Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Fix traffipax előtt miért...

Fix traffipax előtt miért mennek egyesek (inkább a többség) 60-nal 80 helyett, utána meg 100-zal? Nem lenne egyszerűbb csak végig betartani? A 80-at?

Figyelt kérdés

2016. jan. 11. 21:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Az bonyolult. Ugyanúgy, mint amikor 70-es táblánál meglátják a trafizó hatóságot és mindenki 40-nel veret a következő 1 km-en...

Ezek vagy simán gyökerek, vagy azt sem tudják merre vannak arccal és hol mennyi a limit..

2016. jan. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Ez a pánik, hogy véletlenül se kapják le őket és véletlenül se csináljanak semmi rosszat. Az embereknek nem biztonságérzetet ad a rendőr jelenléte, hanem pánikot kelt bennük.


Én is szoktam lassítani, a lényeg hogy ne menjek többet mint +15km/óra. Az óra úgyis csal, +10nél pedig nem büntetnek :)

2016. jan. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Igen, ez a pánik és a para. Inkább lassabban mennek, hogy biztosan ne kapják le őket. Vagy mert pl. nem tudja mennyivel lehetne menni az adott útszakaszon, és inkább lelassít.
2016. jan. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Mert az emberek zöme(én is) kerüli a konfliktust...ha nyilvánvaló a hatóság jelenléte akármilyen formában, akkor jobb a békesség.
2016. jan. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

4# Én is kerülöm, azzal hogy betartom, és ügyelek a mögöttem jövőkre is. Sokan mondják hogy a korlátozás csak a felső határ nem kell annyival menni, de még 94-ben egy öreg nagyn megfontolt oktatóm mindig ha esetleg nem vettem észre hogy kiértünk a 30-as zónából, hogy 50 van akkor legalább 45-tel menjek, ne tartsam fel a többieket.


Köszönöm a válaszokat, zöld ment mindekinek

2016. jan. 12. 09:00
 6/19 Beviz Elek ***** válasza:

#4

Semmiféle konfliktust nem generálsz azzal, ha a traffipaxozó rendőrök/fix traffipax alatt a megengedett legnagyobb sebességgel elhaladsz. Nem szednek ki a sorból azért, mert a megengedett maximális sebességgel mész.


Az már okozhat gondot, ha előzni készülök a legnagyobb megengedett sebességgel haladó autókat, épp rágyorsítok hogy lendületből rövid idő alatt letudjam a dolgot, de a kocsisor meglátja a traffipaxozó rendőrt és hirtelen beleugrik a fékbe.

2016. jan. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én is lelassítok amennyire lehet. Pl 70 es szakaszon random ki szoktak rakni ide-oda 50 es táblákat és egész biztos oda áll a rendőr mérni. Ha nem vagyok ismerős a helyen, akkor feltételezem ,hogy ahogy jöttem nem vettem észre az 50 es táblát vagy éppen takarta egy teherkocsi a külsőben mikor elmentem mellette és biztos ami biztos alapon lelassítok a feltételezett 50 re. Nem azért dolgozom hogy havonta 30 ezreket fizessek be a rendőrségnek. Akinek ez nem tetszik annak jogában áll megelőzni.
2016. jan. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Beviz Elek ***** válasza:

Minden nap gyorsan hajtok, természetesen ésszel, odafigyelve a többiekre és a rendőrökre. 7 év alatt 2x örökítettek meg, az egyik külföldön és nem kellett befizetni, a másik belföldön és 100%ban veszélytelen, gusztustalan helyzetben.


Az, hogy nem tudod volt-e kirakva tábla... gondolom milyen odafigyelve és biztonságosan vezetsz :D

2016. jan. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Te kritizálsz aki szarik a szabályokra bevallottan? Neked nem is kell nézni a táblákat,mert minek ha úgyse tartod be.. Engem kb évente 2x büntetnek úgy hogy odafigyelek,de csak becsúszik egy kitett 50- es vagy 30 -as tábla valahol vagy a településhatáron nem satuzok 50 re és már ott a csekk. Legutobbi 30 ezer éppen ez volt. Neked szerencséd van vagy nem közlekedsz eleget . Én átlag 50-60 ezer km-t megyek /év
2016. jan. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Én átlag 50-60 ezer km-t megyek /év"

Én több, mint a dupláját és szerencsére nem jött trafis csekk már 3 éve :D

2016. jan. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!