz elmondhatja a hatolom ő igen ő aztán biztosìtotta a védelemhez való iogod is. Kifelé tárgyaláson megkérdeztem a kirendelt védőm nem.kéne konzultálnunk ? Mit gondolsz mit mondott ? Bizony azt mondta nem. Ennyi. No akkor biztosították e a kirendelt védőt ? Nagy kérdés ott volt de qnnyit ért mint ha ott se lett volna. Te tudtad hogy ezeket a kötelező kirendeléseket évi 20000 forinttal.kegválthatja ? Én se tudtam. Ergó a pénz éhes és fiatal vállalja el. No annyit is tud. Kezdők azaz semmitapasztalat. Vagy nyugdíjas akit nem hat meg a nyomorod. Bízok benne szerencséd lesz azaz felüggesztettet kapsz de sajnos sok pénzbüntetét is akit NAV keményen behajt eleted végéig le nem.szállnak rólad. Sok az milliók. Autók kár értéke , ember ápolás Sajnos sehol nem tanítják bizony ma kemény az a helyzet amikor bíró elé kell állj. És ma ez főleg a férfiaknál.szinte elkerülhetetlen. Sok a bírónő úgy 90 % . No azok férj nélkül.élnek. Hisz melyik az a férfi aki egy okoskodó nagypofájú egy rántottát kegsütni se képes de havi 400000 el megfizetett nővel akarna élni. Ergó birónők , ügyésznők úgy utálják a férfiakat mint a büdös szart. Imádkozz ! Valószínű felfüggesztettet kapsz meg ismétlem.sok pénz hüntit. Bizony az is kemény lesz mire kiköhögöd. Hisz aki ma munkából él mondjuk 2 millát sok sok év alatt tud. Mivel élni is kell valamiből. Havi 100 ezres átlagból ez komoly teher.

2015. dec. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Sok mindentől függ! Ha előtte alkoholt fogyasztottál súlyos büntetés néz ki! Egyébként mi volt a baleset oka? Elsőbbség adás elmulasztása, v. gyorshajtás, előzési szabálytalanság, stb. Ezek a legsúlyosabb szebálysértések..
2015. dec. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Na, mit mondtak, mikor szabadulsz? Sitten megcsinaltak?
2016. ápr. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!