Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szeretnénk családilag kirándul...

Szeretnénk családilag kirándulni. Adott egy 7személyes platós teherautó, elől hátul biztonsági ővvel. Ha előre kötöm be a gyerekülést, megbüntet a rendőr? Mennyire szabályos ez? Vagy csak hátul ülhet a lurkó?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 22:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az első ülésen csak menetiránynak háttal lehet gyerekülést bekötni
2010. márc. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mekkora a gyerek? Hány centi, hány kiló?
2010. márc. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az első ülésen csak menetiránynak háttal lehet gyerekülést bekötni ---- NEM!!!! Ez hülyeség!!!

>>> Gyerekülést is lehet rakni előre, csak az a megkötés, hogyha van légzsák, akkor nem szabad háttal. Egyébként OK!

2010. márc. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Jobba tenéd ha elolvasnád a hatályos kreszt, met IGEN, CSAK MENETIRÁNNYAL ELLENTÉTESEN LEHET gyerekülést előre beszerelni kikapcsolt légzsáknál, vagy ha nincs légzsák!!!


De idemásolom ,a kérdező miatt, te meg oszd az eszetlenségedet másoknak!!


Az első üléshez - a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban - a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták. A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermeket a gyermekbiztonsági rendszerhez tartozó hevederekkel (pántokkal) is rögzíteni kell.

2010. márc. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igy igaz, nem lehet elől gyerekülés, csak háttal a menetiránynak.


_rendőr-

2010. márc. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egy kisteher autóról van szó, nincs benne légzsák azt hiszem. Szerintem hátra fogjuk bekötni, mert fordítva elég bután nézne ki:-). Igazából azért akartuk előre ültetni, mert elég hosszú az út és így elnézelődhetett volna. Tervünk ezennel meghiúsult! Köszi azért mégegyszer!
2010. márc. 25. 12:57
 7/13 A kérdező kommentje:
Egyébként hogy lehet gyerekülést háttal bekötni??? Bébihordót be lehet, én is úgy hordtam a fiamat, de gyerekülést szerintem egy 1 méter magas, 15 kilós gyereknél képtelenség!
2010. márc. 25. 13:00
 8/13 anonim válasza:

161/a. ábra

(7) A gépkocsiban vagy a mopedautóban utazó 150 cm-nél alacsonyabb gyermek - a testsúlyához igazodó kialakítású - gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermekbiztonsági rendszert kialakításától függően a járműnek erre a célra gyárilag kialakított rögzítési pontjaihoz, vagy az üléshez tartozó biztonsági övhöz vagy ennek bekötési pontjaihoz kell csatlakoztatni. A gépkocsi és a mopedautó üléseihez - a vezető ülését kivéve - gyermekbiztonsági rendszer szerelhető be. Az első üléshez - a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban - a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták. A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermeket a gyermekbiztonsági rendszerhez tartozó hevederekkel (pántokkal) is rögzíteni kell.

(8) A gyermeket nem kell gyermekbiztonsági rendszerben rögzíteni:

a) ha a gyermekbiztonsági rendszer beszerelésére a gépkocsi a gyári kialakítása alapján nem alkalmas (az ilyen kialakítású M1, N1, N2 és N3 kategóriájú gépkocsiban a 3 évnél fiatalabb gyermek nem szállítható, illetve a 3. életévét már betöltött és 150 cm-nél kisebb testmagasságú gyermek az első ülésen nem szállítható);

b) ha gépkocsi hátsó ülésén utazik, 3. életévét már betöltötte, legalább 135 cm magas és az üléshez beszerelt biztonsági övvel - testméretéhez igazodóan - biztonságosan rögzíthető;


Itt van a megoldás

2010. márc. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2010. márc. 28. 21:02
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

kedves 03-25 10:31!


Köszönöm szépen a bókot!

Igen elolvastam még 1X, amit írtál, be is másolom még 1X, hogy te is olvasd el még 1X, csak utána bunkózz le másokat!

"Az első üléshez - a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban - a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták."


Ez az én értelmezésemben azt jelenti, hogy:

Háttal csak akkor rakhatod be a gyerekülést, ha nincs légzsák a kocsiban vagy ki lehet kapcsolni, nehogy baleset esetén hátradobja a gyereket.


Menetiránnyal egyezően be lehet rakni, ha nincs légzsák. De sztem ez butaság, Miért lenne akadály a légzsák? Ugyanúgy védi a gyereket is. Mindegy, nem ez a kérdés.

Szóval nyasgem!

2010. ápr. 18. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!