Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mekkora erővel kell nyomni...

Mekkora erővel kell nyomni egy teherautó kuplungot?

Figyelt kérdés

Most vizsgázom C re.

Nem hiszem el hogy olyan kemény legyen a kuplung gyárilag egy teherautón hogy beleizzadjak a vezetésbe.(5 éve furgonozom) Az oktató aszt mondja gyárilag ilyen az Iveco)..

Olyan 40-50 kilóval taposom. 20 perc vezetés után remeg a lábam miközben benyomom vagy nyomva tartom. Sportoltam 4 évig ráadásul terepkerékpároztam (ott azért kell taposni) és 70 kilós vagyok. Alig bírom a kuplungot benyomni ráadásul finoman felengedni alig lehet mert a lábam is beremeg úgy kiveszi az erőt belőlle. Mi baja lehet a kocsinak?? Vagy ez most így tényleg normális?


2011. okt. 8. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Az alap olajrásegítéses kuplung az valamivel keményebb, mint az olaj-levegős. nekünk van mindkettő. Az eurocargo kuplungja jóval keményebb, mint a nyerges eurostaré. Ha haldoklik valamelyik nunkahenger, akkor szokott baromi kemény lenni ( ilyennel már találkoztam, alig bírtam benyomni és 98 kiló vagyok, csere után vajpuha lett).
2011. okt. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Oké...

Akkor itt is ilyesmi lehet...

kösz.. :)

2011. okt. 8. 20:51
 3/10 anonim ***** válasza:
Sokat jártam eurocargo-val és vajpuha a kuplungja. Ott valami gebasz lesz...
2011. okt. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én meg avián tanultam,majd a seregben zilt vezettem(egy fokkal nehezebb,de még használható) azután kraz következett-annak meg olyan erős volt a kuplungja hogy szinte ledobott magáról,háttal és lábbal is be kellett fesziteni a kuplungoláshoz.
2011. okt. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Milyen taktikát ajánlotok?

Mert az a baj én alapból sokat kuplungolok.

De most ez így nem fog menni mert 5 után leszakad a lábam.

Én is próbáltam hátból de olyan rossz szögbe is van a pedál hogy lefelé is meg befelé is taposni kell mint a gép..

Amúgy rájöttem hogy szerintem azért nincs megcsinálva mert a tanuló örül ha nem vezet és az oktatónak több gázolaja megmarad. De a forgalmi vizsgától rettegek.

Szerintem emiatt úgy bukok mint állat. a pályán mire megcsinálom azt a pár feladatot esküszöm szakad rólam és kolegeímról a veríték.

2011. okt. 8. 22:56
 6/10 anonim ***** válasza:

Steyr- en tanultam, annak is kőkemény volt a kuplungja, na meg a fék! Küzdeni kellett vele. Végén úgy oldottam meg, hogy lámpánál ( emelkedőn ) rögzítőfékkel indultam. Amíg nem vált a lámpa legalább pihentem egy kicsit.

Volt, hogy Iveco- val is mentünk, de 100 szor könnyebb volt vezetni, pedálok kb. olyan érzékeny reagáltak mint egy személyautónál.

Szerintem a gépetekkel valami gubanc van.

2011. okt. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Próbálj meg csak akkor kuplungotlni, amikor szükséges, vagy szólj az oktatónak, hogy cisnáltassa meg azt a sz@rt. Más ötletem sajnos nincs :(
2011. okt. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az oktató szerint (így normális)!! Sz@rik rá...

ha nem próbáltam volna ki már pár teherautót éehet elhinném de akkor más pályán gondolkodnék. Kinevettek de lerajtoltam a rutinpályát és összeszámoltam hány kuplungot kell taposni hogy beosszam az erőm. tegnap lefullasztottam egy 6000ccm es ivecot mert esküszöm nem volt erőm kuplungolno hogy kivegyem üresbe. :( (Ilyen 7 éve nem fodult elő velem)

Arra gondoltam hogy ha pirosat kapok kiveszem üresbe és elgurulok a lámpáig ,mert addig se kell nyomva tartani. De úgy emlékszek ez nem szabályos.... Szerintem nem bírom ki a forgalmi vizsga idelyét erővel. a rutinon 5 feladat után nem birok a feladatra koncentrálni mert már remeg a bal lábam. A fék meg a másik véglet az meg olyan puha mint a vaj.. szóval bal láb tapos 50 kilót jobb láb meg pillekönnyű légféket kezel. Én róllam meg szakad a víz.. És halál komolyan nem túlzok rá! Mondták a többiek hogy nagyon kemény a kuplung de azért gáz szerintem ha 50 kilót be kell nyomkodni 400 x egymás után. egy idő után már nem bírom oldani a motort. És rettenetesen félek a vizsgától így.

2011. okt. 9. 11:52
 9/10 anonim ***** válasza:

egyszer engem is elküldetek ,hogy vizsgáztassak le 1 EuroCargót na annak is dög nehéz volt a kuplungja lexivesebben a baltát bele vágtam volna,

IFÁ-t könnyebb volt vezetni...

2011. okt. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyire gáz, miért nem választasz másik teherautót amin vezethetsz? Vagy gyúrjál (lábra) még...az a 70kg-d nem sok. Kamionosok között nem sok 70 kg-s van.
2011. okt. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!